Jump to content

2001 Audi S3 8l


Bogdan_wrc

Postare recomandată

Merci mult Sebi. sper sa o vezi si live.

Individual, da am fost la un prieten in Govora.

Link către comentariu
  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bogdan_wrc

    589

  • c6t9

    52

  • xht20

    36

  • fuscobal

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am avut placerea sa fiu plimbat sambata seara, asa, scurt, cat doua trepte :icon_thumright: cu bestiutza asta... Trage si se aude intr-un mare fel! :) Am ramas impresionat... :)

Sa o stapanesti sanatos si sa iti aduca numai satisfactii! :D

Link către comentariu

merci mult Bogdane. a fost un schimb de opinii si admiratii reciproc. :icon_thumright: si mie mi-a placut A4 tau.

ca tot veni vorba de weekendul asta:

merci cristi

@CasaPoporului~night

img4096al0rr6.th.jpg

Link către comentariu

I have a dream !

dsc00027xy8.th.jpg

sau, facand exceptie de jante:

s5000178ju7iw0.th.jpg

dar..ca sa vb de jante:

s3lambo1vx0.th.jpg

si o poza care imi place mult de tot:

s372aw7.th.jpg

Link către comentariu

@ bogdan wrc - re frine porsche: un proverb englezesc spune "don't do the crime if you can't do the time" :)

spor la cautat pe ebay (desi poate fi riscant - nu stii cit de bune sau conforme cu ce descrie vinzatorul sint) si alte oferte dar pregateste "banul gros" ; la s3 ul vechi frinele sint un "must change" mai ales daca te pregatesti de un power upgrade

Link către comentariu

bbm, usor ..... ca e doar visul. acum banii nu sunt. dar ala e unde vreau sa ajung. stiu ca sunt f performante si de asta mi-ar placea sa pun. dar stiu ca e f greu de realizat.

da, mi-a ramas in cap ce mi-a zis andrei in seara aia, ca franle sunt un MUST si de aia, dupa power upgrade si DV sigur vor fi urmatoarele.

deocamdata, peste vreo 2 luni cand vin din vacanta va veni softul ca upgrade si cam atat. alt power upgrade nu preconizez in viitorul apropiat. anul asta sigur nu. si pana nu vara nu cred.

in poza 2a, am gasit-o legat de ceea ce spune alexrosiu in primele pagini, sa vopsesc etrierele sa aratae S3 cum e la modelul nou.

asa, si jantele din poza 3a sunt de Gallardo si nu voi pune, dar imi place cum arata.

Link către comentariu
bbm, usor ..... ca e doar visul. acum banii nu sunt. dar ala e unde vreau sa ajung. stiu ca sunt f performante si de asta mi-ar placea sa pun. dar stiu ca e f greu de realizat.

da, mi-a ramas in cap ce mi-a zis andrei in seara aia, ca franle sunt un MUST si de aia, dupa power upgrade si DV sigur vor fi urmatoarele.

deocamdata, peste vreo 2 luni cand vin din vacanta va veni softul ca upgrade si cam atat. alt power upgrade nu preconizez in viitorul apropiat. anul asta sigur nu. si pana nu vara nu cred.

in poza 2a, am gasit-o legat de ceea ce spune alexrosiu in primele pagini, sa vopsesc etrierele sa aratae S3 cum e la modelul nou.

asa, si jantele din poza 3a sunt de Gallardo si nu voi pune, dar imi place cum arata.

daca vrei un DV bun pe care sa -l probezi inainte sa -l cumperi, da mi un semn si te ajut

Link către comentariu

franele chiar sunt un Must, am tot citit review-uri din anglia si toti spuneau ca se putea mult mai bine la capitolul frane.

sunt tare curios care ar fi solutia optima ca bani/performante

Porsche, Tarox sau Brembo ?

Link către comentariu

merci mult, dar ce sa mai probez, ca am inteles ca e in jur de 100 euro. la banii astia... iau si montez. cat de greu se monteaza?

las ca de la tine am eu altceva de luat :)

adi, de Cupra. eu astea le consider ok.

sau bbm, nici cele de cupra nu sunt de ajuns? pt un soft decat?

Link către comentariu
merci mult, dar ce sa mai probez, ca am inteles ca e in jur de 100 euro. la banii astia... iau si montez. cat de greu se monteaza?

las ca de la tine am eu altceva de luat :)

adi, de Cupra. eu astea le consider ok.

sau bbm, nici cele de cupra nu sunt de ajuns? pt un soft decat?

esti aproape, este 100 de lire nu de euro; se monteaza usor, desfaci 2 suruburi si un furtun de vacum scoti valva veche, o pui pe cea noua si stringi suruburile;

cit despre frine, eu ma simt ok cu cele de cupra r si placute stock si crede-ma ca am ceva mai mult decit k04 + soft :)

frinele alea de porsche daca sint pe 350 - 360 + etrier cu 6 pistoane, deja vorbiti de 3000 euro daca se cumpara nou si nu merg decit jante de minim 18

chiar si frine de cupra r (323 + etrier brembo) ai nevoie de jante de 18 - nu stiu sa ti spun ce ET iti trebuie, daca il stii pe cel stock de cupra r este ceea ce ai nevoie

