Jump to content

Probleme Electrice, Semnalizare


SandMan
 Share

Postare recomandată

E normal sati ramana pozitia aferenta aprinsa in functie pe ce parte ramane semnilazarea pusa. Si cand sunt scose si cheile din contact si incepe si bazarul sa te avertizeze de lumini aprinse. Cum zicea si colegul mai sus e o functie de parcare pe marginea drumului. Parcarea se face cu semnalizatul pe centru pe nici o parte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 181
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • narcis_sv

    14

  • cheloo_e13

    11

  • ass1

    10

  • adi_adi23

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

si unde ar trebuii sa incep sa verific de scurturi sau sau open-uri ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut!. Am si eu o problema asemanatoare. Intr-adevar este vorba despre firul de masa de la tripla din stanga. Am observat ca atunci cand il misc, intr-o anumita pozitie este totul ok, altfel nu mai pot nici sa semnalizez, cand franez se aprind semnalizarile, pozitiile, etc. Ce voiam sa intreb este cum pot sa rezolv problema asta din moment ce acel soclu vad ca nu se poate desface ca  sa scot firul de masa si sa-l izolez cum trebuie. Am vazut ca a mai indicat cineva sa-l rup si sa-l leg de masa masinii..dar parca nu as recurge la metoda asta. Din ce am vazut el este un pic "ciupit" in capat si probabil de aceea se descarca si prin alte parti..e un haos total in trafic, imi si imaginez cum ma injura cei din spate nestiind ce naiba sa inteleaga :)). Astept pareri, multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de la masa stopului tragi un fir la caroserie, sau parca mai era in mufele celelalte un pin liber care poate fi folosit ca masa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Buna ziua,

 

De ceva vreme nu mai functioneaza luminile principale de la stop-uri. Becurile de stationare functioneaza perfect, semnalizari , ceata sau frana de asemenea. Am verificat siguranta 7 si 8 si sunt ok. Am verificat si becurile si mufele  si sunt ok si ele. 

 

Ce as mai putea verifica? Exista un releu pt. ele?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai mult ca sigur ala este.Vezi ca la pedale....pedala de frana apasa pe un buton care aprinde stopurile de frana.

La magazin il gasesti ca si Contact lampa stop.

 

Spor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!