Jump to content

Cheie Suruburi Antifurt


xmacix
 Share

Postare recomandată

Am pe fiecare roata cate un surub antifurt. Un fel de imbus cu 13 colturi. Dar nu am cheia cu care sa le desfac. Unde as putea gasi asa o cheie ? Sau macar unde le-as putea desface sa le pun suruburi normale, ca in caz de pana ala mi-s !

Am incercat sa comand la piese de schimb (la CICLOP) si mi-au spus ca nu se poate comanda asa ceva. La un service VAG ar putea sa mi le desfaca ?

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-a mai discutat, dar nu gasesc nici eu acum.

Incearca la atelier de vulcanizare serios sau la un service serios (recomandat chiar la reprezentanta). Daca ai gasit cheia, pe ea trebuie sa aiba trecut codul. Dupa acel cod se poate comanda la reprezentanta alta cheie.

Succes.

LE: Daca ai noroc, poate gasesti cheie cu acelasi model de antifurt la vreun coleg care are Audi.

Modificat de forceturbo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Daca sunt suruburile antifurt originale atunci la service-ul unei reprezentante Audi ti le desfac ei. Tot de la ei poti comanda si cheie.

Bineinteles daca le prezinti dovada ca esti propietarul masini.

LE: Mi-ai luat-o inainte cu raspunsul colegu' :cheers:

Modificat de hyper
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am pe fiecare roata cate un surub antifurt. Un fel de imbus cu 13 colturi. Dar nu am cheia cu care sa le desfac. Unde as putea gasi asa o cheie ? Sau macar unde le-as putea desface sa le pun suruburi normale, ca in caz de pana ala mi-s !

Am incercat sa comand la piese de schimb (la CICLOP) si mi-au spus ca nu se poate comanda asa ceva. La un service VAG ar putea sa mi le desfaca ?

Merci

Vii la intalnire miercuri si ti le desfac :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Am si eu exact aceiasi problema am un A4 B5 din 1996 si nu am cheia sa le desfac, daca e cineva din buc sau cta sa mi-o imprumute cateva ore sa le dau jos pe ale mele si sa iau unele normale sa scap de problema asta, daca puteti ajuta da-ti un buzz (barbu_alex_ct@yahoo.com) sau 0721535405 va rog sunt disperat de 1 luna incerc sa rezolv asta si mi-e frica sa merg cu masina ca daca fac pana raman ca prostu in strada ca nu am cu ce da roata jos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!