Jump to content

Diferente senzor MAP ( Actual-specified)


MSH
 Share

Postare recomandată

Inca nu am avut timp sa mut senzorii de pe una pe alta ( am mai luat o bora , tot ALH , asta ca sa nu mai caut senzor prin alte parti :)) ) si nici nu cred ca o mai fac , masina mergand excelent ( inca 3000 km de la problema ) !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MSH

    26

  • Swat Cat

    12

  • I_am_Stealth

    6

  • alinn

    3

Top Posters In This Topic

Scriu in acest topic, pt ca am o problema asemanatoare:

La o scanare cu Vag-Com-ul am primit urmatoarea eroare:

17563 - Manifold Pressure Sensor (G71): Short to B+

P1155 - 35-00 - -

As vrea sa stiu si eu unde se afla MAP-ul, pentru ca am gasit urmatoarele

Possible Solutions

* Check wiring and connections

* Check / Replace Manifold Abs.Pressure Sensor (G71)

* Check pipes and hoses .

Poate cineva sa-mi spuna unde se afla, sau sa ataseze o fotografie?

Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

langa borcanu de stropitoare pe intercooler.... un senzor prins cu 2 suruburi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Ca sa nu mai lansez alt topic,va intreb aici. Aveti idee daca un sensor MAP de 3 bari citeste 2 bari de boost(turbo)? Va multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa nu mai lansez alt topic,va intreb aici. Aveti idee daca un sensor MAP de 3 bari citeste 2 bari de boost(turbo)? Va multumesc anticipat

maxim 2 bari citeste.... fara loc de overboost

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de raspuns.In acest caz va intreb altceva, cei a caror VAG-uri mergeau cu turbine hibride la 2,1 sau 2,2 bari, ce senzor foloseau? Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Salutare, ma poate ajuta cineva cu un cod pt MAP la motorul meu ALH?

Am probleme de mult cu MAP-ul si am gasit pe e-bay la un pret bun (http://cgi.ebay.co.uk/Manifold-turbo-boost-pressure-sensor-VW-BORA-1-9tdi-/260545417982?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3ca9b792fe), dar vreau sa fiu sigur ca e bun, sa nu dau banii degeaba.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua , sunt si eu curios ca am amestec bogat in motor , si nu pot descoperi de unde e problema inca . Vroiam sa va intreb daca pe galeria de admisie la 1.4 16V am map sau maf ca am desf un senz care se ocupa cu prsiunea de aer in admisie si nu stiu cum se numeste . Idee este ca nu aveam presiunea atmosferica normala si aveam redus parca , asta cam acum ceva timp ca imi trecuse de problema pana sa vad postul asta . Verificarile au fost facute laservice si as incerca sa vad eu acasa cu diagnoza mea dar nu stiu pe ce camp sa verific senzorul in vag com si ce valoare ar trebui sa am la el . Ideal al trebui ca la relanti sa fie presiunea atmosferica zic eu nu !? Astept ajutorul vostru ca m-am saturat de trepidatii la relanti :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata am aflat pt cei ce ii intereseaza el se masoara pe camp 3 acolo unde scrie absolute presurre si tre sa fie intre 350 si 500 :) , si al meu functioneaza bine asa ca v-am salutat chiar daca vad ca numai citeste nimeni topicul acesta :( .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Multumesc de raspuns.In acest caz va intreb altceva, cei a caror VAG-uri mergeau cu turbine hibride la 2,1 sau 2,2 bari, ce senzor foloseau? Va multumesc

Si eu as dori sa stiu ce senzor se foloseste daca treci de 2 bar boost , cineva... ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hangyouridols

Daca se trece de 2bar presiune in turbo,se foloseste un senzor care masoara 4bar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!