Jump to content

Tapiterie scaun arsa


fx_
 Share

Postare recomandată

se da o octavia2, tapiteria neagra din cele disponibile pentru echiparea ambiente.

in urma unei tentative nereusite de eliminat o guma rebela se obtine o frumoasa arsura de cca 7 cmp atat de adanca incat se vede buretele. masina in cauza beneficiaza de airbag lateral, in scaun.

arsura este localizata pe sezut, pe partea dinspre usa, e practic panza fara model, cea care imbraca marginea.

cum se poate remedia aceasta problema? se pot comanda fetele scaunelor? , m-ar interesa doar sezutul. se poate remedia in alt fel?

va salut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, se comanda panza pt sezut. Te costa cam 400 ron + manopera in service (e complicat sa ti-o pui singur) - minim o ora. Eu zic ca sub 500 lei nu scapi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune un petic si daca nu-ti place cum arata, pune peste o husa aftermarket.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in nici un caz petic, in nici un caz huse (airbags, plus estetica indoielnica).

asadar... 500 lei. cea mai scumpa guma din cariera mea. ah well.

am sa incerc totusi si la tipul din cehia, am vazut ca erau 3000 coroane scaunele cu totul (probabil cu scaune la schimb or something), poate are vreo solutie mai ieftina.

edit: sunt curios daca se poate cumpara de undeva panza originala de la acel model de tapiterie ca s-o duc in service numai pentru operatiunile de montare-demontare, iar intre astea unui croitor sa imi inlocuiasca acea bucata afectata pana in cusaturile originale.

Modificat de fx_
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista huse speciale pentru airbag lateral. Cat despre cum arata... depinde de model. E un topic intreg pe tema huselor pentru Octavia II acolo am vazut niste huse facute la comanda din imitatie de piele care arata bestial.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiu ca era/este un magazin in otopeni care face huse pt modele VAG cu materialul textil original. cred ca este, din bucuresti catre ploiesti, pe dreapta, imediat dupa ce incep blocurile, vis-a-vis de Lukoil, la un parter. - imediat dupa Valvoline.

poate te pot ajuta cei de acolo.

:icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

great news. sunt din provincie, dar cred ca am planificat un drum pana la bucuresti candva curand. intre timp daca are cineva un numar de telefon de acolo sunt profund recunoscator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum vreun an am vazut la un dealer vw(eram cu masina la revizie) un Audi A6 cu numere de DE care avea bancheta stanga fata arsa de se vedea prin ea...scapase neamtul o tigara(cred ca se arsese si el unde nu trebuie :) ).In service ii dezbracase scaunul de stofa si ii puneau alta nou(zici ca erau croitori :icon_cool: ).Am vazut rezultatul final si era ca si noua..asa ca poti incerca cu un telefon la dealer-ul tau vw.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca esti pe langa Timisoara se poate vorbi cu cineva care face huse pt skoda si cica iasa ca alea din fabrica, adica nu se vede ca sunt huse. ca si pret parca am auzit de ceva pe la 3mil, fata spate dar nu sunt sigur de pret. daca te intereseaza spune si aflu un numar de tel ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te referi la huse (peste tapiteria existenta) sau la tapiterie pentru a o inlocui pe cea originala?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma a luat cineva huse pentru O2? Daca da, rugam detalii despre pretz, calitate, locatie si eventual nr. de telefon.

Modificat de Macosoft
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!