Jump to content

Completare Antigel G12 (1.2 12v Azq)


georges
 Share

Postare recomandată

buna ,

ar mai trebui completati vreo 300ml de antigel la mine si nu stiu ce solutie este cea reala. Din cate am citit pana acum , antigelul trebuie sa fie roz (este) , daca nu , se schimba integral iar daca doar a scazut nivelul(cazul meu) si trebuie completat, se pune antigel violet G12+ . Astept sfaturi ca sa ma duc si sa stiu ce iau.

Se mai poate completa si cu apa distilata. Teoretic ar trebui sa fac un test de inghet si daca e sub -20C sa-l schimb tot de pe acum(pentru la iarna) iar daca este peste sa completez. Unde as putea face un astfel de test ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multe magazine de piese de schimb si consumabile au in dotare testerul ( e o chestie optica ce masoara cantitatea de colorant -si implicit concentratia) DAR e SPECIFIC pentru un anumit antigel. Mai nou Seatul foloseste G12+ ????? eu stiam doar de G12 , deci maaare atentie ce puneti...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

G12 foloseste.

am completat cu apa distilata. la toamna o sa-i fac testele si eventual schimb cu totul.

au intrat vreo 300 ml si e putin peste max. e ok asa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite asta e antigelul din fabrica

dsc00122yu7.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!