Jump to content

2001 Audi S3 8l


Bogdan_wrc

Postare recomandată

pierdut ambreiaj. il declar nul ;)

.... "a inceput de ieri sa cada. cate-un pic. acum a stat" ;)

va veni cred stock, ca inca nu e nevoie de cel race si banii de cadouri se duc ...pe cadouri.

am schimbat filtru de aer stock cu unul curat la 5000 km si ma felicit. era murdar ala. si nu am mers pe drumuri proaste. si asa o voi face de acum. la 5000 filtru de aer nou. e vreo 35 ron unu bun.

Link către comentariu
  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bogdan_wrc

    589

  • c6t9

    52

  • xht20

    36

  • fuscobal

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nasol moment, inca nu te grabi sa-l schimbi poate isi revine, stii bine ca si eu am patit asa :offtopic:

Sper sa te mai tina pana faci rost de bani sa iei unul sport si sa ii adaugi si tu ceva cai in plus ca poate te-ai saturat de astia :blink:

P.S. Sa stii ca eu inca mai astept plimbarea cu S3-ul!

Modificat de chris
Link către comentariu
  • Administrator
Sa stii ca eu inca mai astept plimbarea cu S3-ul!

:offtopic:

Nu mai merge , ca daca ii schimba ambreiajul ... e in rodaj apoi ... :)

Plimbarea ... la primavara ... :blink: :)

Link către comentariu

pai ne despart doar....... cativa km :blink: tu ai TDI....asa ca esti binevenit. ca pana la vara, mai e ceva. dar cu siguranta va veni si plimbarea.

nu are rost. deja l-am simtit in fiecare zi. si a inceput sa miroasa rau cand ma dau la ea. oricum il mai tin pana devine mai grava problema. si poate fac rost de bani pt cel sport. desi vin sarbatorile... si e greu sa ii spun prietenei pe 25 Dec dimineata "uite ce ambreiaj sport ti-am luat" :offtopic:

dar o sa vad eu ce fac. asta e. deocamdata oricum merg putin cu masina ca nu prea mai am timp.

da, am inceput sa ma satur de "caii astia", si as fi avut deja soft daca nu era de ambreiaj. dar usor usor am pus-o la punct si voi continua. oricum am de gand sa o tin mult timp masina.

aryes....nu..de chris nu vreau sa fug. :) si el m-a plimbat pe mine si oricum, fac pariu ca ii va placea foarte mult pe zapada :)

Link către comentariu
  • Administrator
de chris nu vreau sa fug. :) si el m-a plimbat pe mine

Si pe mine m-a plimbat da' ... nu mai vreau ...

Si nici nu s-a dat asa serios la ea ... si-i patina si ambreiajul ... :offtopic: :blink:

Link către comentariu

ambreajul vad ca ma supara doar in 5a si 6a, daca plec subturat si accelerez mai puternic. in rest, daca nu plec ff tare, nu face prob. dar am inceput deja strangerea de fonduri. am de gand sa strang cat de mult pot pana incepe sa ma lase si atunci vad ce am in punga si ce iau.

in alta ordine de ide, m-a prins zapada sambata seara la predeal. masina trage extraordinar pe zapada cu cauciucuri de vara, doar franarea devine problematica..adica ABS e solicitat.

in shcimb, fara ESP am urcat la cioplea si am coborat de parca era ploaie, nu zapada de 5-7 cm. pe curbe sta f bine. ma intreb cu cauciucuri de iarna cum e atunci?

si duminica am fost la valcea pe ploaia aia si pe dealu negru mi-am dat seama cat de bune sunt gumele astea. in combinatie cu quattro nu am ce sa reprosez masinii. as fi vrut suspenise mai tare si eventual frane mai puternice ...dar weekendu asta a fost vis.

cat de mult iubeam eu sa conduc pe ploaie...acum imi vine sa nu mai ma dau jos. am incercat pe A1 cand era libera un 130-140 pe ploaie torentiala si parca eram pe uscat. iti da o siguranta rar intalnita.

sa vina ploaia...sa vina zapadaaaa!!

ma apuc de invatat dansul de chemare al ploii. :icon_thumleft:

Link către comentariu

bogdan: ia-o usor cu 4*4 asta, momentan nu a plecat dar cind o sa plece.....ai casco, nu?

ce anvelope ai acum?

