Jump to content

Optiune Computer De Bord


alex_pescaru
 Share

Postare recomandată

Am fost la reprezentanta VW in CT, Cardinal Motors, sa comand un Polo pentru prietena mea.

Ajung in fata unui reprezentant de vanzari si incep discutia.

Pe langa faptul ca habar nu avea ca exista si Polo cu cutie tiptronic, precum vreau, cand a venit randul optiunii computer de bord, am zis OK, bifati-o, dar de care este? MaxiDot sau MiniDot?

Sa uitat ala la mine ca la extraterestrii si a spus ca la Polo, in Romania, :P nu exista asa ceva si ca informatiile despre consum, autonomie, etc sunt afisate in LCD-ul de la vitezometru.

Zic, domne', nu se poate, uite aici, catalogul de prezentare pe care mi l-ai dat cu 1 minut mai devreme, este in romana, deci pentru Romania, si la pagina X, imi cade degetul pe o poza mare a unui bord cu MaxiDot.

Cheama pe un coleg si el, la fel, confirma ca pentru Romania nu exista asa ceva, cica din cauza ca ar deveni prea scump.

Il intreb cum trebuie sa procedez ca sa obtin computer de bord MaxiDot. Raspuns: Cumparati din Germania! :P :P :D

Era cat pe aci sa-l intreb ca in schitele lui Caragiale: Amice, esti idiot? Esti reprezentanta doar! Comanda tu din Germania si spune-mi pretul final si nu-mi mai irosi timpul...

Am preferat sa multumesc si sa plec.

Oare e chiar asa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este Polo cu tiptronic, pe motorizarea 1.6. In general la cele automate poti lua si MAXIDOT. Sau parca daca iei sistemul de navigatie din fabrica..

Modificat de Bebeee
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, stiu ca 1.6 este cu tiptronic, dar este si Polo Attractive 1.4/80CP.

Ma mira insa faptul ca nu pun MaxiDot si pe alte modele decat cele cu navigatie. :D ..

In fond este doar o chestie de schimbare a instrument cluster-ului. Semnalele care vin dinspre masina sunt aceleasi...

Chiar nu exista nimeni aici pe forum cu Polo si MaxiDot? Sa aiba oare dreptate cei de la reprezentanta?

Sincer, parca nu m-ar tenta sa dau 1700 euro in plus pe navigatie, doar ca sa am MaxiDot... De banii astia pui o multime de alte optionale, mult mai utile.

Modificat de alex_pescaru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vine doar la pachet cu navigatia din pacate. care costa o caruta de bani si cred ca nu se poate folosi in europa de est

asta mi-au spus si mie cand mi-am luat masina:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!