Jump to content

Zgomot La Plecarea De Pe Loc


misu tdi
 Share

Postare recomandată

sal

am un golf 4 si de curand i-am schimbat distributia.totul e ok masina trage se aude ca si inainte,dar cand plec de pe loc se aude in partea dreapta un fel de vibratie,ca un hrait..si asta daca incerc sa plec cu demaraj,daca plec calm nu se aude.in mers nu se aude nimic.sa fie de la suportul motor?va rog sa ma ajutati.la caseta de directie am joc in ax.are bucsa inauntru?se schimba?sau jocul nu e de la bucse?si alta problema.....la roata din fata pe dreapta am un trosnit cand merg pe denivelari.ce sa fie,bucsele sunt toate bune.sa fie flansea din capul telescopului?????????multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Salut aceiasi problema o am si eu cand plec in forta e pe loc simt o caraiala si o pocnitura parca la fel pe partea dreapta plus bataia aia la roata tin sa mentionez ca nu e de la flanse ca le-am schimbat eu !   Ramane tampot motor care partea dreapta ca restu le am schimbat sa nu fie bucsa de pe brat sau bara de torsiune astept pareri aici !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Va salut!

cu o saptamana in urma, in urma unei franari mai serioase... dar nu asa de tare incat sa imi intre abs-ul s-a auzit o pocnitura dreapta fata. De atunci la fiecare franare, chiar redusa si apoi la plecarea de pe loc se auzea cate o bataie apoi aceasta  bataie a inceput sa se auda si la denivelari. Azi am observat ca un surub dintre cele 3 (cel din spate) care fixeaza pivotul de bascula s-a desurubat si a cazut, ramanand doar in doua. In locul celui cazut am pus un surub ce prinde culisantii etrierilor din spate pentru ca nu am avut altul de rezistenta mai mare ... doar de 8.8, asta de la etrier este de 10.9 si cred ca si cele de la pivoti sunt tot de 10.9 dar au ruginit si nu se mai distinge bine marcajul de pe ele. Poate cineva sa confirme ce rezistenta au suruburile de la pivoti?

Multumesc! 

Modificat de C o s m i n
mutat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!