Jump to content

SuperSkoda.com


mirceaking
 Share

Postare recomandată

Teapa e oricum siteul lor, au multe produse cu tag de 'free shipping WORLDWIDE' pana vezi ca de fapt in Romania si Russia e 15 euro transportul. Livrarea e prin GLS, ajunge cam intr-o saptamana.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din experienta personala, produsele de la eie OEM sunt mai ieftine ca produsele OEM comandate din Romania prin reprezentante....

 

La produse ~200 Ron Superskoda, ajungi spre ~270 reprezentanta..... La jante ~650€ superskoda, ajungi la ~4.200 Ron reprezentanta.

 

Taxe cum urmeaza:

BANK TRANSFER ( 5.99 €)

sau

PayPal (2.60 %)

 
Transportul in jur de 1 saptamana - experienta personala la 2 comenzi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A luat careva plasa la vreo comanda ?

 

Eu. Ma rog, nu era chiar o plasa, mai mult un cosulet bun pentru diverse. :P Si nu l-am luat, l-am primit cadou. ;)

La mine timpul de livrare (3 comenzi) a fost in jur de 4 zile lucratoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca mai face cineva comanda in Bucuresti, sa imi dea si mie un PM. ms!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu duminica sigur imi comand jante, daca mai vrea cineva ceva let me know ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am razgandit, voi trimite azi la pranz comanda.

 

Pe moment suntem 2 persoane, 1 Bucuresti, 1 Cluj. Daca ne adunam mai multi impartim cei 15€ transport la cati suntem, fiecare sa isi calculeze 2,6% taxe Paypal.

 

Daca mai e cineva, va rog un reply aici sau PM pana la ora 12:30, apoi lansez comanda.

 

Daca veti fi mai multi din Bucuresti, va pot trimite un pachet ramburs la toti, si va puteti hotara la ce adresa doriti, respectiv impartiti si transportul catre capitala ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru primul link:

http://vwforum.ro/topic/108751-intrebari-tehnice-despre-octavia-3/page-83?p=2552448#entry2552448

 

Referitor la "cutia" de sub scaun, am asa ceva din fabrica sub scaunul din dreapta [fata]. Este relativ OK (fara zgomote insa depinde ce pui in ea, destul de mic spatiul oferit).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://www.superskoda.com/de/Skoda/OCTAVIA-III/Octavia-III-limousine-original-Skoda-under-the-rear-tray-multifunctional-box- il voi comanda eu luna viitoare, daca esti dispus sa astepti dupa feedback - insa cred ca sunt colegi care il detin deja

 

Pentru cutia de sub scaun, cred ca este loc pentru o vesta reflectorizanta. Insa sunt curios de cum se monteaza, si daca toate tipurile de scaun au loc pentru asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi pt. raspunsuri.

 

Referitor la tavita multifunctionala din portbagaj (link 1) - sunt curios cat de incapatoare este (din poze pare relativ ok).

 

Legat de cutia de sub scaun (nu stiu cat de multe poti pune in ea, doar pt o vesta reflectorizanta nu prea merita), se pare ca merge la toate Octaviile fara scaun electric :

- fits all Octavia III models

- fits to the LEFT seats WITHOUT electronic adjustment

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aia da, insa daca are cineva timp sa faca o poza sub un scaun "stock" as aprecia. Am scaune "sport" si nu as comanda ca apoi sa raman cu un spatiu de stocare pentru o vesta care in the end, sa nu il pot monta pe sub scaun :)

 

I-am contactat si pe mail pe baietii de la superskoda insa eu personal, nu le prea inteleg in totalitate raspunsurile :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am scaune sport si masina a venit din fabrica cu cutia aceea sub scaunul soferului plus un sertar sub scaunul din dreapta.

