Jump to content

Montare bara spate OE Golf GTI pe Golf non-GTI


recoil
 Share

Postare recomandată

o varianta ar fi sa o montezi de unde o cumperi ... sa cauti un serv care se ocupa cu ambele...si daca nu e buna sa aduca alta...

eu am pus de la reprezentanta in iasi...si a venit perfect.se poate vedea in topicul fostei masini...:))

baietii de pe aici stiu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 449
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kalu

    42

  • sol1

    27

  • Bobo Chill

    20

  • Radu C.

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

va salut...sper sa nu fiu prea off topic,dar as dori sa stiu daca a comandat vreo cineva fusta asta R32 look de aici:http://www.angeleye.ro/index.php?kituri-auto=Prelungire spate Volkswagen Golf V -Bara spate Golf V R32 look&model=Prelungire spate Volkswagen Golf V -Bara spate Golf V R32 look

pretu ar fi de 150 euro,insa ma tem ca nu va cadea bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa este nu va cadea bine e ceva la sistemul de prindere, am vrut si eu sa merg pe varianta asta dar m am lasat pagubas

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am auzit lucruri nu tocmai bune despre acel tip de bara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

era prea frumos sa fie totu bine:)) e un pretu destul de mic...o sa merg pe una gti ca si asa mi am pus si in fata bara gti look ...urmeaza zilele sa mi comand si praguri...si cu fusta sa fie meniu complet

multumesc pt raspunsuri oricum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

In sfarsit am schimat si eu spoilerul cu cel de GTI. Tipsurile au fost montate la Pilot, dupa recomandarile voastre :lol:

LE: In poza nu se vad prea bine, dar sunt centrate cum trebuie si sunt paralele :lol:

post-19163-1270749946_thumb.jpg

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ioana era si timpul...;)

in partea de jos ii pastrezi linia pe negru? :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Desi arata mai bine cu partea de sus vopsita, deocamdata cred ca e ok asa. Daca as vopsi partea de sus, ar trebui vopsite si pragurile si buza fata si eu prefer contrastul rosu-negru :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intrebare de om nerabdator:ce pret a avut prelungirea?noua?sh?de la dealer?multam.brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana iti raspunde colega, iti pot spune ca la PBN este 300 RON Vali.

WVWZZZ eu zica sa o lasi asa, mergi pe ideea asta rosu-negru :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A costat in jur de 300ron si a mai trebuit schimbat acel capacel de la carligul de remorcare (15ron).

Da, am luat-o noua de la dealer. Carenajele costa 135ron/bucata.

Uite aici codurile pieselor, impreuna cu preturile de la vremea respectiva :)

La cele de mai sus s-au adaugat iesirile din finala si tipsuri - 400ron (160 tipsurile, 160 manopera, restul teava si suduri).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am auzit lucruri nu tocmai bune despre acel tip de bara.

mai precis ce e in neregula cu bara aia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu are prinderile intocmai ca cea OEM sinu cade bine pe bara...

se poate intampla sa fie mai scurta pe capete...

si...totodata se poate sa vina si perfect.depinde de noroc sau, daca aiavea ocazia sa o probezi intai ar fi pefect...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Garantam pentru compatibilitatea desavarsita cu masina dumneavoastra.

eu din asta inteleg si ca se potriveste cum trebuie si ca la o adica iti poti recupera banii. oricum, cum fac rost de bani o sa ma duc sa imi montez si eu una.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Mi-am luat si eu o bara de pe un GTI U.S. model din dezmembrari. Partea nasoala este ca trebuie sa o gauresc caci am senzori de parcare din fabrica (se va rezolva azi cu o freza speciala pentru plastic), si tot azi am sa ma duc si la PBN sa cumpar capacelul pentru carligul de remorcare (cel original l-au rupt cand au remorcat masina probabil). Trebuie sa caut si niste tipsuri calumea si sa le montez, am vazut totusi cum e pozitionata teava de esapament la motorul meu (1,6 MPI), adica fix sub portbagaj si cred ca se vor chinui ceva sa centreze tipsurile alea. Voiam sa va intreb daca trebuie neaparat sa schimb aparatorii de noroi, ca mi se par cam scumpi, mai ales acum ca a crescut TVA-ul. Adica nu se potrivesc deloc cei pe care ii am acum?

Modificat de micnea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se potrivesc dar iti lasa un spatiu de aproximativ 5-10 cm patrati pe lateral, pe unde iti intra noroi sau se vede urat...daca nu ai jante ceva mai late decat da producatorul...

ai luat bara completa US model? sau doar fusta? ca nu e la fel la suportul ptr numar...cu a noastra...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut si eu acum spatiul acela, ca am pus bara pe masina sa vad cum sta. O sa cumpar si aparatorii, dar nu stiu exact cand. Bara am luat-o toata, i-am dat gaurile pentru senzori, am montat si senzorii, trebuie doar sa o vopsesc. Imi place mai mult cum arata cu numar patrat, sincer sa fiu asta a fost principalul motiv pentru care am luat-o. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

numar patrat.

imi imaginez ca nu o sa-ti pui unul din ala mare ca ptr. jeep ... iar ala mic nu e pe cat se poate de legal... si iti poate aduce o retinere de certificat , de placuta si o amenda consistenta, depinde cum e la voi in oras... .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt multi la noi care au numar de motocicleta, dar eu vreau sa-i pun numar patrat asa ca pt SUV-uri daca imi incape acolo, desi nu ar avea de ce sa nu incapa. O sa ma duc zilele astea la politie sa vad, dar nu e graba ca oricum nu mai merg cu masina cateva zile.:icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam cat costa la dezmembrari ? in cazul in care o sa gasesc asa ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Am si eu o intrebare: Toti care si-au luat spolier spate gti , au luat de la reprezentanta? Am gasit spoiler spate producator ISAM , dupa codul 1K6807521D 9B9 , cu 149 lei. Ce parere aveti? :-?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa-l montezi langa ei...ca e posibil sa fie mai scurt pe parti...:salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de obicei sunt mai scurte... :D sau barele mai lungi :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Pana la urma am dat comanda de spoiler de gti + capacel OEM. Sper sa nu am surpriza sa fie prea scurta cu 1cm mai scurt. Miercuri ar trebui sa ajunga.

Kalu, dupa ce vine poate ma ajuti cu montarea tipsurilor...sa ma trimiti la cine trebuie :icon_cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

valeriu&golf5

sal baieti,pt ca nu pot sa deschid un new topic am o intrebare legata tot de bara spate numai ca nu e de gti ci de r32! si model ar fi acesta fara gaurile pt evacure!stie cineva dintre voi unde as putea gasi o asemenea bara?mc

http://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?p=1615701

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!