Link către comentariu

GSD 3,

da am casco. dar Doamne fereste.

am luat-o incet si treptat. nu din prima. deja am 5000 km cu masina si am inceput sa o cunosc.

cand eram pe zapada aveam 20-30-40km/h si era drum necirculat. de la Cioplea catre padure si in parcare la office la predeal. ei nu am mers mai mult de 1a si 2a. eu zic ca e destul de incet. si nici pe plaoie nu eram zmeu.

si oricum, toata joaca o voi face intr-un spatiu liber.

dar merci de sfaturi. :(

Link către comentariu

pai sa se inteleaga ca nu e vreo parcare in mijlocul orasului cu trafic. ca daca ziceam parcare de la cioplea..aia e mica si aglomerata.

stiu unde bati...si mai ai putin si te bat eu pe tine :( :angry:

Link către comentariu

Mda, are fitze omu, na. S3, ochelari de firma, tricouri de pimp, gel in par. Nu-i mai plac bodegile, nu le mai suporta. Numai la Office are loc ;).

Stii ca te iubesc, nu? ;)

Link către comentariu

las ca vezi tu iubire*, cand NU te mai duc unde iti place si descoperi locuri frumoase. asa da? dai din casa?

bine..las ca vezi tu. numai in locuri super marfa te duc si tu o dai la intors acum.

de aia am fost la predeal sa scap de fitzele de Bucuresti.

;)

LE: *aici cu sens de sentiment, nu apelativ

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Sunt chiar curios cum merge masinuta ta (m-am convins cand am fost la munte ca merge superb) dar totusi daca nu te deranjeaza poate ma dai si pe mine o tura :) , asa ca ma inscriu sa ma dai o tura la Hot Hatch Meeting (sau cand mai iesim la un suc prin PL ) :D

Link către comentariu
  • Administrator

nenea Bogdan.... saptamana asta a fost la mine in firma la ciptuning un S3 albastru cu interior alcantara. Rezultatul in cifre ar fi aprox 250CP cu presiunea de la 0.95 la 1.26bar :icon_thumright:

Link către comentariu

voinea lasa-ma mah..nu ma ispiti, ca ti-am zis ca ambreajul meu vrea patine. usor va veni si ala. nu scapa fara TVA la cai.

si fusco, si nadir si vlad si altii ma tot intreaba. eu cum sa mai am rabdare?

eu tin mult sa ii shcimb toate consumabile inainte. adica antigel..lichide..tot. si acum ma apropii de 10000km si ii fac iar revizia. acum, astea, si ambreajul sunt mai importante decat soft. :sbine:

Marys, bine mah ca acum zici. ma deranjeaza...ma deranjeaza ca nu ai zis mai demult :icon_thumright: de cate ori ne-am avzut nu ai zis nimic? bine mah...daca nu iesi zilele astea, sapt viitoare te dau. dar nu ai sa fii surprins fata de GTI cu soft. plus ca tre sa o vezi pe serpentine. sau la plecare.

Link către comentariu

Pai schimba ambreiaju mai repede sa vad cum pleaca bestiuta :blink: , poate mai iesim si noi zilele astea macar la un suc prin oras .

Link către comentariu

o sa il schimb, doar ca in perioada asta sunt cam in copac cu banii :) de vazut..ne vedem...sigur. sa te plimb. daca nu, samnata mergem la Buc :lol:

Link către comentariu

alaturi de fratele mai nou si mai puternic:) la Olanesti 2007:

multumesc fottografilor :blink:

img3331zx8.th.jpg olanesti129ek9.th.jpgolanesti133zt8.th.jpg

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

aseara am scos iar masina la zapada si dupa ce vinerea trecuta am fost la azuga pe partie, am inceput sa ne intelegem f bine pe zapada :)

cateva poze:

ss3en1.th.jpgss7qw5.th.jpgss9xb8.th.jpg

am ajuns la 10 000km, si am comandat deja 4l ulei Aral si toate filtrele. 230 RON :)

si poza alaturi de fratele rosu :

hh07audis3redme7.th.jpg s8001178ke6.th.jpgs8001156ok4.th.jpg

Link către comentariu

bestiale cele 2 S3-uri.

poate cand mai da o zapada klumea ne faci un demo nocturn la sala. :huh:

numai bine

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!