Jump to content

A8 2001


dudu1307
 Share

Postare recomandată

ARE CINEVA A8 2.5 TDI DIN 2000-2002

VREAU SI EU DETALII DESPRE EL

MULTUMESC

BAFTA

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

revin

pot sa cumpar un audi a8 2001 full fara trapa cu 13000 cu 90000km reali

merita?

e scump la intretinut?

bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mie mi se pare f ieftin 13.000 un a8 la km aia si anu ala...da si tu mai multe info.mi se pare f ieftin pt un a8.vezi ce iei..ca ceva nu e in ordine.detalii??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e ieftine, e foarte ieftin! preturile lor, mai ales alea din 2001, sunt pe la 18 mi pe acolo... detalii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da si tu mai multe detalii...dar oricum ar fi tot e f suspicios la 13000.la anu ala is de pe la 19.000 etc.dar tu poate o iei de la o cunostinta care nu se pricepe... :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de la cine iau are ff multi bani l-a cumparat nou in 2001 l-a purtat pina acum

si-a luat acum noul a8 si nu mai vrea sa aiba grija celui vechi

ne cunoastem de mult si stiu masina de cind a luat-o

si are si 68 ani

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca cunosti masina.. mie unul mi se pare super afacere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ooo daca asa sta treaba, eu zic sa o iei, chiar daca nu o ti, scoti bani buni de pe ea :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am intrebat unul altul si nu prea se cauta audi modelul asta

cit o fi costind intrtinerea lui

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La 90.000km ce mare intretinere ai putea sa ai?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu vorbesc de viitor ca eu merg 40000 pe an

are motorul de 2.5 tdi 180 cp o fii acelasi de pe passat

Modificat de dudu1307
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ia-l ! nu mai sta pe ginduri....la bani astia e cadou.cit despre motoru 2,5 este un motor f bun.io zic sa nu mai stai pe ginduri.este o adevarata masina!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc de sfaturi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si daca nu-l iei tu il iau eu imediat. :soothe[1]:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mariobos...motorul de 2.5 tdi nu e tocmai cel mai bun de la audi :D nu stiu unde ai auzit tu asta, dar toti mecanicii zic ca e motorul cu cele mai multe probleme! cel mai bun e 1.9 tdi, care se comporta exemplar la passat si a4, a6.

Revenind la A8 ce intretinere poti sa ai? mai mare ca la Passat ca vad ca aia ai acum. Aia da, in rest nu foarte mari. Eu am A6, si nu e cine "stie ce" . Cam atat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exemplu: schimbat placute de frana - fata la reprezentanta, cost total 380RON.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ia-l tu cu 1300 EUR.. Si vide-mi-l mie cu 14.000 . Intelegi ?

EU astept :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

WTS: nu am zis ca e cel mai bun motoru de 2,5 tdi.am zis doar ca e f bun,nu stiu cu cine ai vb tu despre el ca nu e bun pt ca eu de ex cu citi am vb au zis ca asta e cel mai bun de 2,5.acu io nu ma iau dupa nimeni,conteaza cum ai nimerit masina si cum ai grija de ea.si de ce ma rog ar fi mai prost asta de 2,5 fata de ala de 1,9?? io unu nu as trece de la 2,5 180 cp la unu de 1,9 nici in ruptu capului.dar na,fiecare le stie pe ale lui.daca tu zici ca ala de 1,9 e mai bun decit ala de 2,5 asta e.sa ne traiasca motoarele !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La 13000, eu zic ca e mai mult decit pomana, nu o rata. Asa cum te-au mai sfatuit si altii, poti s-o revinzi cu un profit bunicel. Pune mina pe ea. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca mai eziti mult poate ramai fara ea!!!Sa fi fost in locul tau o luam de cum mi se propunea!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mario, sunt in tm vreo 3 mecanici cei mai tari pe vw audi ! ei au zis , nu eu ! motoarele de 2.5 care sunt si pe passat si audi sunt f f proaste, au numa prb! ei au zis ! repet! si sunt cei mai tari mecanici, mai tari decat parliti aia de la reprezentanta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

probleme in ce fel? ca la 160.000-180.000 se duc axele cu came si trebuie schimbate? ca io numai de probl asta stiam..si daca e numai asta eu zic ca totusi merita si nu se compara cu cel de 1.9.cind spuneai mai sus ca sunt f f f proaste motoarele de 2.5...cind ai scris chestia asta te gindeai ca e vorba de un trabant sau..nu cred ca-s chiar asa de f f f proaste.dar ti-am zis,cum ai norocu,si din cite imi aduc eu aminte parca tu ai avut ceva probleme cu al tau.deci asta nu inseamna ca toate sunt la fel.si pt axele cu came...se schimba nu? dar fiecare cu...numa bine !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nush man..nu ma cert :screwy: asa zic oamenii care sunt facuti pt asa ceva :banghead: treaba lor :angry: masinile noastre sa fuga:P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta zic si eu man,sa ne traiasca masinile si noi cu ele !!! dar totusi rog colegii de forum sa ma lumineze si pe mine de ce is motoarele de 2.5 tdi v6 de pe audi F F F proaste?? ca suna prea naspa f f f proaste.sper sa ma luminati si pe mine... :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:icon_thumright:

lasa tu colegii de forum!:D hai in tm si mergem la mecanicii de care ziceam, sa iti explice de ce sunt :D

Zoli care e unul dintre ei, a zis asa: "iar ti-ai luat a6 cu motor de 2.5 ti-am zis sa nu-ti mai iei ca numa prb ai cu el"

inainte am mai avut un a6 tot cu 2.5

Modificat de wts
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!