Jump to content

2001 Audi S3 8l


Bogdan_wrc

Postare recomandată

merci merci. si a ta trage f bine. de acum nu mai circul cu asa multa benzina in rezervor :icon_thumright:

neaparat filtrele, distributia si mai ales senzorul de temperatura. si tot zic ca vin si gumele ca sunt f importante.

si mie mi-a placut. poate mai repetam intalnirea, dar undeva mai sigur. :D

si sa mai setez corect piesa dintre scaun si volan.

oricum multumesc pt locul facut la intoarcere. ;)

tot plimbandu-ma prin oras am mai dat de un GTI, cu numere de leasing, dar deja o luasem catre casa.

usor usor, sa vina si fusco, si vice cu .:R32 si ne mai intalnim, ca trebuie sa detronam vecterele si calibrele de prin oras. usoare, cu LET.

la 5 minute dupa ce am trecut pe bulevard ai vazut ca au venit un Logan din asta

http://img403.imageshack.us/my.php?image=p...20romanatw0.png

si un Cordoba movuliu ? ;) la rondul 1, pe la BancPost stateau....

Link către comentariu
  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bogdan_wrc

    589

  • c6t9

    52

  • xht20

    36

  • fuscobal

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am vazut. i-au luat pe baieti la intrebari de muzica si alte alea pe acolo si au bagat si radarul. Pe noi nu ne-au vazut !!! HI HI HI. era si normal sa-ti fac loc la intoarcere ca mergea ala ca melcul pe banda 1 si trebuie sa ne protejam reciproc in micile actiuni din acestea. In legatura cu Vectrele nu stiu ce sa zic dar nu m-am dat decat cu una singura 2.0T si 4*4 de 204 cai parca de pe loc tinand cont ca era mazga asta iarna pe jos m-a cam facut insa din mers apoi la intoarcere era prin spate pe undeva ( cam de 5-6 ori mai mare distanta decat la noi aseara ) deci nu as fi chiar asa ingrijorat din cauza lor.

Link către comentariu

pai am remarcat si apreciat ca mi-ai facut loc, dar si eu franasem destul de puternic.

inca nu vreau sa ridic pretentii la vectre ca sunt f usoare. si am inteles ca si pe .:R32 l-au batut. ca e f greu. dar oricum, usor usor fac masina, si dupa soft sigur le alerg.

si vineri cred ca ma duc la Bucuretsi sa mai revad prieteni. poate vii si tu. ca si r32 a zis ca vrea sa vina.

Speedere, citeste..... :P ca poate ajung sa te vad si pe tine. deocamdata doar amical :P

Link către comentariu

Ok, eu mi-am facut datoria, l-am provocat pe LET. Acuma sa vedem cum o sa decurga treaba. Diseara sau poate zilele astea o sa iti comunic rezultatul. Hope to win. Chiar ce greutate are o Vectra din asta 4*4 2.0 T ????

Link către comentariu

bafta. eu cred ca are 1100-1200.

sapt viitoare e gata si a mea.

Link către comentariu
tot plimbandu-ma prin oras am mai dat de un GTI, cu numere de leasing, dar deja o luasem catre casa.

usor usor, sa vina si fusco, si vice cu .:R32 si ne mai intalnim, ca trebuie sa detronam vecterele si calibrele de prin oras. usoare, cu LET.

Daca erai prin Albert eu eram , daca nu inseamna ca am trecut pe langa alt S3 . ( as putea sa bag mana in foc ca era S3 dar totusi nu sunt 100% sigur ,nu am fost foarte atent. :) )

Modificat de MaryS
Link către comentariu

sa o stapaneti sanatos si... e superba masinutza! bine ca n-ai parasit 2ds... :screwy:

vad ca se poartA S3ul... :banghead:

Link către comentariu

Marys, sunt singurul S3 din Ploiesti. mai ales culoarea aia.

merci claus :banghead:

Masina a primit azi mult asteptatele cauciucuri. Good Year F1 GSD3. dot 1907, MADE IN GERMANY. super pret: 415 RON / buc., transport inclus

763f0814ph5.th.jpg 763f0813jm6.th.jpg

Link către comentariu

Frumoase cauciucuri(si bune).Trebuie sa le schimb si eu ....dar mai intai jantele....offf bani ,bani, bani

Link către comentariu

deocamdata nu pot spune cum sunt de bune ca am decat 10km cu ele. si inca nu au intrat in uz :somnmare: dar oricum tinuta masinii s-a imbunatati vizibil. la ce cauciucuri slick avea...cred si eu ...

