Jump to content

Modul comfort pt Golf 4 (pentru Cheie Briceag)


IoneLL
 Share

Postare recomandată

Multumesc tuturor.

 

Vineri o sa merg la Folin pentru adaptari.

 

O zi buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Pot afla ce modul comfort am cu Vag com urmand ca in prealabil ca sa adaptez o cheie briceag?! Sau daca trebuie schimbat modulul?

Golf 4 Alh 2000

Respect

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da. Pe Instruments o sa gasesti codul CCM-ului. Posteaza-l aici si o sa-ti spunem ce-i cu el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum sa gasesti codul CCM pe instruments ?

Il gasesti la adresa 46.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Pot afla ce modul comfort am cu Vag com urmand ca in prealabil ca sa adaptez o cheie briceag?! Sau daca trebuie schimbat modulul?

Golf 4 Alh 2000

Respect

 

din pacate, esta cam exclus sa merga, in cazul tau - poate doar vreo minune, sa fie schimbat de cineva inainte sa iei tu masina...

 

altfel, de fabrica - la modelul/anul masinii tale - vine fara partea hardware de receptie telecomanda - trebuie inlocuit modul, tras fir antena, s.a.m.d.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modulul comfort este 1J1959801C...merge adaptat ceva sau trebuia sa il inlocuiesc, pentru cheia briceag?! Respect

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum sa gasesti codul CCM pe instruments ?

Il gasesti la adresa 46.

Intradevar. Eram cu gandul in alta parte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modulul comfort este 1J1959801C...merge adaptat ceva sau trebuia sa il inlocuiesc, pentru cheia briceag?! Respect

 

Ala nu e codul modulului comfort, ci al motorasului de la geam.

 

Codul de la modulul comfort trebuie sa fie 1J0 959 799 si o litera la urma. In functie de litera aia, merge adaptata cheia sau nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Salut. Pot afla ce modul comfort am cu Vag com urmand ca in prealabil ca sa adaptez o cheie briceag?! Sau daca trebuie schimbat modulul?

Golf 4 Alh 2000

Respect

 

din pacate, esta cam exclus sa merga, in cazul tau - poate doar vreo minune, sa fie schimbat de cineva inainte sa iei tu masina...

 

altfel, de fabrica - la modelul/anul masinii tale - vine fara partea hardware de receptie telecomanda - trebuie inlocuit modul, tras fir antena, s.a.m.d.

 

 

este asa cum am zis.... nu exista la 1J0 959 799 care sa suporte adaptarea de telecomenzi, daca masina nu a avut de fabrica - nu au partea hardware de receptie a telecomenzilor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua,mi-am pus pe masina sistemul de alarma Viper 3105V.Cel care mi-a montat-o mi-a zis ca nu-mi ridica geamurile cand blochez masina.Vechea alarma le ridica.Am sunat la viper si mi-au spus sa leg un fir de la modul comfort la alarma.Cand inchid cu cheia si o las 3 sec la 45 de grade se inchid/deschid geamurile.Imi puteti spune cum sa leg alarma la modul comfort va rog?

Modificat de blackota
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posteaza schema alarmei. Nu ai de ce sa te legi la modulul de confort.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU ai ce fire sa legi, doar daca se poate programa ca la inchidere sa dea curent mai mult timp, de la 2 la 30 sec.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti intra putin pe ymsg te rog?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Salut am si eu oproblema la golf4 geamurile se inchid greu adica dau de multe ori din buton pana sus

pot monta calculator de bord la golf 4model edition 1.6 16v din 2000 ,unde pot vedea ce dotari are mersi anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca sa postezi unde trebuie... calculator de bord - da. Geamurile - trebuie verificat daca e din macara dau altceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca s-a mai discutat, ca sa deschizi/inchizi geamurile din cheia briceag trebuie sa ai modulul confort si sa fie activat cu vagcom-ul

era cineva pe aici care activa aceasta optiune pt. 20 ron

geamurile mai pot fi deschise/inchise cu ajutorul cheii in felul urmator, la mine asa merge,

descui masina - bagi cheia in butucul usii si invarti cam 45 grade spre deschis (stanga) si se tine asa cam 1-2 sec - geamurile se vor deschide

pt. inchis geamurile - se tine 45 grade spre inchis (dreapta)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce vrei sa ne spui ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare, ma puteti ajuta cu un sfat cu privire la cum pot lua un semnal (impuls) de +12V scurt cand deschid / inchid masina din telecomanda? Doresc sa pun un modul coming / leaving home 3rd party care are nevoie doar de un starter, in rest are el tot onboard. As lua acest semnal direct din zona celor 2 conectori ale modulului confort. am studiat schemele dar nu gasesc firul sau firele cu pricina. Ma gandesc la impuls de motoras usa sau declansare semnalizari. Masina e un G4 2003 Pacific Variant AXR. Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am golf 4 are inchidere centralizata si din cate zis eu si modulu de confort dar am cheie normala si telecomanda separate ca in pozele de mai jos. telecomada deschide geamurile si le inchide la ca chelile tip briceag . As dori sa fac o cheie tip briceag care sunt variantele si cat  costa?

 

http://s12.postimg.org/ejq1xixul/777fe3d202e3ab26db577b0f8dfaf0c4_6652104_235_235.jpg

http://s12.postimg.org/3lesfc999/vw_key_500x500.jpg

Modificat de geokgian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate, pozele postate de tine, nu ne ajuta.

 

ce an este masina ta, ce cod are modulul confort de pe masina ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!