Jump to content

Divaiz Remorcat Neinmatriculabile!


KRAKEN
 Share

Postare recomandată

Am conceput, realizat, testat divaizu' descriz. Proba! :D iacata! Merje upgrade pentru bros koi... :wub: Pareri! Volan blocat c-o sarma! :salut: pt. siguranta! deci! nu e remorca-sa necesite inmatricolare/ nu conduce nime' neinmatriculabila.../nu e vehicol inmatriculabil ca sa fie necesar talon.../ E?nu poa' sa amendeze din cauzele amintite! CE ZICETI? :salut:

post-1207-1183394683_thumb.jpg

post-1207-1183394687_thumb.jpg

post-1207-1183394694_thumb.jpg

post-1207-1183394699_thumb.jpg

post-1207-1183394703_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mircea_cotiga

Cu toata consideratia...dar bati campii, pt ca e puscarie.

Adica: chiar daca te crede cineva pe cuvant ca e o remorca, are DOUA AXE si necesita permis de categoria E , adica , ai condus fara PERMIS!

In caz ca nu te crede tot ai pus in circulatie un vehicol, care nu are conducator!, altul decat cel pe care-l conduci!...complicat.

Eu nu prea pricep...sper sa priceapa un militzist!

Modificat de mircea_cotiga
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca scapi de puscarie daca pui un sofer si in Trabi :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e nici o inventie aici... divaisu' se putea vedea la acr sau la service-urile iatsa (dacia) dar ceva mai evoluat. zic "se putea vedea' pt ca A FOST INTERZIS atunci cind s-a inerzis si trasul la shufa si alte probe de-astea de concurs.

acu'... nu tre' sa te sperii.... stie toata lumea ca prima abatere se lasa cu suspendare.... :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se mai poarta divaisuri care salta fatza mashinii si o tracteaza. Din ce vad eu in poza, Trabul sta cu rotzile din fatza pe sol, deci nu pricep cum il duci fara shofer. Fa rost de 2 rotzi mici, de avion micutz de ex, si fa o chestie ca lumea daca tot faci.

Nu discut aici de tractat mashina neinscrisa, nu shtiu care e treaba, eu am mai tractat si nu s-a luat Garrcea de mine. Acum... cum ti-o fi norocul. Divaisul ar fi bun pt tractat mashini inscrise ramase in pana.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai cum sa-mi dea amenda ca tractez un veicol neinmatricolat? Amenda o ia shoferu care-l conduce p'ala tractat! cum sa ia amenda ala care tracteaza?Ca a mea e inmatriculata! si nu poa sa-mi dea amenda ca am condus ceva neinmatriculat! in timp ce conduceam ceva inmatriculat :) asta-i una! a doa: nU E NICI REMORCA CU DOO AXE CA ARE VOLAN! remorca n-are volan! Treb. intai sa gaseasca un articol ca sa se potriveasca! Nu poa de ex. sa-mi dea c-am depasit masa admisa! Voi stitzi v-un articol d'asta? ca io nu gasii!! :rolleyes:Mish. doar tarashte roatzele pa asfalt.....nu se sprijina! E ca cam ca o rulota!Reconosc ca-s F.F.F. surprins ca a cit. si pac! nu ma ashteptam!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai cum sa-mi dea amenda ca tractez un veicol neinmatricolat? Amenda o ia shoferu care-l conduce p'ala tractat! cum sa ia amenda ala care tracteaza?Ca a mea e inmatriculata! si nu poa sa-mi dea amenda ca am condus ceva neinmatriculat! in timp ce conduceam ceva inmatriculat :) asta-i una! a doa: nU E NICI REMORCA CU DOO AXE CA ARE VOLAN! remorca n-are volan! Treb. intai sa gaseasca un articol ca sa se potriveasca! Nu poa de ex. sa-mi dea c-am depasit masa admisa! Voi stitzi v-un articol d'asta? ca io nu gasii!! :rolleyes:Mish. doar tarashte roatzele pa asfalt.....nu se sprijina! E ca cam ca o rulota!Reconosc ca-s F.F.F. surprins ca a cit. si pac! nu ma ashteptam!

