Jump to content

Soft Nou Pt Tfsi!


ryco78
 Share

Postare recomandată

am fost sunat azi de cineva de la metrotehnica care m-a invitat la un update de soft pt motorul meu si anume 2 tfsi!

ce parere aveti ce stiti de noul soft pt ca fiind obosit nu am apucat sa intreb nimic,noutati sau avantaje!?

mie masina mi-a mers impecabil pana acum si parca nu m-as hazarda sa-i schimb softul original dar poate sunt eu prea conservator!

astept si parerea voastra si poate eventual cineva care a si facut schimbarea...!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, si pe mine m-au anuntat la Alto ca masina mea face obiectul unei actiuni de rescriere a soft-ului. Intrucat nu stiu cu ce se mananca, habar nu am ce sa zic daca sunt avantaje. Sper sa ne lamureasca cineva care se pricepe. Si mie masina mi-a mers impecabil (am 22.600 km parcursi acum).

Cred ca o sa ma programez la sfarsitul lunii august la service. Am inteles ca dureaza aprox. o jumatate de zi... adica vreo 4 ore, banuiesc :Driver:.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, nu. Din momentul inceperii operatiunii ar trebui sa dureze maxim 1,5h. Depinde si de skillurile celui care face update-ul.

Probabil ca se va ocupa de operatiune al mai rasarit mecanic din service.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, mie mi s-a spus ca dureaza o jumatate de zi....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mie nu mi s-a zis cat dureaza dar nici nu am intrebat! nici nu stiu ce sa zic...sper sa mai auzim pareri!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prietene, eu ( cei de la serviece) am facut update la masina mea si am urmarit operatiunea de la primul pas pina la ultimul pas.Daca vrei iti dau si detalii.Marja asta mare de timp o ia fiecare, in caz ca are probleme. Si eu declar cand fac un update de firmware pt un server un timp de 3 ori mai mare ca sa pot rezolva un eventual crash care ar putea interveni din cauza update-ului.@ryco In cazul tau o sa ti-l faca Culy care stie ce are de facut si ai sa vezi ca nu dureaza o jumatate de zi

Am uitat sa precizez .. daca mai e Culy acolo. Daca nu, e Marius care si el e un baiat de nota 10.

Modificat de Barbanero
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am fost azi pe la metrotehnica sa vad ce si cum despre noul soft!

mi s-a comunicat foarte frumos ca se pare ca masina reactioneaza mult mai bine si ca ar fi indicat ! o sa ma duc la update saptamana viitoare pt ca azi erau in renovare !

mi s-a mai spus ca dureaza 30-40 minute!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

revin cu noutati! azi am ajuns din nou la ei si mi-au facut acel update!sincer nu am intrebat foarte multe detalii ca lumea era destul de ocupata dar le multumesc ca au fost destul de rapizi si s-au comportat exemplar!

ma bucur enorm sa vad ca mai exista si oameni in tara asta care se mai preocupa si de ce iti vand !

despre soft se zicea ca face motoru sa raspunda ceva mai bine mai rapid comenzilor date ! nu stiu ce sa zic pare ca merge ceva mai bine dar nu ca nu ar fi mers de nota 10 si inainte!eu unu sunt f multumit de masina asta!

daca mai sesizez alte diferente va anunt!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am facut si eu update-ul pe la sfarsitul lunii august, daca imi aduc bine aminte. Nu sesizez nici o diferenta, dar oricum motorul mergea si inainte brici.

Nu m-am lamurit care este efectul update-ului (adica nu a stiut nimeni din service sa-mi explice), dar cel putin nu are nici un efect negativ.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe mine nu m-a chemat nimeni sa fac resoftare la masina din semnatura.....sa fie doar unele masini care au nevoie? Poate au ei o baza de date si filtreaza masinile care au nevoie de resoftare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

probabil ca a ta fiind mai noua a venit direct cu softul nou! alta explicatie n-am!

a mea e baba face 2 anisori!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda, ciudat, insa Lawrence a spus ca a fost la sfirsitul lui august si el are FR din 2007.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stai linistit, daca nu ai fost chemat, inseamna ca nu aveai nevoie de nici o resoftare. Nici la mine nu erau siguri ca trebuie ceva modificat, mai intai au verificat ceea ce era deja instalat.

By the way, masina mea e produsa in octombrie / noiembrie 2006. Implineste sau a implinit deja un an.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!