Jump to content

Cereri manuale


remuszamfirescu
 Share

Postare recomandată

  • 4 weeks later...

salut.Va rog daca aveti manuale in romana pt motor de golf 2 benzina 1272cmc,(motor NZ)sau orice manual despre astfel de auto.Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

As dori si eu un manual de reparatii si(sau) utilizare laun vw polo 6n din 97 motor de 1.4,am tot cautat si nu am gasit nicaieri decat din 95 sau mai noi de 2000.Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu un vw 1.9 tdi/96kw AWX pot gasi si eu un manual in romane

ste? ca nu prea am habar deloc de aceasta masina :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As dori si eu un manual de reparatii in romana pt masinuta mea ( A3 1.9TDI din 2000)

Modificat de Gosh
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Polo 9N, 2001-2005 am eu. da ti mi un pm si va dau linkul de download.

Salut, mai ai manual de Polo 9N. Daca da te rog da un link. multumesc. eventual da-mi pe adresa de mail alinoltean@yahoo.com

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut la toti,

Sunt nou pe acest forum. Juniorul meu are un Golf 4, de 1,6 16v, din 2001, motor tip AZD.

Cu ajutorul unui alt membru al forumului, Gigianu, am intrat in posesia manualului de reparatii de 4954 de pagini.

Cine il doreste, sa imi dea un PM si stabilim cum il trimit.

Din pacate, nu are inclus si motorul de 1,6 16v. Are cineva un manual de reparatii care sa includa si aceasta motorizare?

Si in engleza e ok. Mi-ar fi de ajutor si raman dator anticipat.

Sa va mearga bine la toti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine vrea manual de reparatie pt golf ,jeta, r 32,leon model 1999-2005,sa ma contacteze ,am vrut sa le incarc pt a avea accest toti la el dar nu ma lasa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

As dori si eu un manual de service pentru Octavia2, 1.9 TDI, 105 CP. Ma poate ajuta cineva?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut , am un model mai aparte pentru care nu gasesc manualul original - Passat , 2001 , 1.6 benzina , 101 cp - daca ma poate ajuta cineva ii raman recunoscator .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva manual de utilizare pentru golf IV motor 1.6 16V AZD ?

@roy Ti-am trimis PM.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi " last " dar am citit acel topic , crede-ma ca am cautat de mi-au sarit ochii din cap , eu nu am gasit nici macar un utilizator de Passat 1.6 , 2001 , si daca tot nu am gasit nici un membru care sa aibe acest model macar sa fi gasit manualaul exact al modelului .In speranta ca nu am suparat pe nimeni v-asi ramane recunoscator daca m-ati putea ajuta cu un manual exact al modelului meu .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Waffen_SS manual pentru un anume model si echipare nu vei gasi.

Manualele sunt facute general, iar din ele iti iei ceea ce te intereseaza. De exemplu, pentru Passat B 5.5 este un singur manual, care include tot ce s-ar putea gasi in echiparea acestuia, in toate variantele (are si descrierea AC, si Climatronic, si alarma cu senzor volumetric, si fara, etc.). In capitolul care se refera la motoare gasesti datele tehnice pentru toate tipurile de motoare care echipeaza acest model de Passat, fie ele pe benzina sau motorina..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK , mersi boss pentru raspuns , macar acum stiu sa nu mai caut de nebun , inca o data mersi .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@forceturbo:

eu am cautat pe forum un manual de reparatii in forma electronica pentru PASSAT B5.5 si nu am gasit. Am gasit doar cel de utilizare care este cu totul altceva. De accea daca tu stii unde gasesc acest manual te rog sa-mi spui. Anticipat, daca exista un astfel de manual pe forum si nu am fost eu in stare sa-l gasesc, imi cer scuze, daca nu exista, atunci cred ca uneori se confunda manualul de utilizare cu cel de reparatii.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

xilarion, manual de reparatii pentru Passat B 5.5 nu exista pe forum. Doar manualul proprietarului (Owner's) si ceva din manualul de service. Manual de reparatii pentru acest tip de Passat, in format electronic, nu am reusit inca sa gasesc nicaieri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pot accesa online direct de pe pagina Volkswagen manualele de reparatii, la preturi mai mult decat rezonabile:

Detalii la: https://erwin.volkswagen.de

Modificat de hiro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fara suparare....astea sunt preturi rezonabile? cand o carte originala in romana este 70 lei ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista disponibil si pentru masina din semnatura? daca da unde?

Dupa cum se vede mai sus cred ca se poate concluziona ca pana in prezent nu exista informatii despre disponibilitatea unui manual de service/reparatii pe forum sau indirect prin link-uri.

multumesc.

Modificat de xilarion
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!