Jump to content

Sa Imi Iau Audi ... Sau Leon?


pascaru_val
 Share

Postare recomandată

CMG, eu cheltui mai mult decit salariul :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:rolleyes: CMG si la mine sunt aceleasi conditii ca la tine. Doar ca Tiriac-ul sunt mai "hoti". Cand am mers la ei, imi cereau prima anuala de 2400 EUR...iar la Omniasig mi-au facut-o pe 1300 si am si alte avantaje. Dupa ce au avut problemele datorate incidentelor din SUA (cele cu turnurile distruse in Septembrie), au tot marit primele la asigurari incercand sa mai recupereze din "gaura"....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai povestea e simpla : tata vroia sa cumparam masina, dar nu stia ce masina. ne-am orientat catre golf 4 sau vw bora, dar mai mult golf 4. varianta nu vroiam eu iar lui nu ii placea hatchback. urmatoarea pe lista a fost vectra c, dar a cazut si aia repede. toti prietenii tatalui meu aveau audi (2 a6 unu a4 2000 si altul a3 si a6 avant), si normal ca l-au sfatuit audi sa cumpere. si asa am zis sa suplimentam bugetul cu inca vreo 3000 de euro si am luat un a4 din 2002 :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-as cumpara A4 in mod cert. Pana la urma, daca tot vrei sa iti iei masina, ia-o pe cea care iti place mai mult. Cat despre intretinere, o sa vezi daca va fi cazul. Suprize poti avea cu orice masina, asa ca...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Omul a fost ieri la intalnirea saptamanala la un "drive test"...si a mai discutat si cu alti colegi cu A4. Asteptam acum impresiile...l-am convins...nu l-am convins :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cite vad eu pe net, de pe la jumatatea lui 2001 exista un backlift si imi place mult mai mult modelul cu portbagaj si stopuri mai drepte (ca a lui Rapier), asta inseamna cam 11.000 euro + vreo 2000 taxa inamtriculare, fara xenoane si alte cele :D ..dar avant-ul se gaseste si pe la 9000 :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce impresii ai dupa drive-test?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Impresii:

Spatiu foarte mare interior, multe accesorii de iti iau ochii, foarte silentioasa de nu simteam viteza, (nici nu am mers prea tare.. cred), usor de parcat, volanul parca era un pic mai mare decit as fi vrut, diferentze foarte mari fatza de Leon.

Leon e masina sport, cind o calci se duce,o simti cind se duce, se aude foarte frumos. A4 cind il calc, nu prea il aud, sunt convins ca "te fura viteza" si e mult mai confortabila, nu stai lipit in scaun, stai lejer.

Asta e impresia care mi-a lasat-o.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Errr nu stiu daca poti spune ca un A4 e mare ca si spatiu interior. Masina e foarte reusita si imi place si mie dar numai spatiu interior , cel putin in spate nu prea are comparativ cu surorile Passat, A6.

Oricum AUDI este marca premium a celor de la VAG si cu siguranta zic eu un vs intre SEAT- AUDI ar cam fi transat de la inceput.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gicu, mi se pare mie ca si Seat este divizia de lux de la vag.

Cind am zis spatiu ma refeream in fatza, in spate nu mai m-a interesat :P , din cite stiu la Leon (mai ales la cel nou) exista un spatiu foarte mare in spate. Oricum daca va fi Audi foarte posibil sa fie Avant datorita pretului si sunt convins ca e spatiu suficient in spate.

Leon a cam picat, eu ajung miercuri in Spania si ma gindeam ca .. poate imi vine vreo idee, dar mai bine mai string niste bani, ca nu ma grabesc.

Modificat de pascaru_val
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Audi variant 2002+ e super. E singurul model variant care ma incanta. Corect, Passat-ul e mai spatios in spate. Seat divizia de lux? Neah

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

blueyed de acord cu tine. a4 avant e si pt mine singurul break reusit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

blueyed de acord cu tine. a4 avant e si pt mine singurul break reusit.

si astra G este :D

si mercedes E classe

si alfa romeo 156

Astept o limita de preturi (doar atit) de la scuterone in care ar trebui sa ma incadrez.

Modificat de pascaru_val
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!