Jump to content

Montare bara spate OE Golf GTI pe Golf non-GTI


recoil
 Share

Postare recomandată

OT: Multumesc. Si a ta e super, mai ales motorizarea. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 449
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kalu

    42

  • sol1

    27

  • Bobo Chill

    20

  • Radu C.

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

D-l DUDU eu zic ca e bine sa extrapolam putin discutia. Adica sa discutam atat de spoiler spate de GTI cat si de spoiler spate de golf GT pentru TDI.

Eu vreau sa imi pun de Golf GT, spoiler si evacuare.

Aveti idee daca pot gasii in alta parte mai ieftin spoiler-ul de Golf GT. La EurotehnoGroup Pitesti costa aprox. 300 Ron spoiler-ul spate de Golf GT.

Modificat de Cily
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un VIN de GTI?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Cilly, pt ce iti trebuie VIN de GTi?? Nu iti trebuie VIN de Gti ca sa comanzi piesele...in ETKA, le gasesti f. simplu...au in dreapta la descriere scris "GTI"

Daca vrei iti dau eu codurile dar crede-ma, le gasesti in postul asta undeva mai in spate. Si eu tot asa le-am comandat, mi-a fost lene sa caut in ETKA desi era la un click distanta.

Iar cu tipsurile, rezolvi foarte usor la Pilot Tuning, chiar la tine in Arges, mai exact in Bascov la iesirea sprea Valcea..

Bafta si keep us posted!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are idee cineva , exista fusta spate pt TDI fara decupaje pt iesiri dar pregatita pt vopsire ?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar cea Individual vine pregatita pt vopsire si fara decupaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate stiu este destul de scumpa , nu ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreo 2000 RON numai bara pregatita pentru vopsit (deci nevopsita).

Modificat de rex
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

un pret exagerat de mare cand poti sa iei o bara normala si sa platesti extra un vopsitor sa ti-o faca lacrima. (nu vorbesc din auzite)

si iesi cu mult mai ieftin. sfatul meu :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alin Claudiu

Am terminat si eu de facut modificarea , mai urmeaza vopsitul

DSCF0375.JPG

DSCF0376.JPG

DSCF0377.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

frumos. mie imi place. si o sa arate si mai bine cand o sa se mai caleasca materialu de la tipsuri si or sa arate folosite...o sa zici ca asa a iesit din fabrica. ce natzie sunt tipsurile? te intreb din curiozitate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si mie imi place :D. Foarte frumos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru ca ma bate gandul sa fac si eu aceasta modificare, imi poate confirma cineva schimabatrea codului la aparatorile de noroi in 1K0810972H (inainte era 1K0810971C respectiv D). Vreau sa ma asigur ca a inteles ce vreau sa ma comand. Si inca ceva: pot gasi spoiler (cod 1K6807521D 9B9) mai ieftin de 330 RON (asta pentru cineva care a cumparat asa ceva recent). Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

un pret exagerat de mare cand poti sa iei o bara normala si sa platesti extra un vopsitor sa ti-o faca lacrima. (nu vorbesc din auzite)

si iesi cu mult mai ieftin. sfatul meu :)

De acord domnu... dar cele 2 piese nu sunt identice. Poate sunt unii care cred ca merita diferenta de pret. Din punctul meu de vedere diferenta la look dintre cele 2 variante nu e neglijabila, dar nici nu cred ca justifica diferenta de aprox 1800 RON.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alin Claudiu

@iLL One, nu am mai auzit de producatorul ala,de aia nici nu am retinut dar o sa ma uit si o sa iti spun

@sebip, codurile la aparatori sunt 1K0810971C si 1K0810972D, asa le-am luat eu saptamana trecuta

Modificat de Alin Claudiu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt cumva YED ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mie mi-a sudat tipsurile in argon dupa ce a decupat putin din toba stock. am ales sa pun tipsuri cumparate de la o reprezentanta RENAULT si care se pun pe DACIA LOGAN. Dupa aproximativ 4 luni ma declar nemultumit de tipsuri...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alin Claudiu

@iLL One, da YED sunt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Borla gasiti cele mai multe modele fiind si foarte calitative.Ce-i drept sunt putin mai scumpe insa sunt de calitate.Ale mele au un an jumatate de cand le-am pus si dupa ce spal masina arata ca noi.Eu am dat atunci vreo 300 lei fiind modelul identic cu cele de pe GTI doar ca sunt cromate!

PS:Ma enerveaza ca se afuma foarte repede dupa spalare masina fiind TDI!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alexandru, ai vreun site unde se pot face comanda la tipsuri ca ale tale si poti sa imi dai denumirea exacta ?

Multumesc mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca prin "alexandru" te referi la alex abc ... pilotauto.ro e saitu :(

de acolo le-am luat si eu... le alegi dupa preferinte (au poze pe fiecare model )

sa ai dimensiunea de 57 pe parte mica :D ( atat e pe toba la golf v )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la el ma referam, dar daca tu ai fost mai "disponibil momentan" iau drept ajutor indicatiile tale. Cu ce se sudeaza ? Se sudeaza normal ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

normal...e de preferat sa mergi sa le sudezi in argon...ptr a nu rugini sudura...:(

Modificat de kalu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa le-am sudat pana acum, dar ma gandeam ca voi ati facut altfel. Oricum nu e mare diferenta la pret si chiar merita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Borla gasiti cele mai multe modele fiind si foarte calitative.Ce-i drept sunt putin mai scumpe insa sunt de calitate.Ale mele au un an jumatate de cand le-am pus si dupa ce spal masina arata ca noi.Eu am dat atunci vreo 300 lei fiind modelul identic cu cele de pe GTI doar ca sunt cromate!

PS:Ma enerveaza ca se afuma foarte repede dupa spalare masina fiind TDI!

Ma uit pe www.pilotauto.ro, dar nici cum numa descurc...nu ai denumirea modelului sau un link direct spre respectiva finala? Multam!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!