Jump to content

Audi A4 Cabrio 2006 1.8t


bobi11
 Share

Postare recomandată

am luat anul trecut un a4 cabrio 1.8T 163cp cutie multitronic 7 rapoarte-te gandesti ca esti ceva extraordinar numai cand citesti,crezi ca e racheta.totusi masina nu fuge deloc, cand dau pe modul sport si pe manula parca mai trage putin.acum cateva zile am fost la audi sa i pun un chip abt care imi dadea 40cp,dar seful de la audi care e f pasionat de masini si tuning imi zice - ai nevoie de chip la motorul asta?????cat vrei sa fuga????.i am zis da o tura sa vezi cum fuge.a venit f dezamagit si mi a zis ca daca ii pun chip nu o sa simt nici 10 cai in plus(cu toate ca masina ar fi ajuns la 203cp) din cauza cutiei extraordinare cu 7 trepte.era sa uit.consum in bucuresti ziua 16 iar in aglomeratie f mare sare de 20.afara cel putin 9(daca mergi cu 50 in localitati si 140 pe autostrada).nu glumesc deloc.cutia e jalnica.

Modificat de bobi11
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e chiar nasol sa fi dezamagit de o asemenea masina... pacat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e chiar nasol sa fi dezamagit de o asemenea masina... pacat.

asa e.e f mare dezamagirea.nu ma asteptam sa fuga extraordinar dar am crezut ca va avea un consum rezonabil.din pacate nu a fost asa.m am uitat pe site la audi si am vazut pe a4 cabrio 1.8T au pus tiptronic 6 trepte.cred ca si au dat seama cam tarziu de eroarea facuta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sigur nu are si altceva masina? imi vine greu sa cred ca povestesti tu acolo...poate ai probleme la cutie sau eu mai stiu eu unde..sau ?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sigur nu are si altceva masina? imi vine greu sa cred ca povestesti tu acolo...poate ai probleme la cutie sau eu mai stiu eu unde..sau ?!

are 12.000km.asa a mers de la inceput.iti vine greu sa crezi ca nu ai condus 1.8T legat la o cuite cu 7 rapoarte.si mie daca mi ar fi zis cineva nu stiu ce as crede.a facut asa buna pereche motorul cu cutia pe masina asta ca au renuntat la cutie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pfff...nasol... :salut: oricum e un a4 cabrio :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pfff...nasol... :salut: oricum e un a4 cabrio :D

e un a4 cabrio cu consum de M5 si performante de cielo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e asa cum zici tu,nu ai decat o singura varianta: SELL!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cat ai vrea pe el deoarece imi face cu ochiul :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu l`as cumpara :banghead:
nu stii pe ca dai banii
2 clienti deja...organizam licitatie ?:screwy:
se va vinde la anul cand va aparea a5 cabrio.masinii ii lipseste navigatia si pilotul automat in rest are tot.culoare akoya silver piele rosie.pina atunci e al prietenei mele.pina la anul nu face mai mult de 35000km.vb atunci de vanzare
2 clienti deja...organizam licitatie ?:angry:
daca l as vinde acum .... sa facem un calcul.are exact un an, 13.000km, noua a costat 43.000 fara tva adica 51.000.deci acum ar face 40.000.piele rosie, jante 17, senzori parcare fata + spate, suspensie sport, clima, scaune electrice, scaune sport si incalzite, bixenon, computer de bord cu afisaj color, radio cd,oglinda int cu efect antiorbire automat, oglinzi exterioare rabatabile electric, senzor de ploaie, senzor de lumina,
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A mea e cu 6 rapoarte. Are putin lag la kick down dar as zice ca nu e mare. Ceva comparabil cu Steptronic la BMW. Eu cred ca are o mica hiba neobservata. Din pacate nu pot sa-ti zic de un service capabil pt. asa ceva...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A mea e cu 6 rapoarte. Are putin lag la kick down dar as zice ca nu e mare. Ceva comparabil cu Steptronic la BMW. Eu cred ca are o mica hiba neobservata. Din pacate nu pot sa-ti zic de un service capabil pt. asa ceva...

la a mea mi au zis si aia de la audi ca e proasta cutia.s ar putea face o resoftare dar e posibil sa nu tina ambreiajul si nu are rost.o las asa pana apare a5-ul cabrio

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ciudat. Tata are acelasi motor cu exact aceeasi cutie si mie sincer mi se pare ca trage mai mult decat rezonabil. Pe D cutia schimba in functie de cat de tare te dai la pedala, dar pe sport e destul de....sportiva:). Tind sa cred ca are o problema masina ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ciudat. Tata are acelasi motor cu exact aceeasi cutie si mie sincer mi se pare ca trage mai mult decat rezonabil. Pe D cutia schimba in functie de cat de tare te dai la pedala, dar pe sport e destul de....sportiva:). Tind sa cred ca are o problema masina ta.

pe ce masina are motorul cu cutia asta?a4 cabrio are 1650 kg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bobi ti-ai dat comanda de a5 cabrio ?

inca nu poti ca nu s a lansat.probabil in toamna 2008 sau primavara 2009.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

Doresc sa mi cumpar un A4 cabrio din Germania si as avea nevoie de cateva pareri/sfaturi.

Prima nelamurire pe care o am e daca pot sa o folosesc iarna..cat mai multe pareri/sfaturi sunt binevenite, apreciate si luate in considerare.

Sistemul de decapotare este greu de intretinut? M as putea trezi peste noapte ca nu mai functioneaza si ca trebuie inlocuit complet?

Motorizarea o vreau pe cea de 2.0TDI - 140CP..desi tocmai am citit ca dieselul nu s ar "pupa" cu cabrio..in plus la semafor s ar simti miros de motorina arsa..as dori pareri din partea celor care detin o decapotabila diesel..este adevarata aceasta afirmatie?

Eventual alte pareri generale din partea celor care detin un A4 cabrio.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!