Jump to content

Semering caseta de directie


litza
 Share

Postare recomandată

Parca a mai fost un topic cu acceasi problema la Skoda Ocatavia. Din cate se discuta acolo, se pare ca e vorba de niste semeringuri de presiune pt caseta cu servo care nu prea se gasesc. Se pot pune echivaleti normali, dar nu prea rezista. Poate ar trebui sa cauti la dezmembrari o alta caseta.

Banuiesc ca nu te incanta sa cumperi una de noua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este un magazin de semeringuri si rulmenti pe Cal. Mosilor linga Paneuro.

Nu stiu cit rezista, dar au mai toate dimensiunile. Trebuie insa sa te duci cu semeringul in brate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi .o sa ii spun sa se duca acolo sa vada ce va gasi.

Numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am avut o astfel de problema. Am schimbat semeringurile cu set complet de schimb de la Porsche Romania cu 1,6 Mlei. Intreaba la Porsche. Ar trebui sa aiba..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am trecut prin problema. Intr-adevar, nu merita sa incerci cu

semeringuri obisnuite. Am incercat si n-a tinut.

Kitul cu semeringuri originale costa 50 EUR (TVA inclus) la Augsburg. Manopera nu stiu, mie mi l-a montat un amic mecanic. Daca la Porche mai costa inca 1,6 Mlei cu tot cu montaj, e un pret bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La fel am patit si eu... cu kitul de reparatie pentru caseta se rezolva.. mi-e mi-a demontat caseta, mi-a schimbat semeringul si apoi totul a fost ok... Acum din pacate... acel semering a crapat din nou (probabil datorita calitatii foarte proaste). Gasesti astfel de kituri la firmele de piese auto (porsche Romania, Al Padrino sau Augsburg)... daca nu le au pe stoc vin pe comanda... Pretul nu-l mai stiu.. dar oricum te scoti mult mai bine decat sa cumperi o caseta cu totul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si daca iei o caseta de la dezmembrari care are aceeasi problema ?

Doar daca-ti da dezmembristul garantie la ea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-a luat mecanicu 2,5 Mlei pe manopera. Dar s-a muncit in total 3 zile... prima zi nu a reusit sa o termine (datul jos a luat vreo 5-6 ore). A doua zi a facut-o si a montat-o dar a curs iara (se deformase carcasa casetei) a treia zi a reformat caseta, a adaugat un oring la imbinare, a dat cu silicon, poxipol, a remontat-o si a mers. In total cam 25-30 ore manopera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa este, dar la tine nu cred ca erau lucrurile atat de intzepenite ca la mine (10 ani de la fabricatie si nimeni nu mai umblase la caseta). Daca nici un surub nu avea nevoie de calduri daca aia nu se deforma, totul dura cam 4-5 ore probabil sau maxim 7. La mine au fost multe suruburi ruginite (unul s-a rupt de ex.) si muulte alte probleme COLATERALE.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!