Jump to content

S-a Rupt Clanta Interioara


pityu
 Share

Postare recomandată

salve.mi s-a rupt clanta de la usa....nu mai pot sa deschid usa din interior.Daca stiti de unde pot sa iau asa ceva,eventual daca careva a scimbat clanta cu una mai fitoasa si vrea s-o vanda pe cea veche....pleeease help

mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca la dezmembrari.Eu am avut un Vectra si am avut aceeasi pb si am gasit la dezmembrari.....daca nu una noua dar e cam scumpa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am patit-o!Un nene mai de la tara nu si-a dat seama ca usile sunt incuiate si a tras pana a plesnit.Daca rezolvi problema sa postezi si aici solutia.Pls

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

hmm la mine...e alta problema,la o usa din spate...trage omu de clanta si nu se deschide...ma dau jos din masina de fiecare data,sa o deschid pe exterior...chiar nu stiu ce are,o fi sarit arcu ala...:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aia e protectia pentru ca sa nu o deschida copii

are la clanta pe usa ceva care comuta pozitia aia...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa dezactivezi "protectia asta" bagi cheia de la masina si rotesti in lacasul din poza de mai jos.

dezactivarerv8.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poate chiar s-a rupt cablul sau s-a desprins daca s-a umblat la usa (asa am patit eu dupa ce am umblat si nu am montat cum trebuie cablul)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal all.

Mi-a venit raspunsul:o calnta se aduce din germania la umilul pret de 2,8 mil.Deci 2 ar trebui sa fie la fel..5,6 mil.

Daca vedeti printr-un parc de dezmembrari anuntati-ma va rog...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa dezactivezi "protectia asta" bagi cheia de la masina si rotesti in lacasul din poza de mai jos.

dezactivarerv8.th.jpg

eu am incercat sa schimb pozitia de la siguranta pt copii,ca stiam de ea...dar nici un rezultat,in orice pozitie ar fi...si cablul este prins cum trebuie in interior...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alex_nitz_87

Astazi am apucat sa ajung si eu la service si sa intreb de manerul interior.Mie mi-au spus ca o sa ma coste 1,8 milioane nicidecum 2,8 si piesa vine in 3 zile.Nu stiu de unde o aduc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1,8 milioane? unde ai intrebat?poate imi dai si mie un nr.de telefon..

Nu vreau sa fiu ca tiganul dar ...perechea? ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alex_nitz_87

Nu perechea.Un singur maner.

Cand am avut timp m-am dus direct la cei de la Seat Ramnicu Vlacea, Dona Valcea parca se numeste si mi-au spus ca au mai avut recent de inlocuit un maner la o doamna si a costat 1,8 mil.Mi-au spus ca piesele le comanda deci nu imi imaginez cum ar putea sa fie mai scump altundeva :P

Sper sa nu am surprize cand va ajunge piesa sa-mi zica ca e 3 milioane :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu perechea.Un singur maner.

Cand am avut timp m-am dus direct la cei de la Seat Ramnicu Vlacea, Dona Valcea parca se numeste si mi-au spus ca au mai avut recent de inlocuit un maner la o doamna si a costat 1,8 mil.Mi-au spus ca piesele le comanda deci nu imi imaginez cum ar putea sa fie mai scump altundeva :P

Sper sa nu am surprize cand va ajunge piesa sa-mi zica ca e 3 milioane :)

Daca iti trimit banii si datele masinii imi comanzi si mie unul?La noi in sfantu gheorghe e 2,8 milioane ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut niste probleme si am fost plecat pana in Bucuresti si oricum inca nu m-au sunat cei de la service sa ma duc sa o montez.Maine mai vorbesc cu ei.Dupa ce rezolv eu si aflu cat e costul total vorbim si iti comand piesa. :icon_cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vorbit cu cei de la service.M-a costat in total 2,3 mil din care piesa aprox 1,8 mil.Ei aduc piesele de la Porsche si au spus ca nu ar trebui sa existe diferente de preturi intre dealerii autorizati.M-am uitat pe la distribuitorii Seat din tara pe pagina celor de la Porsche si am observat ca in Covasna (banuiesc ca la acel Sfantu Gheorghe te referi) nu exista distribuitori autorizati Seat.Exista insa in judetele vecine.Vezi aici

Daca vrei iti comand eu manerul dar nu prea am bani deocamdata :cheers:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!