Deci se poate si la scaune sport.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

 

As vrea sa comand o protectie pentru portbagaj dar am vazut ca sunt de mai multe feluri (PNMA plastic, inox, ABS plastic). Si-a instalat cineva, sa imi dea o parere despre aceste produse:

 

http://www.superskoda.com/Skoda/OCTAVIA-III/Octavia-III-Combi-original-Skoda-rear-bumper-protective-panel-ALU-LOOK 

http://www.superskoda.com/Skoda/OCTAVIA-III/Octavia-III-Combi-rear-bumper-protective-panel-on-OEM-design-CHROME-STAINLESS-STEEL

http://www.superskoda.com/Skoda/OCTAVIA-III/Octavia-III-Combi-rear-bumper-protective-panel-ALUMINIUM-SILVER-Martinek-Auto

 

De care aveti, daca sunteti multumiti si cum se instaleaza (are banda dublu adeziva?)

 

Si as vrea sa mai iau si amortizor capota ceva de acest gen: http://www.superskoda.com/Skoda/OCTAVIA-III/Octavia-III-hood-power-damper-set-KI-R Are cineva? Se instaleaza usor sau necesita service ?

 

O zi buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A pus colegul AdiG ceva poze, uite aici postare, doua posturi mai jos inca un rand de poze ;)

 

http://vwforum.ro/topic/106109-group-buy-superskodacom/?p=2477739

 

Din cate tin minte, el a achizitionat si asamblat asa ceva, sigur te poate ajuta :)

 

Damper Set - amortizor capota avem mai multi, regasesti si in topicul masinii mele niste poze (http://vwforum.ro/topic/117038-skoda-octavia-3-o-alta-alba-cheala/?p=2520350) , se instaleaza super usor, nu este nevoie de service, cheile necesare sa le ai doar pregatite ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Al meu e negru mat, are banda adeziva 3M si sta foarte bine dupa lipire. Arata exact ca in poza si n-am de ce sa fiu nemultumit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am protectia de portbagaj de la Martinek (negru mat pentru hatch/limousine). Se monteaza usor iar adezivul chiar este fenomenal (cei de la PBN se chinuie si la ora la care scriu acest mesaj s-o demonteze - un "pitic" mi-a sugerat s-o montez pe cea OEM iar eu m-am conformat, n-am nimic a-i reprosa celei actuale ;)).

Amortizoarele "de capota" se instaleaza usor si fara nicio "smecherie". Daca ar fi sa le gasesc cusur as spune ca, ale mele, dupa mai bine de 1 an nu par sa mai ridice capota asa lin (smucesc destul de violent pe ultima parte a cursei si au si un zgomot specific - de mecanism "usor gripat").

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@kthor: oare o gresare a lor ar ajuta? La mine la inceput au avut acea "smacire/pocnire" pe final, le-am curatat&gresat un pic in pozitia deschis, inchis/deschis "manual" de cateva zeci de ori capota, acuma merge fluent - experienta personala, poate nu ajuta :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa incerc cu minunea de WD40 sa vedem ce rezultate ofera. ;)

Daca insa ale tale merg OK putem incerca un schimb cu prima ocazie. Asa voi fi sigur ca se rezolva. :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! Aveti idee daca exista vreo firma care aduce produse de pe siteul asta? Vreau sa-mi comand o protectie incarcare portbagaj, dar nu mi vine sa dau 25  euro pe ea, si inca 18 pe transport si comision. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai asta era ideea acestui topic: daca contribuie mai multi la o comanda, cheltuielile cu logistica se impart.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles. Atunci astept sa se stranga lumea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@aTThEEnd: eu voi lansa o comanda pe 7 Mai, respectiv in acel weekend de 8-9, daca doresti ceva , pana atunci ai timp sa te hotaresti.

 

Fiecare isi plateste procentajul PayPal pentru produsul comandat, costul transportului se imparte in cate persoane ne adunam.

 

Pentru mai multe detalii, poti da reply aici, sau PM direct ;)

 

Seara faina ^^

 

Modificat de ToniM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok..ne auzim atunci daca e. Multam.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a cumparat cineva asta? intreb deoarece a mea are trapa si exact in dreptul acestui accesoriu se afla motorasul de la trapa si mi-e teama ca nu incape din cauza motorasului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!