Link către comentariu

iti spun ce am studiat eu pt frane.... ce am eu sunt 330 mm si am jante pe 17' cu et35, daca ai et mai mare poti pune distantiere

ce as face eu acum daca as avea nevoie de frane....pe ebay.de am vazut f multe oferte pt frane la preturi mai mult decat decente, as cumpara etrierii de pe ebay, de preferat 330-360 depindede jante, 17 sau 18, si as cumpara placute si discuri noi, discurile brembo sunt pe undeva pe la 300 de euro si placutele nu mai mult de 100

si uite asa ai frane de 3000 de euro la pret de 1000

e doar o idee

btw..am vazut niste frane de cayenne ......ce ma bate gandu:)

succes

Link către comentariu

strumf, merci de idee. ma voi interesa de frane de pe ebay. poate gasesc Brembo de cupra chiar.

alea de porsche sunt decat vise acum ca nu merita la puterea pe care o am. sau pe care o voi avea in viitorul apropiat.

frane de cayenne? sunt curios..la ce pret?

bbm, stiu ca ai mai mult decat k04+soft. am avzut cum trage masina ta, si tot ai ramas dator sa ma plimbi o tura ;) din seara in care am mers si cu andrei tentean. ca cine stie...poate te ajung si eu din urma la putere ;)

oricum, am zis mai demult ca raman la cele de cupra (chiar, daca auziti ceva de vanzare, ca voi mai cunoasteti lumea, pls pls let me know). dar in poza aia mi-a placut cum se vad cele de Porsche si stiu cat de performante sunt. de aia am zis ca inca sunt vise.

daca zici ca e asa simplu, poate incerc sa vad cum e si cu DV ala.

Link către comentariu
iti spun ce am studiat eu pt frane.... ce am eu sunt 330 mm si am jante pe 17' cu et35, daca ai et mai mare poti pune distantiere asta daca vrei sa pui distantiere si accepti riscurile aferente

ce as face eu acum daca as avea nevoie de frane....pe ebay.de o idee foarte buna asta daca accepti si riscurile aferente cumpararii unor frine second hand

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

sper ca nu i prea tarziu pt urari

sa o stapanesti sanatos si fara incidente si sa te bucuri de ea exact asa cum iti doresti , e foarte frumoasa

spor la munca cu modificarile :( :(

Link către comentariu

bogdane cu franele si eu am avut probleme ( masinile impart aceiasi platforma si cred ca si franele ) dar dupa ce am pus zimmermann si ferodo ds lucrurile sau imbunatatit simtitor. Acuma nu stiu daca o sa faca fata la 200+ cp dar e o idee.

Cu toate ca am auzit si lucruri rele de zimmermann pt masina mea sunt super ok.

Cred ca 3000 euro in frane e un pic cam exagerat la o masina de genul asta, dar na fiecare cu ce isi permite :)

La jante te sfatuiesc sa iei ceva usor ca merita toti banii chiar se simte lucru care nu l-am crezut initial

Link către comentariu

domnul BOgdan va provoc la o [cenzurat] la urmatoarea intalnire vw

sa vedem daca acceptati provocarea

:)

Link către comentariu

apropos de frane, un amic de-al meu si-a cumparat discuri zimmerman si placute sport (nu mai stiu de care). si le va monta pe Skoda Octavia RS (200+ CP)

O sa va spun daca si cat de bine se simt fata de stock :lol:

Cam pe aceiasi varianta as vrea si eu sa merg in viitorul apropriat..

Link către comentariu
  • 5 weeks later...
domnul BOgdan va provoc la o [cenzurat] la urmatoarea intalnire vw

sa vedem daca acceptati provocarea

:D

zic ca cel mai bine vorbim acolo, ca astfel de provocari sunt cam greu de digerat pe net :Driver:

nu ma dau inapoi de la asa ceva..dar masina asta nu e pt asta.

intre timp masina a primit parbriz nou ca aveam o prob cu el de cand am luat-o, si joi ii fac schimbul de antigel, senzori, termostat si bujii NGK stock.

e cam gata sa faca pasul cel mare. frane, suspensie..si s-ar putea sa bag o surpriza.

Link către comentariu

a uitat sa specifice ca ieri a bagat si benzina...premium 99+ :Driver:

si chiar fuge masina asta, imi place :D ochelarii aia de firma ai tai :D

Link către comentariu

Vad ca deja ti-ai propus multe modificari si f. probabil nu mai incape una. Un mare neajuns estetic la masina ta este grila fata. Cand ajungi la exterior poate iei si asta in calcul.

Link către comentariu

motanule, la exterior nu ma ating de ea. imi place asa cum e.

michael... ma dai tu repede de gol.... acum o sa spui si cand ma plimbam prin benzinarie, nu?

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

merci. da, am trecut prin vara prin valcea. am niste prieteni buni acolo.

Link către comentariu

frumoasa masina,s3 era visul meu dar n au fost suficienti bani tinand cont ca vroiam masina noua,s o stapanesti sanatos si fara incidente.app cand ne intalnim si noi?nu neaparat sa ne dam doar sa vb,o intalnire vw...

Link către comentariu

merci mult. ne-am intalnit...teoretic la BZ :D

daca citetsi aici:

http://vwforum.ro/index.php?showtopic=29329&hl=

si eu am stat mult in cumpana intre GTI si S3.

pai mai vin pe la intalnirile din Buc sau la cea de toamna la (G)Olanesti. acolo or sa vina multi, si cateva GTI.

ps: eu inca sunt fan GTI si uneori inca ma oftic ca nu am luat. dar imi trece ca si S3 e super masina. sunt f multumit de ea, desi nu a fost in stare f buna, acum am resusit sa o pun unde trebuie.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!