Jump to content

Idei Vopsire Seat Leon 1m


chris
 Share

Postare recomandată

La sfarsitul lunii august imi voi revopsi masina si ma tot bate gandul sa fac niste schimbari de culoare dar nu ma pot hotara la ceva concret asa ca astept opinii din partea voastra.

Cateva poze cu ceva idei:

post-343-1183402500_thumb.jpg

post-343-1183402582_thumb.jpg

post-343-1183402597_thumb.jpg

post-343-1183402623_thumb.jpg

post-343-1183402642_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa cum am mai zis. daca nu e negru (de ce vrei sa o vopsesti?!) atunci sa fie alb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

alb negru (sus negru jos alb) a doua varianta negru mat ca si cum a fost arsa masina (e parca cineva pe forum cu un S3 care are culoarea asta dar ziea ca el are folie pe ea. Eu am vazut vopsita prin Bucuresti o seria 5 veche asa). Si foarte important la o astfel de culoare.. XENON in proiectoare de parada :huh:

acest domn -> http://vwforum.ro/index.php?showtopic=30204 are negru de care zic eu. Poate pozele nu te conving asa ca-ti recomand sa vezi o astfel de masina live. Este impresionanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie imi place cel mai mult prima culoare, verde metalizat montan. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa lamurim cateva chestii:

1. Vopsesc masina pt ca are deja 5 ani si e plina de zgarieturi.

2. Alb si neru e o varianta OK mai ales ca nu prea sunt leonuri albe.

3. Negru mat este super are insa o mare problema este f pretentios se cunoaste orice pe el.

4. Mai astept si alte sugestii.........

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam slabut cu ideile :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic sa o vopsesti custom, rat style :banghead:

ceva de genu:

post-3765-1183579669_thumb.jpg

post-3765-1183579677_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

chris, am vazut ieri la BV un Leon rosu cu capota si plafon negre. arata f bine. si cu jante OZ cu multe spite. cu suspensie, demential arata! eu asa zic. alba, cu plafon si capota negre.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

99,9% o sa fie alb cu negru, rog pe cineva pricepul in photoshop sa-mi faca si mie o simulare in genul primei poze postate de mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit cateva poze cu un leon rosu cu negru. zic ca arata f bine. In alta ordine de idei avea o firma de tuning un leon 1 vopsit in partea din spate pana spre mijoc in negru iar partea din fata un fel de gri mai inchis. arata extrem de bine.

post-4389-1184146887_thumb.jpg

post-4389-1184146909_thumb.jpg

post-4389-1184146927_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Leonul rosu cu negru nu-mi place, voi incerca ceva in genul primei poze postate dar in partea de jos cu alb.

Sper sa iasa bine.

Vad ca nu se pricepe nimeni sa faca alb in loc de verde :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit cateva poze cu un leon rosu cu negru. zic ca arata f bine. In alta ordine de idei avea o firma de tuning un leon 1 vopsit in partea din spate pana spre mijoc in negru iar partea din fata un fel de gri mai inchis. arata extrem de bine.

zici ca a trecut masina de asfaltat peste el :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

chris, sa inteleg ca vrei asa ceva :

vtuning_02.jpg

302194530_small.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iti place asa ceva? o dau si pe mail.

seatvd2.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina o sa arate ceva in genul pozei postate de bogdan, cu mici modificari :lol:

Merci bogdan de ajutor!

Modificat de chris
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

glad i could help. astept berea, monocolora :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bere e bicolora ca are spuma :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vad ca deja te-ai decis, dar LEONUL BICOLOR NEGRU-GALBEN din ultima poza postata de tine mie mi-a placut f mult. :somnmare:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Zi-ne si noua niste preturi si cum ai procedat la MILITIE. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pozele postate de tine, prima pza este mortala...dar nu cred ca gasesti pe cineva sa iti scoata asa culoarea sticla, si ultima!

Spor la hotarire!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si mie imi place leonul galben-negru. Nici alb-negru nu arata rau deloc. As schimba (nu imi place) desenul la capota. Eu as merge cu dunga neagra nemodificata (in poza se mareste de la jumatate spre oglinzi).

Ar da mai bine si din fata si din lateral. Inca ceva: ai vopsitor atat de bun incat sa-i incredintezi pe mana masina??

E un model pretentios si f. probabil o sa conteze si cel mai mic detaliu... Eu nu as dormi linistit... :lol: :lol:

DemenTZial - as lua in calcul si prima poza postata de tine; (la varianta alb-negru)

Modificat de MOTANUL
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zi-ne si noua niste preturi si cum ai procedat la MILITIE. Multumesc

Scuzati-ma,cred ca am luat-o razna,intelesesem ca ai vopsit-o.Si pe mine ma bate gandul si de asta ma intereseaza amanunte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

A trecut ceva vreme.... deci ai vopsit-o? cum a iesit? cat a costat? unde ai facut-o? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!