Sa nu te mire faptul ca o sa iti gaseasca mai multe articole la care sa te incadreze. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

what is the purpose of being? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:( O lupta-i viatza deci te lupta! ;) Legal, nu iezixta...Poa' sa'ncerce...Contestatzie tribonal...etc..etc...Ca asa itzi da amenda si pt jam murdar! NO? :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

amenda se da si tragatorului si celui tras, chiar daca nu exista. stai lin, daca era asa, acu gemea lumea de divaisuri asa. nu cred ca merita sa afli cum e cu garrcea plictisit care ti-o da in freza... ptr masini neinmatriculate exista 2 solutii : pe platforma, sau in duba, pe bucati... fiecare pe riscul lui!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

care ar fi amenda pt trectarea unui vehicul neinmatriculat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se numeste infractiune din cate stiu eu, si ptr intrebari scurte ca a ta exista mereu google, amicul nostru stie-tot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la fel. indif. ca mergi la rar sau nu...

se pare a ai raspuns la intrebare... nu se plateste amenda, trebuie numai sa te apuci sa comanzi kilotzeii de tabla, si sa te rogi sa nimeresti numai "fetitze" in camera, nici un baietel:lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din ciclul "Scumpul mai mult pagubeste!" - costa 80 ron - 100 ron sa o fataiti pe o platforma prin Bucuresti, fara spaime ca va ia politia la poolan! LIVIU - parerea mea, las-o balta, e treaba ta ce faci in particular, cum vrei sa iti phooti viata, dar (si asta ca tot bati toba ca esti titrat) exista o lege scrisa care se cheama regulamentul rutier pe care nimeni nu poate sa o ignore si sa se prevaleze de necunoasterea ei sau sa o interpreteze aiurea - topic stupid - bun de dat la cos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Domne iar ajungem la discutzia interminabila daca a tracta o mashina se cheama ca o pui in circulatzie. Eu pana una-alta am tractat de nenumarate ori, pe sub nasul lui Garrcea, uneori gioarse cumplite, si nu s-a luat de mine. Chestie de tupeu, de noroc, de talent de negociere in caz ca...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mircea_cotiga

Am si eu o chestie alba in "balta" care trebuie pusa in circulatie...

Cine are tupeu sa o comita ca eu nu am aflat pana acu'? :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stai bre linishtit ca se comite in w/e :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hopa, ai intrat in priza? duminica sunt disponibil, daca nu cer prea mult, sambata plec din localitate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Duminica sa fie! Atunci sambata schimb le train avant... pardon, puntea fatza :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Art. 77

(1)Punerea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Orice vehicul tractat ce nu are conducator se numeste remorca, chiar daca are 100 de volane. Tu degeaba ai volan ca nu ai directie. Daca nu e nici remorca (ca are volan ) si nu e nici autovehicul ca nu are conducator, atucni insemna ca nu e nimic si nu luam amenda cu ea :icon_thumright: :) :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Doar Bucurestenii stiu masinile alea Iveco de la firma PANTERA ROZ CARE SALTA AUTO PARCATE NASHPA;pe vremea lui Liss;; E, aia cum era? ca nu era pe platforma, era agatata de macara cu un chilot pe sub rotzi...ca la mine! cand aj. akas, bag poze cu aia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai daca vrei sa-ti pui macara pe masina sa vezi atunci mama omologarii :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aceste dispozitive erau numeroase pe vremuri ,eu am lucrat mult cu ele si erau foarte practice si ieftine ,insa sunt interzise.

de altfel nu stiu cati dintre voi au sarcina pe carlig (fara sistem de franare propriu) pt mai mult de 750 de kg....si cum masinile sub 750 de kg sunt cam rare ....legal nu ai voie a tractezi la modul asta, nu contest ca poti merge si in paralel cu legea insa pana la urma tot te vei intersecta cu dansa si va costa mai mult decat calatoria legala .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!