Jump to content

Exista Bus T2 Racit Pe Apa


pirvu
 Share

Postare recomandată

va rog sa-mi spuna si mie cineva daca au fost echipate busurile T2 cu motoare pe benzina racite cu apa si daca se poate si cu ce tipuri de motoare.

sau...se baga cineva sa repare un motor de 1600 pe aer

:biggrin: e destul de bine aici in constanta pe vremea asta!!!!!!!!!!!!!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai, sincer nu stiu exact, deci nu pot sa ma pronunt, dar cert e ca acu 2-3 zile am vazut un bus chinuit rau, cu capace de mercedes, cu tot felul de briz-brizuri si printre altele avea o priza de aer si in partea de jos...deci noi avem prize de aer pe fiecare parte in spate sus...ei asta avea inca una in dreapta jos...identica....si cand ma uit prin ea? hop....radiator... ma uit pe dedesubt si ce crezi ca vad? pot sa jur ca ala e motor de dacie... oare exista asa ceva? credeti ca se poate? maine scot si pozele sa va arat.. :biggrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vazut eu unu din asta in Iasi cu motor pe apa. Si daca nu ma inshel era chiar motor de dacee. Avea in fata decupat pentru radiator.

post-2004-1181559602_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa-si piarda tot farmecul daca ii pui motor racit cu apa

Mai ales daca pui motor de dacia

Mai bine incerci sa repari motorul de 1600, piese se gasesc, si nu te costa o avere

Parerea mea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista unele racite pe apa facute in brazil parca am mai pus eu un articole despre ele aci pe forum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa-si piarda tot farmecul daca ii pui motor racit cu apa

Mai ales daca pui motor de dacia

Mai bine incerci sa repari motorul de 1600, piese se gasesc, si nu te costa o avere

Parerea mea

perfect adevarat. setul de 1600 nu e scump. in plus toate modificarile te vor costa ceva iar cu omologarile, pana acum se faceau muuult mai usor decat acum. in plus daca adaugi si costurile omologarilor vei iesi mai scump.

nu mai spun aici nimic legat de morotul de dacie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista unele racite pe apa facute in brazil parca am mai pus eu un articole despre ele aci pe forum

da ai pus pe undeva ca l-am vazut dar nu mai shtiu pe unde ... aici am gasit un link ... http://images.google.ro/imgres?imgurl=http...l%3Dro%26sa%3DN

post-9878-1181576233_thumb.jpg

Modificat de vavi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uraaaaaaaa!!!! marti plec cu motoru' defect plus unul facut felii la baia mare, unde sper sa-i dau de cap. de altfel parca-mi parea rau sa renunt la zumzaitul de masina de cusut (asa mi se pare mie). daca persoana de acolo reuseste sa-l repare in timp util, 3-4 zile, il iau inapoi cu mine daca nu CARGUS scrie pe el. asta da vacanta :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!