Jump to content

2001 Audi S3 8l


Bogdan_wrc

Postare recomandată

pai pe spate, ok am inteles ca sunt suficiente discuri tarrox si placute sport.

dar pt fata eram curios ce mai trebuie.

alte modificari ce mai ma sfatuiti? nu vreau exterior sau interior.

DV de la forge? eventual o suspensiebuna. altceva?

suspensie amortizor b8 & arcuri sport (-3 cm) am pus pe a mea si as mai pune din nou daca as avea nevoie, masina nu este excesiv de rigida cit despre cum sta pe curbe, alex (stumfy) poate sa spuna mai multe; DV de la forge este o alegere buna (poate iti dau DV ul meu sa faci o proba sa vezi care e treaba); eu am pus filtru de la green in cutie dar o sa fac o incercare cu BMC in carcasa de carbon (la urmatorul salariu); ti as mai recomanda bara de pus intre amortizoarele fata (face toti banii mai ales in combinatie cu suspensia); ceasuri de presiune turbo / ulei + temperatura ulei sint un "rau" necesar mai ales ca te vei apuca de modificari mai devreme sau mai tirziu; furtune siliconice (apropos, de astea mai am si eu pe acasa) pt admisie, intercooler, etc; a, sa nu uit, FMIC forge :D

sa-ti mai spun?

PS: nu uita ce e mai important, un chip tuning :D

Link către comentariu
  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bogdan_wrc

    589

  • c6t9

    52

  • xht20

    36

  • fuscobal

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

pai cipul va veni cand voi incepe sa ma plictisesc de puterea masinii, ca sa fie tot timpul fun, voi face soft.:icon_thumright:

daca pui BMC, anunta-ma daca dai greenul. esti multumit de el? eu vreau sa vad greenul si dupa aia d-abia BMC.

bara intre amortizoare are din fabrica pusa :vaidecapulmeu: si din cate stiu si jos in fata si ceva pe spate, dar nu sunt sigur de asta. in portbagaj nu se vede. poate pe dedesubt... stiu ca jos fata comandase toni una care era dupa cod de S3. si la golf aveam puse, asa ca la asta venea oricum.

sunt curios cu Dv ala, dar o sa vb la Nicu sa mi-l aduca prin toamna cand fac si softul. si sa vad cu ceasurile cum fac ca avand multe airbaguri si pe stalp mi-e sa nu creeze probleme.

tu ce furtune siliconice mai ai care se potrivesc la mine? astea vreau sa pun. de unde le-ai luat si un pret , daca se poate. si FMIC poate mai tarziu.

merci de sfaturi.

vineri iar ajung prin Buc, daca esti as vrea sa ne vedem putin. poti lasa un nr de telef pe PM? merci.

acum am alta problema. am scos masina din revizie. totul f bine facut. alta viata cu frane noi. dar dupa ce am sters erorile din vag com, tot sta pe ecranul de la bord semnul ala de placute aprins. desi le am noi puse, contactul la senzor de placute a fost verificat, tot imi arata semnul de placute. cu galben. si mi se aprinde ESP dupa ce plec cu ea. trebuie stearsa eroarea de undeva separat pt placute noi sau cum? eu am intrat in modulul ABS/BRAKES si am sters ce am gasit acolo, ca am schimbat si senzorul de ABS.

acum nu mai am erori in modulul ABS pe vag com dar am pe bord aprins ESP si semnul ala cu roata si placute mare, galben pe ecran la bord. ce sa ii mai fac?

unde sa mai intru sa sterg?

Link către comentariu

normal ar treuoi sa stinga automat dupa schimbarea placutelor, dar e posibil sa fie mancat un fir si sa atinga de caroserie

Link către comentariu

gata, am rezolvat-o. se sectionase cablu pt martor de la placute. si de aia. am refacut cablu si acum s-a stins. si la ESP am un senzor cu eroare.

1 Fault Found:

01423 - Lateral Acceleration Sensor (G200)

57-10 - Electric Circuit Failure - Intermittent

Link către comentariu

3 noi poze, fara sa fie editate deloc. imi plac si asa. multumesc darthmaul.

p1000159bb2gc0.th.jpg p1000165nj4hg6.th.jpg p1000167xj3ui3.th.jpg

Link către comentariu

de cate ori iti vad masina, imi dau seama ca e cam identitica cu masina mea ex-mhl, si ma bucur ca am masina misto :D ca altfel, vazand-o in fiecare zi in fata blocului, mi se pare o masina ca oricare alta :P

jantele imi plac cel mai mult, inca nu mi-am pus jante, oarecum pot sa zic ca "am uitat".

ma scot din sarite literele A mici de pe placile de inmatriculare, probabil nimeni nu a observat sau nu v-a interesat, dar pe unele placi vad un A mare si cracanat, iar pe altele (cum ai tu) un A mic si ingramadit :D

momentan am A cracanat, dar inca nu am vazut pe numerele cu UE decat A micut si adunat, va vine sa credeti ca asta e motivul pt care aman schimbarea numerelor? :))

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

desi te tradeaza profilul cauciucurilor si faptul ca tu ai spus ca ai pus gy f1 gds3

uite tu ai pus poza asta

763f0814ph5.th.jpg

Fulda!!!!!!!

Link către comentariu

:( sa mor daca am vazut aia :( eram absorbit de masina mea :)

mah, tu vorbesti??? ce cauciucuri pui la tine la masina? sa vad eu F U L D A scris pe ele. daca nu, scriu eu cu marker din ala alb de cauciucuri.

si daca tot vizitezi pe aici, arunca un pret la un BMC fie CDA, fie in caracasa stock.

Link către comentariu

Bogdan sa intelegem ca ai fost la reprezentanta Fulda ca sa iti iei incaltari pentru masina? :)

Link către comentariu

nu, la un service mare de anvelope din Ploiesti si era plin de reclame am fost sa le montez.aveau reclame si de la GY, dar in alte parti.gumele le am de pe net, de la autosoft. Nadir se tot lauda de la Cheia, prietenii stiu de ce, cu gumele FULDA. dar el stie ca atunci cand a condus zGb, scartaiau FULDA rau. :) si nu era de la asfalt. poate de la piesa intre volan si scaun sa fie... :)

Link către comentariu

tu da, dar nu toti. si lasa sa isi mai aminteasca si nadir.

Link către comentariu

alooo..ia gata!! ce e debandada asta aici? ce e topic FULDA? eee...revenim la frumusetea asta de Audi S3.

:somnmare:

Link către comentariu

o sa fie frumusete cand vor fi si cateva fete pe ea :somnmare: :lol: :D

Link către comentariu

michael, mereu ma oftici cu asta... dar si cand oi face poze asa.... poate fac in photoshop cu fetele care le-ai avut si tu :somnmare:

da mah....eu nu am fete, dar am 1.8TURBO.... eu voi avea fete....sper sa ai si tu 1.8T :lol:

Link către comentariu

merci. am facut vreo 700 de km cu ea in weekend. imi place din ce in ce mai mult. incep sa ma gandesc la soft si filtru sport.

Link către comentariu

i-am pregatit o poza pt michael, dar nu imi place cum a iesit. lasa ca si la iarna e frumos :) acum vrea sa plec in concediu, ca nu vad iar marea.

Link către comentariu

te-am vazut acuma 2 zile... pe la Valcea te duceai spre Govora Bai

Modificat de individual
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!