Jump to content

Modificarea Instrument Cluster-ului la Skoda Octavia


ender
 Share

Postare recomandată

Cred ca nu, alea sunt pentru climatronicul din prima poza, tu ai zis ca-l ai pe al 2-lea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 444
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    93

  • bn64and

    53

  • sinn3r

    29

  • pop cristian

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

da si alea sunt de la al doilea, grun nu inseamna verde?

primul are nevoie de 25 de smd-uri si sunt scrise pe ele ce culoare sunt, mai este si versiunea lunga scrie sus, cel de jos e versiunea scurta cum am si eu

Modificat de pop cristian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca idee, sideled e SMD-ul care bate la 90 de grade, perpendicular pe placa, nu paralel cu ea.

Comanda aici - ieftine si bune - http://www.leduri.ro/index.php?showleds=ledselector

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristian, nu am vazut ca mai jos sunt si pentru cel scurt, grun este verde.

SIDELED este cel care gate la 90 grade, PARALEL cu placa. Deoarece cele normale bat perpendicular pe placa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca as vrea sa iau leduri albe ce model ar trebui sa iau de led ca acolo am vazut mai multe tipuri de alb rece, cald si neutru. Vreau sa arate precum culoarea alba de pe skoda octavia 2 Fl.Mersi mult

Modificat de skorpyon_83
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca idee, sideled e SMD-ul care bate la 90 de grade, perpendicular pe placa, nu paralel cu ea.

Comanda aici - ieftine si bune - http://www.leduri.ro...eds=ledselector

SIDELED este cel care gate la 90 grade, PARALEL cu placa. Deoarece cele normale bat perpendicular pe placa.

Eu am scris cum e amplasat led-ul - dioda luminiscenta perpendiculara pe placa..... regret daca s-a inteles altceva....

post-30007-0-60604200-1325710842_thumb.j

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca as vrea sa iau leduri albe ce model ar trebui sa iau de led ca acolo am vazut mai multe tipuri de alb rece, cald si neutru. Vreau sa arate precum culoarea alba de pe skoda octavia 2 Fl.Mersi mult

Alb neutru...eu am alb neutru peste tot in masina...nu tinde spre albastru nu tinde spre galben nu tinde spre nimic altceva decat alb, ca zapada :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci sa imi spui te rog cate bucati sa iau sa facem treaba despre care am discutat daca mai poti si ai timp necesar sa ma ajuti bineinteles. Mersi mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da-mi te rog un PM cu elementele carora vrei sa le schimbi iluminarea si ne descurcam noi :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

super arata...de unde le-ai luat si cat te-au costat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De pe cluster de Passat B5.5

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

post-39181-0-69705200-1326743260_thumb.jpost-39181-0-83141900-1326743268_thumb.jpost-39181-0-28353700-1326743286_thumb.jpost-39181-0-66946300-1326743291_thumb.jpost-39181-0-91336400-1326743297_thumb.jpost-39181-0-47150500-1326743303_thumb.jpost-39181-0-40303800-1326743308_thumb.jflorin am facut rosu la usi si butoane precum ai sugerat,la bord am montat inele si vreau sa schimb albastrul de la ceasuri cu rosu sa fie rosu cu rosu.astept pareri.multumesc.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie imi plac si cu albastru.... ai inversat si foliile, exact cum am facut eu, mai demult, la un cluster care l-am avut pe SKF....

Au iesit super...si cu inele de B5,5...

Bravo !

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e prea monoton doar rosu...puteai sa mai diversifici culorile la butoane

...bineinteles, e doar parerea mea...aici e vorba de gust

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau alb la scale.... parca tu ai asa nu ? si da foarte bine......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parera mea este ca arata mai bine totul in alb, cel putin asa vreau sa imi fac mie si banuiesc ca o sa fie diferit.Dar oricum este doar parerea mea personala.

Si cu lumini rosii si albastre arata bine, fiecare cu placeriile lui vizuale :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am reusit de am schimbat ledurile in masina binenteles cu ajutorul colegului @ bn64and caruia ii si multumesc pe aceasta cale, de aratat ara superb imi place mult culoatea alba in interiorul masinii, au mai ramas de finalizat blocul de lumini si butoanele de incalzire scaune pe sambata. Dupa aceea am sa postez niste poze cu rezultatul final plus ca mai am de pus si inelele cromate de passat. Revin cu detalii pe sambata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bravo. Ce marca de leduri ai folosit ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer habar nu am, colegu @bn64and stie mai bine eu doar i-am oferit toate componentele la care vroiam sa schimb ledurile el le-a luat a plecat cu ele la montaj si a revenit sa le monteze la loc, eu am fost doar cu sufletul acolo :)) dar cred ca vazusem pe ceva site niste leduri si cred ca de acolo a luat, dar nu stiu sigur dar am sa il intreb sau poate o sa intre el si ne ofera mai multe detalii :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scuzati inexistenta temporara dar am fost cam ocupat...led-urile sunt Nichia si din cate stiu, sunt printre cele mai bune de pe piata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam asa ceva.... asteptam pozele :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si pozele promise, scuze de claritate dar acuma invat incet, incet sa reglez magaria asta de canon powershot sa faca poze pe timp de nopate si sa pozeze si clar :

http://imageshack.us...8/img7414n.jpg/

Montajul inelelor cromate pe maine.Ma intrebam daca stiti careva daca trebuie sa le lipesc inele sau se potrivesc acolo plug&play daca pot sa ii zic asa.

Modificat de skorpyon_83
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A iesit superb. Felicitari pentru munca depusa. Imi plac foliile......

Inelele trebuie sa le fixezi, ca sa nu ai surprize, sa-ti sara in mers.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!