Jump to content

Problema Cod Sistem Audio Seat Aura


apophis
 Share

Postare recomandată

Am rezolvat. Am fost la dealer si mi-a fost introdus codul cu scanerul, online. Mi-au spus ca asta e singura varianta deorece in mod normal aparatul asta ar fi trebuit sa-si ia singur codul prin protocolul can-bus, ceea ce la mine nu a facut (nu se stie de ce). Mai departe cica nu exista codul ala specificat in scris pe undeva prin actele masinii si nici nu a avut manual separat cu instructiunile de folosire a sistemului audio. Cam ciudat...

In fine, acum trebuie sa incerc sa intru in meniul de setari si sa-i dezactivez optiunea de solicitare a codului de siguranta ca s anu mai am probleme si alta data...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codul pt radio/MP3 player la Leon 1P nu vine pe manual. La predarea masinii dealer-ul da 2 chei si o bucatica mica de plastic care contine si acel cod.

Cel putin eu asa am primit.

Modificat de X-Ecutor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salut...care stiti cum demontez si eu cd playerul original dupa masina seat leon 2003....help me! multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am vazut operatiunea intr-un service seat pe leonul prietenului meu cel mai bun.

Au folosit doua lamele f subtiri pe care le-au bagat in stanga si dreapata cd-player-ului pana au facut un click si au putut trage de el.

Am intrebat atunci cat costa lamelele respective si au zis ca sunt vreo 150 de ron dar nu merita cumparate. Nici la PBA nici la Metrotehnica nu ne-au cerut bani pentru a scoate CD-playerul original.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi pt informatie...am rezolvat cu 2 lei adica 2 pile de unghii.. :lol: am bagat in cele 2 gaurele si am culcat cei 2 craci...ai am tras de cd...si asta a fost tot. :blah:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

salut !

 

am un mp3 de seat leon (imaginea atasat) pe care l-am achiztionat recent .. imi cere codul .

 

stie cineva cum il pot afla sau decodari in Timisoara ?

 

 

multumesc.

post-57746-0-63469300-1403210479_thumb.j

Modificat de SKU
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti sa ceri codul la reprezentanta, contra cost, daca este aparatul care a venit in echiparea originala a masinii .... sau decodat - vezi pe cine aveti in Timisoara - cauta in aria prestari servicii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am schimbat eepromul. Am pus eepromul de pe cel stricat. Merge si nu mai cere codul. M-a scutit de decodare .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

nu am codul de la cd aura 2 dar am haria de la o diagnoza facuta in germania 

e trecut tipul de radio

radio aura

1m0035186k

radio gro 1 24

codare 401

numar de operare 06402

 

e posibil ca cale 3 cifre de la codare sa fie codul de la cd???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU, niciuna din ele nu este codul. Mergi la o reprezentanta si il afli.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

....sau decodat. Una dintre aceste variante.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

al bundy nu as vrea sa dau la reprezentanta pe un cod cat as da pe un mp3 sony:D , ma gandeam ca avem baietasi pe aici care sparg aceste coduri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unde aflu si eu codul la un player aura???? cine se ocupa

 

... sau decodat - astea sunt singurele variante

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
undertacher2001

Vezi ca sunt site-uri unde bagi seria rcd-ului si iti da codul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu merge asa la cele de la grupul VW.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

corect - nu merge cu generatoarele de cod.

 

doar la reprezentanta - unde trebuie sa fie cass-ul din echiparea originala a masinii, altfel trebuie decodat - se face fizic... in functie de model, se citeste memoria, etc....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

undertacher2001

E bine de stiut.Personal nu am avut nevoie de acele site-uri,doar stiam de existenta lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!