Jump to content

Modificari motor 2E la Golf 3


Stelian99
 Share

Postare recomandată

Sal

Am un golf 3 2.0 l 8v (115). As vrea sa ii schimb axa cu came si sa ii pun una de 272 de grade. Daca o schimb, trebuie sa schimb si supape, arcuri, etc. Si ce ash mai putea sa fac motorului sa cashtig nishte calutzi?

Thanks

Titlu editat de wabbit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai incearca admisie/evacuare (filtru de aer/ tzeava evacuare-toba sport) , pistoane/arbore cotit/volant....ie ceva bani aiciea :scratch:))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Domnilor, nu pot sa zic ca nu v-am prevenit....

1. DEX-ul nu contine termenul "midificari".

2. V-am rugat frumos sa puneti titluri care sa NU contina help si altele de acelaasi gen.

3. TOT titlul... sa fie in concordanta cu ceea ce contine topicul.

Mr. PushtiulK are un warning in plus de la mine deoarece nu a respectat aceste reguli.

http://forum.vwforum.ro/forum/viewtopic.php?t=2853

Topicul va fi mutat peste cateva zile la sectiunea Motoare pe benzina, deoarece motorul in cauza (2E) nu este montat numai pe Golf, ci si pe alte modele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Shtiam ca motorul meu este si pe alte masini, dar eu am golf 3 si nu alta masina. Eu m-am referit la masina mea. Deci warningul asta cred ca e dat un pic aiurea. Si banuiesc ca la 3 warninguri imi stergi userul sau ce?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Shtiam ca motorul meu este si pe alte masini, dar eu am golf 3 si nu alta masina.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma simt ca urmarit de politzie ca am aruncat o hartie pe jos din cauza ca nu erau tomberoane pe toata strada, cred ca se cam ia prea in serios calitatea de admin sau mai shtiu io ce o mai fi. cred ca atata timp cat incercam sa purtam discutzii pe "teme" adiacente VAG, ar trebui sa fie ok. nu cred ca omu a jignit pe cineva da' ma rog, io zic atunci sa il spanzuram in P-tza constitutziei......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Offtopic: contrar conceptiei de zi cu zi, aici pe forum regulile nu sunt facute pt a fi incalcate!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!