Jump to content

Intrebare Despre Faruri


Bigu
 Share

Postare recomandată

Salut!

Cum fac sa pot desface farul sa vopsesc interiorul negru ca la polo GTI fara sa il stric bineinteles! plz help! si daca stopurile le desfac si pe ele si le vopsesc pe interior se mai vede sticla visinie sau neagra?

post-8603-1183411066_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sincer sa fiu nu ma pricep dar cred totusi ca cele de la GTI sunt nuantate din fabrica si s-ar putea sa le strici de tot

nu stiu daca a facut cineva asa ceva ok

dar iti recomand sa te informezi bine ... e o groaza de bani un far

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe forumul nemtilor am vazut niste poze si cu nemteasca mea de balta am inteles ca le-a desfacut cu un cutit si surubelnitza si le-a vopsit si arata bestial. masina fiind un polo 9n . si de stricat nu am cum sa le stric ca nu vopsesc oglinda, in interior sunt niste parti argintii matuite si pe acelea vreau sa le fac. deci a mai facut cineva asta? niste sfaturi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

chiar nimeni nu e in masura sa-mi spuna si mie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am vazut la mine ca farurile sunt Valeo. Din cate stiu farurile Valeo nu se pot desface. :)

Ia legatura cu userul Sorin Golf 3 Cabrio.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Nu stiu daca mai intereseaza pe cineva acest topic, dar va aduc in atentie faptul ca firma FK are mai nou in oferta sa si faruri cu engel-eyes si de asemenea negre la interior pt Polo. :icon_cool:

post-9546-1195749828_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

salut. de ceva vreme caut niste fk pentru un 9n3 cu angel eyes, dar nu stiu exact daca au motoras, am cautat pe ebay.de. ceva informatii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Motorasul il muti tu de pe farul tau pe cel nou. Din cate stiu nu vin cu motoras farurile noi, cel putin la mine nu au venit. bafta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

parerea mea este ca ca ai sa incerci sa le desfaci ai sa le strici, asa ca ma strange si u putin din ..... si ia uitate aici

si gandestete cu ar arata asa?

cred ca ai sa o faci atat de tare ca in foto de mai jos :lol: :D

post-17292-1232292116_thumb.jpg

post-17292-1232292130_thumb.jpg

post-17292-1232292426_thumb.jpg

post-17292-1232292527_thumb.jpg

Modificat de nicuiry
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu te-as sfatui sa il desfaci!!!!!! Eu am avut un o tamponare usoara din care a trebuit sa inlocuiesc si farul...dupa ce service-ul mi-a terminat reparatia am observat ca imi transpira rau. Dupa ce m-am documentat si sunat pe la reprezentanta am inteles ca nu e "etans si scapa aer" am incercat sa il desfac si sa il lipesc asa cum am fost sfatuit si am spart sticla(plasticul :) ) ....acum va spun ca e foarte greu sa il desprinzi de suport....daca incercati si fortzatzi prea mult riscati sa patiti ca mine...Totusi nu inteleg 3 lucruri: - de ce se aburea sa de tare?....de ce mi-au spus astia de la reprezentanta sa il desfac ca scapa aer desi l-am cumparat de la ei si era nou noutz?....e posibil sa abureasca asa de tare deoarece scria pe el Valeo Made in Romania :P?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, cand schimbi becul nu scapa aer ? :icon_thumright: reveniti-va ca nu e vid in ele.

despre farurile cu lupa... eu nu ma bag pt ca vreau sa pastrez pleoapele si in am doilea rand am full xenon si pe acelea scrie NOT FOR HID BULBS si nu am tzacanit sa trec la halogen, + ca ANGEL suks daca nu e bmw, e ca si cum mi-as pune sigla de reno pe masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, cand schimbi becul nu scapa aer ? :P reveniti-va ca nu e vid in ele.

despre farurile cu lupa... eu nu ma bag pt ca vreau sa pastrez pleoapele si in am doilea rand am full xenon si pe acelea scrie NOT FOR HID BULBS si nu am tzacanit sa trec la halogen, + ca ANGEL suks daca nu e bmw, e ca si cum mi-as pune sigla de reno pe masina

Poti sa pui xenon linistit si pe alea cu lupa(full xenon)

Poti sa-ti pastrezi si pleoapele

Daca nu-ti place cu angel poti sa nu-l legi :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca e recomandat din moment ce scie pe ele ca nu e ok cu hid. ce becuri are tot h1si7? sau altele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!