Jump to content

Releu Semnalizare


zaxas
 Share

Postare recomandată

Salut,

Am si eu o problema cu semnalizarea. Atunci cand semnalizez se aprind: becul din bord, becul de semnalizare al masinii dar nu mai licare si nici nu se aude sunetul de semnalizare. Am inteles ca problema ar fi releul de semnalizare. Stie cineva cum pot ajunge la acel releu de semnalizare? Ma gandesc sa-l inlocuiesc eu, sa nu mai merg la electricieni.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acolo este..si se schimba cu tot cu semnalul de avarii..

Luigi Vicol

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rasheedkpenny

Am avut si eu aceesi problema cu un A4 din 99-00. Nu imi mai mergea semnalizarea deloc, in schimb functiona avaria. Problema era, dupa cum scriau si alti forumisti pe aici, releul de semnalizare. Releul este chiar butonul de semnalizare. Fata de cat se vede butonul afara, releul are o latime de 4-5 cm si o lungime(adancime) de vreo 6-7 cm.

Nu stiu cum vei face la A6 ca sa reusesti sa-l scoti, la A4 parca se dadea jos un ornament care era peste butoanele din bord si dupa aceea il scoteai dar trebuia sa apesi niste cleme pe lateralele releului care il fixeaza inauntru. Eu nu prea am reusit sa-l scot fara sa fortez plasticele, poate tu reusesti. Eventual ajuta-te scotand inainte supotul de pahar din dreapta si incearca sa impingi cumva releul cu tot cu buton afara.

Piesa inlocuitoare am luat-o de la PBN cu 160 RON, poate o gasesti in alta parte mai ieftin.

Succes

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Se pare ca si-a revenit, acum semnalizeza cum trebuie, deci banuiesc un contact imperfect. Oricum am facut comanda la Volkspats, costa 1,1mil.

Intr-adevar releul este in butonul de avarii si are doua cleme cu care este prins. Atasez si o poza cu releul.

post-4571-1183980956_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!