Jump to content

probleme la alimentare


Cristi_B_99_VWI
 Share

Postare recomandată

tot nu inteleg de ce are nevoie de retur .

pentru a reduce consumul de benzina...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristi_B_99_VWI

pai eu am inteles ca motorul de broasca nu are nevoie de retur..... (cum se face fatza aia galbena care se scarpina in cap? :) )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu motorul n-are nevoie, ci carburatorul. Si se pare ca totusi are din moment ce pana la coada chiar VW a facut niste pompe ce mai au niste dichisuri acolo inauntru care sa reduca presiunea asupra acului poantou, cand e cazul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristi_B_99_VWI

normal ca pt carburator e returul...carburator solex de 30 pic de broasca....acu cine stie....ai si tu dreptate...n-o fi carburatorul ala care n-are nevoie de retur si ma chinuiam si nu stiam de ce se opreste...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu am retur am tot SOLEX 30 pict 3 si ...merge fara retur ... Am pompa din aia de nu se desface. Cred insa ca trebuie sa-i schimb cuiul poantou ca in anumite faze imi baga prea multa benzina/ se satureaza carburatorul si incepe sa curga pe la axe ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Carburatorul trebuie sa-l schimbi, nu cuiul ...ti-am zis, se uzeaza lagarele axei clapetei de acceleratie, pe acolo curge

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ei :) mai trag si eu ca taranul de el pina n-oi mai putea... imi place asa mult carburatorul ala ... ma rog stiu ca am o optica cam invechita. O sa-l schimb odata si odata... stiu asta. Inca mai poate :12:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta pot sa o inteleg, cu pasiunea: am si eu in garaj un 30 PICT3 cu aceeasu buba ca al tau. Dar prefer masina neincendiata ... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

corect, tipatescule, nu deveni o statistica... :) :12: :shock:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta e boala carburatoarelor nostre....se strica bucsa de jos si nu am gasit inca pe nimeni sa o repare....am vreo 3 bucati in boxa si ar mai merge saracele dar curg....si daca curge benzina ajunge ori pe blocul motor incind ori in dinam....ceea ce e fff periculos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!