Jump to content

2001 Audi S3 8l


Bogdan_wrc

Postare recomandată

am facut 1 joi seara. dar sa mai dea zapada si ne cunoastem mai bine, eu, zapada si quattro.

Link către comentariu
  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bogdan_wrc

    589

  • c6t9

    52

  • xht20

    36

  • fuscobal

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

de vreo 2 zile tot vad masina in buc la zvon

jantele ies in evidenta si cum te apropii mai mult itzi dai seama ca ai de a face cu un S3

fff frumoasa masina multzi km fara probleme :)

bafta

Link către comentariu

pai da....e f murdara..degeaba o spal ca merg f mult. dar a mai fost pe la zvon, am un prieten bun care sta pe acolo....dar acum nu a stat 2 zile pe acolo.. maxim cateva ore. :D

Link către comentariu

pai cam greu. normal am cam 10, dar am vazut si 25%. am deja >11.000km de cand o am si 5 sapt nu am mers cu ea. asta inseamna 2500-3000 de km pe luna. in conditiile in care de luni pana joi seara masina 90% din timp sta nemiscata. dar in weekend ma plimb f f f mult. sapt asta am facut ~1000km. asta e. am ajuns demult la nevoia unu TDI, dar cand o alerg fiecare sentiment, fiecare centilitru de benzina merita. nu merg mereu tare. cand merg pe dn1, de exemplu...Buc-Ploiesti, am media 8-9%. nu depasesc 120-130 si nu acc tare ca nu are rost sa o alerg mereu. si cand fac un Bv, pana la Comarnic merg usor...de la Comarnic la Sinaia si Brasov ajung TOATE masinile care m-au depasit. ca unii nu stiu decat sa accelereze in linie dreapta. si atunci consumul sare in aer.

ma batea gandul sa o dau, sa iau fie un A4 avant 2.5TDI quattro (avant pt ca imi place mai mult decat normal si 2.5 TDI quattro ca dupa soft sa raman tot in zona asta de putere. eventual chiar modelul 2001-2002 ca imi place f f f mult.), fie un allroad pt ca in PL drumurile sunt varza. sub orice critica. dar asta pana intr-o seara cand am mers ~30km doar 1a-2a-3a. accelerari puternice. si mi-am dat seama de ce am luat-o si de ce vreau sa o tin. deja prin ianuarie imi comand ambreiaj+volant SPEC sport stage 2. si dupa aia va veni si softul. iau stage 2 pt ca diferenta intre stage 1 si 2 e de vreo 50-60 dolari si am zis sa fie mai sigur si dupa soft. si cine stie ce ne mai rezerva viitorul. ma va duce la aprox 1000 dolari fara shipping. multumita colegului storm :blink: sa traiasca.

sincer, cu sarbatori si asa multe drumuri nu am mai avut bani de investit in ea. si imi pare tare tare rau.

dar gata. :lol: de pe 5-6 ianuarie ne bagam la investitii.

Link către comentariu

inainte de baie, ca tot vorbeam de titlul cea mai murdara masina, recunoasteti culoarea :Driver:

03012008021sw6.th.jpg 03012008022ww5.th.jpg03012008023ax5.th.jpg03012008024li4.th.jpg03012008025cw0.th.jpg03012008026cb4.th.jpg

acum e iar curatica ca in primele poze cu ea. si am stat 1h sa curat si interiorul asa cum imi place :)

Link către comentariu

de revelion? in dimineata de revelion am trecut prin Pl, dar nu stiu daca chiar in forta, ca eram f f obosit si mergeam mai mult "la consum"..si daca vorbim de Hotel Prahova...nu pe acolo am trecut...

dar sa inteleg ca ai recunoscut-o dupa...mizerie? :D

Link către comentariu

pai mai sunt A3 albastre prin Ploiesti ;)

si da, a mea a fost f murdara :)

Link către comentariu

Bogdane, dar masina ta e curata. Am sa fac si eu o poza la masina mea duca ce a facut 2 drumuri la Tg Mures. Prietenii stiu de ce. :scratch:

Link către comentariu

Tg Mures...da mah dar a meritat. si la mine a meritat sa ajunga asa :scratch:

semnat: prietenii :scratch:

multumesc de aprecieri.

Link către comentariu

mda...se pare ca tot pe aceeasi idee mergi si tu :icon_thumright: noi sa fim sanatosi, masinile sa mearga si...drum bun !

Link către comentariu

peste tot. :lol: nu e f sanatos....dar e frumos. si merg in limita bunului simt...

dar de ce in drum catre Sinaia?

Link către comentariu
cand fac un Bv, pana la Comarnic merg usor...de la Comarnic la Sinaia si Brasov ajung TOATE masinile care m-au depasit. ca unii nu stiu decat sa accelereze in linie dreapta. si atunci consumul sare in aer.

de asta am zis Sinaia ... :D

Link către comentariu

aa...eu ma refeream vara :vaidecapulmeu: sau cand e soare si uscat de pe jos. cand e zapada si am cauciucuri de vara iti dai seama ca nu ma joc. bine, pe drumul asta si in perioada asta nici cu cauciucuri de iarna nu e fun sa te joci ca nu stii ce gasetsi intr-o curba...

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
S3 ... de unde ai luat-o ? ce ii vei modifica ?

masina este facuta din bucati pe o veche caroserie de masina...

ca moficari a umblat doar la design...si`a pus navigatie 2din tip robotzel care face zzzzz.....interior complet imbracat in blana de urs, zaruri la oglinda si la exterior a pus niste tribaluri pe toata masina. urmeaza acuma sa`si monteze si flametower`ul :))

o masina adevarata si o mare pasiune pentru ea :)

Link către comentariu
masina este facuta din bucati pe o veche caroserie de masina...

ca moficari a umblat doar la design...si`a pus navigatie 2din tip robotzel care face zzzzz.....interior complet imbracat in blana de urs, zaruri la oglinda si la exterior a pus niste tribaluri pe toata masina. urmeaza acuma sa`si monteze si flametower`ul :icon_thumright:

o masina adevarata si o mare pasiune pentru ea :Driver:

Ce tare ai fost domnule moderator!! Pun pariu ca daca un alt coleg de pe forum scria ce ai scris tu il ardeai imediat!!

Keep up the good work!!

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!