Jump to content

Audi A4 Quattro


Ice_2k

Postare recomandată

rasheedkpenny

Observ ca tu ai un bandou pe bara din spate "de la mama lui". Modelele mai vechi de 2004 nu cred ca au. Eu, din cate imi aduc aminte la ora asta tarzie, n-am bandou. :lol:

Ma alatur si eu restului colegilor de pe forum si iti urez sa o conduci cati mai multi km fara probleme. :lol:

Link către comentariu
  • Replies 900
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ice_2k

    347

  • Bogdan_wrc

    36

  • TIR

    30

  • mpa@tuninggarage

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

Observ ca tu ai un bandou pe bara din spate "de la mama lui". Modelele mai vechi de 2004 nu cred ca au. Eu, din cate imi aduc aminte la ora asta tarzie, n-am bandou. :(

Da, si-n fatza la fel... tie-ti place cu bandou? Eu as cam fi preferat fara.....

Frumoasa masina Ice,sa o stapanesti sanatos. :(

Thanks ;)

Link către comentariu

Abia acum am observat... BRAVOS!!!

Mi-ai luat-o inainte.... e superba si e exact ce imi doream si eu....

O singura problema totusi... io te stiam sofer priceput .. ce-i cu senzorii aia.????...............:rolleyes: hai ca glumeam!

Sa o stapanesti foarte placut si maxim satisfacut!!!!

Modificat de TOXIC
Link către comentariu
rasheedkpenny
Da, si-n fatza la fel... tie-ti place cu bandou? Eu as cam fi preferat fara.....

Nu-mi place nici mie cu bandou dar ma gandesc ca a fost mult mai usor de instalat senzorul in bandou (banuiesc fara a da bara jos). By the way, senzorii sunt ok? :D Sper sa-mi pun si eu saptamana asta! Pana la urma cum s-a rezolvat cu cablajele? Pe unde au fost trase? Cat a durat?

Masina nu ti-o mai laud ca ti-o iei in cap :D

Link către comentariu

Achiesez la ideea de mai sus. Parca are un aspect mai curat bara fara bandou. Oare o fi pur si simplu lipit pe bara? Adica poate fi dat jos bandoul, bara revopsita si sa nu se mai cunoasca nimic?!

Modificat de Cata_B
Link către comentariu
O singura problema totusi... io te stiam sofer priceput .. ce-i cu senzorii aia.????...............:D hai ca glumeam!

Las' ca vezi tu cand te uiti in spate si nu se mai termina masina :P Am zis sa fiu sigur :)

Nu-mi place nici mie cu bandou dar ma gandesc ca a fost mult mai usor de instalat senzorul in bandou (banuiesc fara a da bara jos). By the way, senzorii sunt ok? :lol: Sper sa-mi pun si eu saptamana asta! Pana la urma cum s-a rezolvat cu cablajele? Pe unde au fost trase? Cat a durat?

Oricum trebuie data bara jos ca pe-acolo pleaca firele... din bara ajung undeva in portbagaj (sub partea aia cu roata de rezerva, nu se vede nimic) dupa care merg pe sub pragul interior si ajung in fata unde e display-ul. Instalarea a durat vreo 3-4h da' am si stat de vorba :(

Achiesez la ideea de mai sus. Parca are un aspect mai curat bara fara bandou. Oare o fi pur si simplu lipit pe bara? Adica poate fi dat jos bandoul, bara revopsita si sa nu se mai cunoasca nimic?!

Nush ce sa zic... da' nu cred ca m-apuc de scos bandoul, fiind neagra masina nu se observa cine stie ce... plus ca ar trebui si in fata si in spate...

Link către comentariu

iar l-ai pus pe Alex la munca? :(

SC ROSIA INGHETATA SRL..a executat.... asa incepi de acum posturile cu modificari :D

Link către comentariu
iar l-ai pus pe Alex la munca? :D

Daca te referi la senzori, nu :( De data asta eu am fost spectator, de montat s-a ocupat spanky :D Dar vine si vremea rosiei inghetzate :P :(

Si-nca niste poze :D

dsc02627rr0.th.jpg dsc02620ak8.th.jpg dsc02622rl4.th.jpg dsc02624rc0.th.jpg

Link către comentariu

rosia inghetata lucreaza f bine.... recomand cu mare CALDURA...face treaba buna. THUMB'S UP!

Link către comentariu

Si... urmand traditia, am cumparat niste RIAL-uri de 16" care vor fi incaltate de niste GoodYear Hydragrip :)

passat52yd2.th.jpg dsc02633oj1.th.jpg

Link către comentariu

Excelenta masina...superba...s-o porti sanatos (pardon,sa te poarte...)...

P.S.:cifrele din bord sunt luminate cu alb? :)

Link către comentariu

Mersi. :) Cifrele de pe cadran (vitezele) sunt albe, cele din computerul de bord/ora/etc sunt rosii.

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina....multi km fara probleme...

PS:De ce nu ai luat niste jante A8 style...cred ca erau tare frumoase pe negru....

Link către comentariu

A8 style trebuiau sa fie mari... si nu vreau sa trec de 16", tinand cont ca am si suspensie sport... traiasca Bucurestiu' :angry:

Link către comentariu

nu e neaparat necesar sa-i dai bara jos pt. montajul senzorilor: la mine a bagat firele in portbagaj pe sub compartimentul ala mic din stinga. avea deja o gaura acolo, si un "dop" de cauciuc; tot acolo am pus si unitatea senzorilor. sper ca am fost destul de explicit :angry:

Link către comentariu

traiasca quattro !!!! sa ai noroc de ea si la 1 mil de km !!!! ce zici de quattro??????? hmmm....bestial frate.numa bine !!!

Link către comentariu
ce zici de quattro??????? hmmm....bestial frate.

Crima :P :D :D

mda... dc nu ti-ai luat niste Porto black :rolleyes:

Nu merg jante negre pe 16"... parerea mea.

Macar pune si u emblema de audi :D

Aia da, tre' sa aflu unde se gaseste si cat costa.

Link către comentariu

si pe mine m-ar interesa niste embleme audi la roti...am inteles ca la reprezentanta is cam scumpe dar cica is si in piata...dar nush cit tin alea din piata.cica-s 50.000 setu in piata.dar la citeva spalari cu presiune cred ca sar...

Link către comentariu

O alegere premium ramane o alegere premium. Alt confort, alte materiale, alte senzatii.

Ai facut o alegere buna si cu jantele de 16". Cu cat e masina mai grea cu atat sunt mai periculoase.

Am avut skoda superb la servici cu jante de 17 si la ~ 1-2 luni schimbam un cauciuc (fiind masina de firma nu e de mirare); La 3-4 luni se schimba si o janta. Si anvelopele nu le schimbam la prima galca (doar asa cand se strangeau 2-3). Iti era frica sa mergi cu masina la viteze mari.

Link către comentariu

jantele negre arata foarte bine cat masina sta pe loc, insa in mers se vede tare aiurea... o mare negreala in loc de roti.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!