Jump to content

Bara Rigidizare Spate Ibiza


georges
 Share

Postare recomandată

buna ,

as vrea sa-i pun pe fata bara seat sport si in acelasi timp as ranforsa si spatele.

de cand am pus scutul au scazut simtitor zgomotele de platic din masina , nu mai spun de tinuta de drum. ranforsarea longitudinala a masinii este o idee foarte buna si vreau sa o pun in aplicare.

in fata sunt deja elementele de prindere ,si bara seat sport e ok , nu cred ca e necesar sa fie mai groasa (asa cum spun altii) in schimb am inteles ca in spate trebuie date gauri in oale.

bara pe care am gasit-o pentru spate la 130 lei este wiechers-sport.(nemtesti)

Modificat de georges
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca pui si in fata si in spate atunci e cu folos real si merita investitia. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

strebe_hinten_polo.jpg

cam asa arata o astfel de bara la polo 6N. acum as vrea sa stiu daca stie cineva , gaurirea oalelor cum ar trebui sa fie facuta (protejata ulterior , gen grund sau alte solutii) in asa fel incat sa nu aduca probleme pe pe termen lung(ruginire, largirea gaurilor in timp ce lucreaza , etc)

Modificat de georges
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bara seat sport este 400 ron+montaj.

o sa o comand , sper sa ajunga pana plecam la mare.. (cam o luna dureaza...)

la gropi am avut un fel de vibratii usoare de cand am pus scutul si sunt mai mult ca sigur ca se vor amortiza in totalitate. abia astept sa merg cu tancul prin oras :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

azi am facut comanda de bara fata seat sport. costa 460 ron ... si dureaza aproximativ o luna.

pentru spate cred ca o sa iau aluminiu. arata mai bine in portbagaj si costa cu cateva sute mai mult (cam 180 ron)

Modificat de georges
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bara seat sport nu necesita la montaj gaurirea oalelor.

wiechers costa 87 euro otel si 132 euro aliaj aluminiu , www.wiechers-sport.de

bara seat este 400 ron la metrotehnica.

eu dau la iasi 460.

am seat.

Modificat de georges
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu mai estiu exact preturile,d ar daca rvei, poti intreba la racing nick pt alte bari daca mai montezi pe viitor. stiu ca ai seat, dar nici weichers nu sunt ultima firma :)

si daca gauresti ce are? depinde cat de bine cea de fabrica vine fixa pe amrotizor pana la urma...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de la ei voi lua pentru spate.

oare or fi mai bune ca alea omologate seat ...? :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt aceeasi treaba din cate stiu eu. dar mai ieftine.

in afara de diametru, care oricum la majoritatea e stabilit de firma producatoare, si aici oricum nu ai multe variante, care sa fie diferenta intre 2 tevi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ti-am dat preturile oficiale...

diferenta ar fi ca nu pica gaura / gaura (daca te uiti la o ibiza ai sa vezi ca sunt suruburile de prindere in oalele din fata)

acum ca sa vezi ce inseamna aftermarket , am scut asfir si ca sa nu atinga in elementele care vibreaza s-au pus cateva elemente aditionale (garnituri) care se pare ca nu au fost suficiente (2 cm) si am fost in service si a fost mutata bara de sustinere tampon circuit evacuare si acum o sa mai merg odata sa il dau mai jos cu garnituri aditionale.

ti se pare ok ? la pachet nu ar fi fost logic sa vina si garnituri perfecte ca sa nu fie probleme ?

gandeste-te ca initial scutul lovea direct in baie, montat fiind cu ce a dat producatorul la pachet...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!