Jump to content

A4 1.9 Tdi De 73 Kw


mcbeowolf
 Share

Postare recomandată

vreau sa stiu dac are PD-uri?..am cautat prin forum topic de genun dar n-am gasit...nu are comp de bord ..dar totusi imi indica pe ecranul din bord ..in partea de jos un anumit nr de km care imi tot variaza....sa fie nr de km care ii pot parcurge cu motorina din rezervor?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da - pentru km aia care tot variaza. iar daca e de 73 de kw adica 101 cp nu cred ca e pompe-deuse.

Modificat de crassh
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

motoarele de 101cp adica de 74kw sunt PD.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci nare comp si totusi imi arata cartzi km pot sa mai merg?:Driver:..oricum variatia km este destul de ciudata..adik merge cu intarziere..daca o accelerez si merg constant cu ea accelerata nu se modifica instant nr de km care pot sa-i mai parcurg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, modificarea nu este "instant". Se face un calcul intern bazat pe distanta parcursa si consumul mediu si se actualiza la anumite intervale de timp (de fapt dupa parcurgerea unui anumit numar de km dar nu mai stiu exact cat)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

motoarele de 101cp adica de 74kw sunt PD.

Pe bune? Se aplica si la cele de la Golf IV?

Eu am facut schimbul de ulei fara a cumpara Castrol special de PD

:banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce stiu, se foloseste media de pe ultimii 50km.

@Cristian Motorul 1.9TDI de 101CP (fie de pe golf sau de pe A4) este PD.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deeci nuu se mai aplica faza cu "I"-ul rosu:D..ca eu nul am:P..aaaa..si ink o problema o mia intervenit..am fost la spalartorie..spalat int+ext si am lasato vreo 4 5 ore in soare(masina neagra) cam la 43 de grade si cand am plecat cu ea sa auzit un scartzait puternic timp de cateva sec..ceva gen servo..sau poate de pe la clima...si la ecranul de pe bord o line verticala nu se vedea...subtire dar era vizibila ..peste cate mninute insa a disparut..care ar p[utea fi problema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

I-ul rosu are un superb topic imens pe la Intrebari Frecvente. In principiu se refera DOAR la puterea masinii.

Cit despre problema, poate a fost doar de la cureaua de la alternator, ca aia mai are obiceiul sa scirtie. S-o fi intins putin mai tare de la caldurile astea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rapier..se simte diferentza intea 131 si 101 cp??..imi cam pare rau ca nam gasit varianta de 131cp :D..toate au cuplu de 250 Nm?..din gama 1.9 tdi?...chiar imi poate spune si mie cineva viteza mac constructiva la motorizarea asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se simte diferentza intea 131 si 101 cp??..

Ohohooooooo

toate au cuplu de 250 Nm?

Nu. TDI-ul de 131CP cu 5 viteze are 285 iar cel in 6 viteze are 310Nm.

chiar imi poate spune si mie cineva viteza mac constructiva la motorizarea asta?

La mine e 204km/h.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine este 210 km/h vit. max. constructiva. Diferenta fata de modelul lui Ice_2k apare datorita faptului ca a lui este QUATTRO

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

another question?:somnmare:..am casetofonul de fabrica audi chorus..pot sa-i pun o magazie de CD-uri?...si daca imi poate spune cineva si cum sa fac asta..sau cum sa fac asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mikael_blue@yahoo.com

motorum este de 74 de kw 101 cp si e pompe duse.se poate monta cd changer pe rc chorus dar trebuie sa mergi la un electrician

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi recomnad cineva vreun electrician care se pricepe...in Iasi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Cristian Motorul 1.9TDI de 101CP (fie de pe golf sau de pe A4) este PD.

10x, Ice!

;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!