Link către comentariu

aseara nu am mai rezistat si am dat o tura pana la Sinaia. inca nu au intrat gumele asa cum trebuie in "carne" adica scartaie destul de usor si nu stau asa cum speram. sper sa isi dea drumul.

la intoarcere, am primit provocarea de la un Astra Bertone Cabrio 2.0T, 190 de cai. eu eram cu inca 2 persoane, si el cu 1. plecare din mers, dupa 2a si 3a aveam deja 2 masini in fata. nu avea rost sa mai alerg :lol: din pacate, Opel a pus degeaba atatia cai pe masina aia. nu se poate decupla ESP asa incat sa pleci tare, si are un delay-protectia la schimbatul vitezelor, si cand schimba pierde un bot de masina aiurea. oricum, per total am inceput sa invat masina, si am reusit o plecare de pe loc aseara de nota 20. am furat mai mult de jumate masina aproape fata un GTI care a plecat tare.

d-abia astept sa o pun la punct.

in weekend cred ca fac un Brasov ca tare am chef de drumul ala.

aseara f tare prin oras, (fusco, unde esti ca iti simtim lipsa, si lui alexvice la fel). eu, 2 x GTI , astra de mai sus, ne-am plimbat frumos sub clar de luna. ;)

Link către comentariu

bogdan, daca ti-ai luat cauciucuri noi, din cate stiu eu primii 500km trebuie sa mergi incet cu ele... mai lasa-le sa se aseze

Link către comentariu

pai tocmai de aia am mers cat de cat usor. si mult zilele astea. dar stiam ca 1-200, nu 500. mai am rabdare atunci.

Link către comentariu

lasa-l pe fusco ca aseara ne-am "kartuit" ;).

Deci zici ca incepi sa inveti s3-ul. Astept sa-l vad si eu.

Link către comentariu

nu pot sa il las, ca e prietenul meu care m-a invatat numai de bine. acum e momentul sa ii arat ca am invatat cu folos.

karturile sunt perfecte. si eu d-abia astept sa mai rup adrenalina acolo.

Link către comentariu

Si eu stiam tot de 500 km la cauciucuri si cam 50 la placutele noi de frana. De care GTI zici ca i-ai luat o jumate de masina la start? Fusco? Wasn't me. La Casa Sindicatelor cand am plecat la semafor amandoi nu i-ai mai dat tare dupa mine cand am depasit-o pe karmina pe contrasens. Eram curios in rond care statea mai bine.

P.S. Ai rabdare deci cu gumele alea. Incearca totusi sa le fortezi un pic si acuma pe cateva viraje unde ai siguranta ca nu se poate intampla nimik ca sa se inmoaie cauciucul bine peste tot.

Link către comentariu

pai eu aveam impresia ca acolo cand ai depasit tu audiul, eu am plecat mai tarziu, si te-am ajuns instant. eu am stat si am plecat dupa ce ai plecat tu si cand am dat 2a deja eram in spatele tau. si am franat ca era un logan alb :) pe dreapta la Papy.

oricum nu intru tare in rondul ala ca e f prost drumul.

am mers ieri mai tare putin pe curbe...dar nu ceva ieist din comun, tocmai ca sa ajung sa isi dea drumul.

Link către comentariu
bafta. eu cred ca are 1100-1200.

sapt viitoare e gata si a mea.

Ce zici acolo Frantz. Ar vrea posesorii sa aiba atat masina... este undeva intre 1400 si 1500kg.

Link către comentariu

zyx, cum mah, o vectra de prin 94-96 cu LET nu stiam ca e asa grea.... eu stiam pe la 1100-1200 kg.

Link către comentariu

da, am vazut. oricum sa revenim la S3 :rolleyes:

Link către comentariu

Astept cu nerabdare sa fac una mica cu Bogdan la Durau :rolleyes:

Sper ca s-a inteles corect.

Modificat de ALEX4RAL
Link către comentariu

buey, :icon_thumright: tu vino si vedem noi ce facem :))

aseara am fost prin Buc si am invata sa plec, de la un tip cu un S3 identoc cu al meu, la exteriro,d ar cu soft, evacuarea, admisie...suspensie.

cand a plecat prima data am ramas mut. nu credeam ca poate pleca asa. aaaa...el are si ambreiaj sport, SACHS 600 euro. dar dupa aceea am incercat si eu sa plec, de la 6000 ture si sa eliberez brusc ambreiaj. si m-am dat cu o vectra de 200 cai fwd. i-am luat 2 masini la start :D

extraordinara masina am!! d-abia acum incep sa o descopar :P

Link către comentariu

Nu poate pleca omu linistit in concediu, ca va si schimbati masinile intre timp :). Sa ai noroc de ea, si te asteptam sa vi prin zona, sa vedem bijuteria. Sa iti mai zic ca sunt si altii interesati ? :icon_thumright:

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!