Jump to content

Bujii Minune?


d@n
 Share

Postare recomandată

http://www.pulstarplug.com/

conform testelor realizate si prezentate pe site aduc imbunatatiri la consum/putere/acceleratie ....

se gasesc oare si la noi (asa ceva sau similar)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Interesante rezultatele afisate... eu am cautat pe Google si nu am gasit nimic relevant in RO... inca. Ca si in cazul Forge, probabil ca tot Metrotehnica va initia comenzile. pana atunci cred ca doar direct pe site le poti comanda. 100USD nu e o suma mare, in caz ca aceste bujii chiar isi fac treaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca aceasta tehnologie e asa de buna de ce nu au facut-o cei de la beru, bosch, ngk ? care au f multi ani experienta si echipeaza si masini de formula 1... Eu zic ca poti face altceva cu banii aia... Parerea mea :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa mine LA UNELE motoare se simte o diferenta la consum, cuplu, etc. Cred ca exista o baza de adevar... Sincer nu stiu cum s-ar comporta avansul la asa ceva, ca ECU nu la toate masinile "stie" sa ia in considerare o asftel de bujie. Ma gandesc ca s-ar putea sa mearga aiurea de tot la cele la care nu se poate ajusta avansul prea mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa inteleg ca astea se pot pune si pe AZD? Voi ati pune pe un 1.6 16v asa ceva?

Ati experimentat si alte bujii pe AZD sau doar PZFR6J-11 de la ngk?

multumesc

Modificat de abuwz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cele de la beru ultra x platin sunt f bune...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cele de Beru Z90 sunt f.bune (testare proprie). Am avut inainte PFR6Q (platinum de la NGK) si nu observ nici o diferenta (in afara de cea de pret).

In ceea ce priveste cele Pulse nu stiu daca arderea cu front rapid poate fi controlata de computerul de bord dar daca ar face-o ar fi intr-adevar benefic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti posta si preturile pentru pfr6q si beru z90?

de cati km ai trecut pe beru?

thx.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PFR6Q= 16$/buc

BERU Z90=65RON/4buc

~68KKm cu PFR6Q (astea erau originale pe masina- daca stiam ca sunt platinum le lasam pina la 80KKm)

~2000km cu Beru

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!