Jump to content

Modul comfort pt Golf 4 (pentru Cheie Briceag)


IoneLL
 Share

Postare recomandată

Am un G4 08.2004 si as vrea sa stiu ce modul confort am si ce ii pot pune in plus sa faca daca il am...mentionez ca am cheie normala dar merge sa actionez geamurile cu ea.

Am un G4 08.2004 si as vrea sa stiu ce modul confort am si ce ii pot pune in plus sa faca daca il am...mentionez ca am cheie normala dar merge sa actionez geamurile cu ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ady2006 Mersi de sfat, Practic gasesc semnalul de inchidere / deschidere usa (motoras) in mufele care vin in portiera (prin tubul de cauciuc), nu trebuie sa desfac totul inclusiv geam ca sa ajung la broasca, nu? Ca daca e asa, e usor de cablat pana inapoi sub bord unde planuiesc sa montez modulul. Da, vreau ceatza fata + spate sa le folosesc pt aceasta functie, prin releu, ca sa nu am baiuri cu luminile de drum, pozitii cand mi-e lumea mai draga.

 

mersi mult de info!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu. Firele le gasesti intre modulul electronic al motorului de geam si yala. Trebuie sa dai panoul de usa jos dar nu si panoul metalic cu macaraua. Trebuie sa tragi un fir suplimentar prin burduful dintre usa si stalp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine ma poate ajuta in Iasi sa montez si eu acest modul de confort pentru geamurile electrice,il am.Momentan am geamurile electrice montate dar fara modul si in timpul ce conduc mi se intrerupe alimentarea la ele dupa cateva minute iar pt a le inchide trebuie sa opresc masina si sa pun din nou contactul. Cine se pricepe in Iasi?mc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

'Vezi ca e schema postata pe forum';

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, nu am geamuri electrice, am centralizata dar cu cheie, nu cu telecomanda.

Daca am trapa deschisa si tin cheia spre dreapta(inchis) se inchide trapa.

Intrebarea mea este, masina are modul confort?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu. Are doar modul de inchidere centralizata.

Sent from my  using Tapatalk.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum aflu daca masina mea are modul confort?

Cand am cumparat-o din germania mi-au dat 2 chei normale, o forma de plastic si o telecomanda cu care inchid si deschid usile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai telecomanda aia e doar telecomanda, sau e si cheie? Ai alarma aftermarket pe ea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Telecomanda are 2 butoate si cred ca este pusa de cel care a avut masina in germania. Eu nu am geamuri electrice dar vreau sa-mi pun si ma interesa daca am acest modul pentru ca am inteles ca este necesar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai modul confort, ai doar modul de inchidere centralizata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vrei sa-ti pui geamuri electrice, trebuie sa cumperi toata instalatia aferenta - e mai usor asa - macarale geamuri electrice complete - cu calculatoatoare de usi pe ele, modul confort, fetele de usi cu butoanele pe ele  - consola butoane la sofer, cheile briceag - daca vrei sa pui cu asa ceva - si cablajele aferente.

 

Modificarea se poate face, nu-i bai

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

salut! am nevoie de un sfat. De curand mi-am montat un modul cu cheie briceag (chinezarie)...si vreau sa stiu daca as putea muta chipul si placa din cheia chinezeasca intr-una originala. Nu o am nici de doua saptamani si deja am blocat lamela de 2 ori..Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU, nu poti monta placa electronica, cipul da.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va multumesc pentru raspuns! daca stie cineva de unde pot cumpara o replica de mai buna calitate, ii raman dator!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate, toate au cam aceeasi calitate.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Am cheie briceag cu telecomanda, 4 geamuri electrice la masina din semnatura.

Daca bag cheia in usa imi merge sa deschid geamurile, dar direct din telecomanda nu.

se poate face modificarea din vag com?

daca da imi poate da cineva schema cum se face?

multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Numai cu VDSPro-ul merge la tine si interfata seriala. Se modifica cateva adrese din eeprom-ul modulului confort.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

o intrebare va rog daca puteti sa ma ajutati; am un golf 4 cu chei briciag si telecomanda pe ele si imi deschid foarte greu usile apas si de cinci sase ori pe cheie pana se deschide sau inchide masina am schimbat bateriile la chei la fel face am mers la un electrician si mi-a zis ca ar fi de la modulul de confort ca trebuie schimbat ce ziceti se poate umbla in iel se mai poate repara acest modul !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ledul de pe telecomanda se aprinde la fiecare apasare a butoanelor?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o intrebare va rog daca puteti sa ma ajutati; am un golf 4 cu chei briciag si telecomanda pe ele si imi deschid foarte greu usile apas si de cinci sase ori pe cheie pana se deschide sau inchide masina am schimbat bateriile la chei la fel face am mers la un electrician si mi-a zis ca ar fi de la modulul de confort ca trebuie schimbat ce ziceti se poate umbla in iel se mai poate repara acest modul !

 

trebuie verificat in blocurile de masura - cu VCDS-ul - daca receptioneaza sau nu, telecomanda. In functie de verificare, te indrepti catre telecomenzi sau modul confort.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

va rog sa ma imi spuneti care sunt firele care comanda inchiderea deschiderea usilor vw bora 1,6 benzina 99 euro 2,vreau sa monteze inchidere din cheie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,modulul confort il gasesti pe net,eu tocmai mi-am luat de la Harys dezmembrari ploiesti cu 150 Ron, original de pe golf.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!