Jump to content

Huse De Piele Pe Volan


adilau
 Share

Postare recomandată

....am citit un topic ca cineva din Craiova confectioneaza huse pentru volan de passat cu 3 si cu 4 spite.In Cluj sau prin imprejurimi nu se ocupa nimeni cu asa ceva?,daca da m-ar interesa si pretul pentru un volan cu 4 spite.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si pe mine ma intereseaza husa de volan. Astept raspuns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:offtopic: asta e topic de tuning si alte modificari.

eu de cand sunt pe forum nu stiu pe nimeni sa se ocupe cu asa ceva in zona asta, din pacate... am cautat si eu.

am vorbit si cu tipul din craiova si a zis ca rezolva husa de pe volan intr-o singura zi... deci eventual ca te-ar mai costa ceva drumul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

pe mine m-ar interesa si asa ceva.......

post-30007-1221325089_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

@claudiu 83 : Daca mai intri pe topicul asta :D , spune-ne si noua cum putem da de acest tip , ca mai sunt si altii interesati cum as fi eu . Problema la mine e distanta , dar e de ajuns sa ne pui in legatura cu el ca rezolvam noi cumva :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.Cautati pe forumul de la KYA Ceed.Cei de acolo si-au imbracat volanele in piele foarte misto.Era parca 1,5 sau 2 mil.SI lucrarea arata destul de bine.

am gasit. pagina de net a respectivului.Dati la contact si gasit nr lui de tel. NU e din BUcuresti, dar am inteles ca daca sunt cateva masini e posibil sa vina.Din pozele de pe forum-ul kia, si din feedback-ul celor de acolo face o super treaba.

http://www.ghebriel.ds4a.com/index.php?p=1_1_Despre

aici o poza cu unul din volanele facute de el.Apropos, am vazut volane cusute cu ata rosie.Super tare.

http://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=9675&page=5

Modificat de Zer0
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cateva poze.Apropos...nu am nici o treaba cu nenea asta..nu ii fac reclama.Dar cand doream sa-miiau kia, si citeam forum-ul lor, am gasit chestia cu imbractul volanului si mi s-a parut super.Am inteles ca e 120 ron/volanul SI mai imbraca si cotiere si schimbatoare.

post-30259-1223578042_thumb.jpg

Modificat de Zer0
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e acelasi om cu cel indicat de last , omul e din craiova si a imbracat multe masini chiar din toata tara si live la cativa prieteni am vazut cum face , e super ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok.Nu mi-am dat seama ce e aceeasi persoana.

Modificat de hbogdan
Quote inutil. Foloseste AddReply sau FastReply.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult pentru raspunsurile rapide . Acum sunt mai fericit ca am gasit si in Botosani pe cineva care se ocupa cu huse din piele . Voi analiza si oferta acestui individ si voi reveni cu detalii in legatura cu preturile practicate si tipul de piele folosita .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Voi analiza si oferta acestui individ si voi reveni cu detalii in legatura cu preturile practicate si tipul de piele folosita .

ceva preturi si poze?

:icon_thumright:

Moderator: Ai dat QUOTE la tot mesajul anterior dar ce scrie se pare ca nu ai luat in seama.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

cred ca este mai rentabil si mult mai frumos sa l imbraci in piele decat sa pui o husa chinezeasca :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

si mai rentabil este sa-ti schimbi pielea actuala de pe volan cu alta de o calitate mult mai buna + sa fie cusut cu o ata rosie/albastra in ton cu restu' bordului :) (cazul meu spre exemplu :P)

iar despre huse chinezesti aplicate pe volan, recunosc, am si eu una luat din carrefour, cica e din piele, dar ma indoiesc, oricum isi face treaba bine, pana cand revigorez volanu' :D

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

am vazut unele lucrari ale domnului Hussi si mi s'au parut faine. as vrea sa stiu si eu un pret...daca si'a mai facut cineva pe Golf 3...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

anul trecut a imbracat volanul meu la golful 4. super lucrarea si materialul. 150 lei in vara anul trecut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Lucreaza super bine Gabi din Craiova. Mers, facut, multumit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

husele sunt 40-50 ron bucata in magazin la Pitesti iar mesterul care le coase cere 10 ron! ;)

eu am pus husa de vreo 4 luni, intre timp am aproape 10k cu masina si e intacta. sigur nu va tine cat un volan original din piele dar merita.

Modificat de cristy_snacks
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fii amabil te rog si pune o poza cu husa despre care vorbesti. multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

husele sunt 40-50 ron bucata in magazin la Pitesti iar mesterul care le coase cere 10 ron! ;)

eu am pus husa de vreo 4 luni, intre timp am aproape 10k cu masina si e intacta. sigur nu va tine cat un volan original din piele dar merita.

[/quot

De unde din Pitesti la ce magazin fii mai exact stau in zona si as vrea sa le vad?

Modificat de calin.g
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Calin.g,daca se poate sa pui si tu una,doua poze sa vedem si noi cum ti-ai"tunat"volanul?Sunt curios cum a iesit lucrarea,cusatura manuala.As vrea si eu sa il imbrac pe al meu.

Modificat de Cristian09
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Calin.g,daca se poate sa pui si tu una,doua poze sa vedem si noi cum ti-ai"tunat"volanul?Sunt curios cum a iesit lucrarea,cusatura manuala.As vrea si eu sa il imbrac pe al meu.

Nu m-am facut inteles,eu am pus intrebarea de unde le-a cumparat din Pitesti respectivul ca eu sunt din zona si eram curios cum arata,mi sau parut convenabile de cusut mai gasim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!