Jump to content

Kit Tuning Hofele Pentru A4 B6 8e


Ice_2k
 Share

Care va place mai mult?  

53 voturi

  1. 1. Ce grila ati alege?

    • RSA-Light [URL=http://img265.imageshack.us/my.php?image=audia48eb6rsalightrs03we7.jpg][IMG]http://img265.imageshack.us/img265/7046/audia48eb6rsalightrs03we7.th.jpg[/IMG][/URL]
      32
    • S4 [URL=http://img213.imageshack.us/my.php?image=audia48eb6rsalights402vv6.jpg][IMG]http://img213.imageshack.us/img213/6694/audia48eb6rsalights402vv6.th.jpg[/IMG][/URL]
      18
    • Grila originala [URL=http://img265.imageshack.us/my.php?image=rsalight02rh9.jpg][IMG]http://img265.imageshack.us/img265/2640/rsalight02rh9.th.jpg[/IMG][/URL]
      3
  2. 2. Ce emblema ati pune pe grila?

    • Quattro
      16
    • RS (de la Hofele, arata ca cea de RS4)
      13
    • RSA (de la Hofele, arata ca cea de RS4)
      10
    • Hofele (se vede pe grila de S4 in poza de mai sus)
      10
    • Niciuna
      4
  3. 3. Daca ati ales grila RSA-Light, ati adauga pe ea emblema Audi?

    • Da
      13
    • Nu
      20
    • Nu am ales RSA-Light
      20


Postare recomandată

M-am hotarat ce kit va veni pe masina si anume modelul RSA-Light de la Hofele. Bara am ales-o, ramane de ales grila. Tinand cont de diferenta infima intre grila mea si grila de S4, nu ma prea incanta aceasta optiune, 100E aproape pe nimic. Deci personal oscilez intre grila stock si grila RSA-Light.

P.S. Daca e pe-aici vreun photoshop-master, as aprecia o poza cu emblema Audi pe grila RSA-Light :251:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RSA Light, quattro, cu stema audi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate sa-mi zica cineva exact care-s diferentele intre grila normala si grila de S4? Ca nu-mi dau seama din poza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu unul nu am cum sa votez pentru ca as fi ales : grila de S4 fara nici o emblema, in afara de semnul Audi.

Ice_2k : Grila de S4 e cromata cap coada, pe cand cea normala are doar incadrarea aceea cromata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda, nu e chiar ca rama dar nici neagra nu e...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RSA (de la Hofele, arata ca cea de RS4) FARA emblema. Arata adorabil :X

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

VOTAT! RSA doar cu quattro pe ea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In caz ca mai conteaza (dat fiind ca te-ai hotarat deja). RSA-Light, cu sigla Audi si cu sigla RSA. Daca vrei sa o faci mai "intunecata", atunci ai putea sa o iei fara sigla Audi. Alegerea siglei RSA a fost pentru caz general (cum suna intrebarea). La tine, masina fiind QUATTRO as alege si eu aceasta inscriptionare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu m-am hotarat inca, ba chiar sunt si mai rau in dilema :P Nu ma prea incanta ideea renuntarii la emblema Audi si nu-mi dau seama cum ar arata pe grila RSA... Incep sa iau tot mai mult in considerare si grila S4 :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Votat S4 cu grila Hofele... de departe arata cel mai bine...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RSA Light + "RSA" + no_logo

Completare ulterioara: nu prea imi imaginez cum poate arata logo-ul "RSA", pentru ca nu stiu niciun "A" cu font italic, ca si "RS"... deci daca RSA = RS(italic) + A(normal), as zice no way.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Grila de S4 badgeless si fara minarii de genul S4,rs4, quatro daca nu ai nici una din astea.

ps: sint un mare fan al grilei de S8 (modelul precedent) ca sa stiti de unde vine alegerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fara minarii de genul S4,rs4, quatro

Quattro am. Iar de S4/RS4 nu era vorba, era vorba de RS sau RSA (RSA este numele kitului Hofele)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Facut in graba, dar cred ca merge :rolleyes::

logo2xd8.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Thanks. Arata f tare ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Grila RSA fara nici o emblema. :icon_thumright:

Din pacate nu pot sa votez.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RSA fara emblema, spor la cumparaturi ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RSA light fara emblema mica cu emblema mare audi

domnu', in poll la emblema mica nu exista optiunea de a nu pune.

uite grila de S, sunt accentuate atat liniile verticale cat si cele orizontale. culoarea ei e un gri semi-metalizat

image033vo6.jpg

iti mai promisesem si S4 cu 19". in realitate par ceva mai mari.

image036qv9.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

domnu', in poll la emblema mica nu exista optiunea de a nu pune.

S-a facut :icon_thumright:

Se intampla ceva ciudat, cu toate ca mai toata lumea voteaza RSA-Light eu inclin tot mai mult catre S4 :icon_thumright: Cel mai mult mi-ar placea RSA-Light + emblema Audi dar nu stiu daca se poate face asa ceva si sa arate ok... nu-mi dau seama cum s-ar putea prinde acolo...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A mai aparut o optiune... grila de la Caractere, similara cu RSA-Light dar are si emblema...

post-1533-1185784029_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu as merge pe S4 cu logo-ul quattro pe ea :D.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai modificat polul dupa ce am votat. :D

prinderea emblemei o faci cu mastic negru de parbrize, la mine toate plasele sunt prinse cu mastic negru si nu am avut probleme pana acum (inclusiv alea mici rezista foarte bine). evident cu grila data jos, si in cazul asta o lasi 1 zi la uscat si 1 saptamana nu o speli cu jet

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Am si uitat de topic-ul asta... pana la urma castigatoarea a fost grila de S4 :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!