Jump to content

Boxe Polo 3 Usi


Ovidiu_jupanu87
 Share

Postare recomandată

Ovidiu_jupanu87

ce boxe imi recomandati sa pun pe spate.....caracteristici exacte...am un cd-player sony CD Sony CDX-CA600X 4*50......fara sa modific nimic la portiera(sa se prinda la loc plasa)......va rog....si mai am o intrebare....e bun de ceva cd-playerul ????e fata am boxele originale....

Modificat de Ovidiu_jupanu87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vrei un sunet de calitate , nu ar fi rau sa schimbi acel player. Am citit numai lucruri rele despre Sony pe toate forumurile ;) Incearca mai bine un Clarion. Si daca vrei sa se auda bine fara amplificare , incearca niste difuzoare Hertz Dieci. Sunt facute special pt HU. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ovidiu_jupanu87

mersi mult....:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Ovidiu_jupanu87
Daca vrei un sunet de calitate , nu ar fi rau sa schimbi acel player. Am citit numai lucruri rele despre Sony pe toate forumurile :P Incearca mai bine un Clarion. Si daca vrei sa se auda bine fara amplificare , incearca niste difuzoare Hertz Dieci. Sunt facute special pt HU. :D

vreau sa il las......nu vreau sa fiu gresit inteles...nu vreau cine stie ce sunet.....pe fata am o pereche de explode si nu stiu sigur ce sa imi iau pe spate...

si nu stiu ce adancime sa aiba difuzorul....daca poti sa ma lamutesti si pe mine cu asta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
vreau sa il las......nu vreau sa fiu gresit inteles...nu vreau cine stie ce sunet.....pe fata am o pereche de explode si nu stiu sigur ce sa imi iau pe spate...

si nu stiu ce adancime sa aiba difuzorul....daca poti sa ma lamutesti si pe mine cu asta

sony is foarte proaste... niste corji scumpe pe care scrie sony, nu au fidelitate, nu mia zic si de calitate. Am avut pe skoda octavia sony xplod parca CDX 212 care se auzea oribil chiar deranjant si pana la urma l-am combinat cu un pioneer mp 2900 care se aude adevarat, basi calzi nedistorsionati, medii si inalte placute, nu mai zic si de fideliate pt ca are BMX2 un modul de expansiune dinamica.

Deci pioneer este cel mai bun, din punctul meu de vedere. Astept sa vad ce scula bascula o sa-mi vina pe polo happy pe care l-am comandat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am un polo 2003 in 2 usi, are cineva idee cum montez si eu boxe in spate ???? cum se procedeaza la demontarea panourilor ??

:icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sebastian stefan

Cauta pe forum era un post cu explicatii despre montare boxe

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta pe forum era un post cu explicatii despre montare boxe
Eu am un Polo in 3 usi adus din Germania si fostul proprietar si-a montat boxe in spate pe panou.Tot ce pot sa-ti spun este ca a decupat panoul dupa diametrul difuzoarelor, a facut din pal(un patrat cu gaura de diametrul difuzorului)o piesa suport pentru a avea in ce sa insurubeze holzsuruburile de fixare a difuzoarelor.Deci, difuzoarele se aseaza pe partea superioara a panoului si placa de pal pe partea inferioara, le fixezi si ar trebui sa fie OK.Daca nu-i montezi o placa suport nu cred ca poti fixa difuzoarele doar pe panou, este subtire si poate intra in vibratii.Nu stiu daca m-am facut prea bine inteles, o sa revin cu niste poze, poate te ajuta mai mult.S-auzim de bine.
Eu am un Polo in 3 usi adus din Germania si fostul proprietar si-a montat boxe in spate pe panou.Tot ce pot sa-ti spun este ca a decupat panoul dupa diametrul difuzoarelor, a facut din pal(un patrat cu gaura de diametrul difuzorului)o piesa suport pentru a avea in ce sa insurubeze holzsuruburile de fixare a difuzoarelor.Deci, difuzoarele se aseaza pe partea superioara a panoului si placa de pal pe partea inferioara, le fixezi si ar trebui sa fie OK.Daca nu-i montezi o placa suport nu cred ca poti fixa difuzoarele doar pe panou, este subtire si poate intra in vibratii.Nu stiu daca m-am facut prea bine inteles, o sa revin cu niste poze, poate te ajuta mai mult.S-auzim de bine.
Ti-am recitit postul si cred ca am inteles eu gresit.Cand ai spus spate, am inteles panoul spate de deasupra portbagajului, dar tu te refereai la boxele din dreptul scaunelor spate.Aici nu prea pot sa te ajut pt ca masina mea are, din dotare, difuzoare acolo si mai are inca doua si in spate, spate(are 8 difuzoare de toate).Oricum poate informatia ii va folosi cuiva.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal! cine poate sa-mi spuna ce se afla in spatele difuzoarelor din fata?

adica, are sau nu are nylon in spatele lor? sau au o incinta separata?

stiti ce adancimea au difuzoarele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!