Jump to content

Refacere Climatronic


eugenbt
 Share

Postare recomandată

salut! pe masina din semnatura am avut climatronic. dupa schimbarea motorului, s-a renuntat la instalatia de AC si a mai ramas pe masina doar radiatorul fata, radiatorul mic de sub bord si partea electronica din masina (lucru care m-a si pacalit ca ar avea AC, vanzatorul fiind un samsar de masini). am gasit sa cumpar un compresor de pe vw passat. am vreo sansa sa reusesc sa refac partea de instalatie de aer conditionat, sau sa renunt la idee?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doar sa gasesti o masina ca a ta la dezmembrari si sa iei tot de pe ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit un vw golf 3 cu acelasi motor, 1z. nu merge?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu te intereseaza instalatia din masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu inteleg intrebarea. vreau sa pastrez climatronicul deja existent dar si sa pun restul la loc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

compresor, tubulatura si mai este un element cilindric, ca un filtru de ulei, nu stiu cum se numeste. am aflat, uscator

Modificat de eugenbt
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca se potrivesc de la G3 pt ca motorul este transversal iar la tine longitudinal.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai dreptate, nu se potriveste tubulatura, dar restul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu un pic de efort se poate face. Ai nevoie de compresor (e bun ala de G3 . Ideea e sa ai prinderea pentru motorul tau ). Apoi conductele si mai suint parca 2 senzori de presiune pe acestea . :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!