Jump to content

Normal Sau Problema Audi A6 115 Cai


bori
 Share

Postare recomandată

Cand urca in ture are cam pe la 2200 de turatii/min o cadere(ca si cum ai lua piciorul putin de pe acceleratie).daca ambalez progresiv nu se simte ci doar cand ii cer mai mult(mai tare)asta in toate vitezele.Pe urma iar urca normal.am incercat sa i opresc aerul conditionat si asp dar tot asa face.Ma gandesc sa nu fie turbina murdara.multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. fa o scanare

2. verifica turbina ,desi cred ca ai sa primesti un rapsuns in privinta aceasta dupa scanare

fum scoate masina ? negru ma refer ?

bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand urca in ture are cam pe la 2200 de turatii/min o cadere(ca si cum ai lua piciorul putin de pe acceleratie).daca ambalez progresiv nu se simte ci doar cand ii cer mai mult(mai tare)asta in toate vitezele.Pe urma iar urca normal.am incercat sa i opresc aerul conditionat si asp dar tot asa face.Ma gandesc sa nu fie turbina murdara.multumesc

fa un log la turbina sa vedem cum furnizeaza presiunea, dar cam 90% ramane un pic agatata si de acolo vine si mica pierdere de putere

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la mine la fel face. Nu scoate fum. Cred ca turbina este vinovata. In plus la mine nu mai vrea sa treaca de 170km/h sub nici o forma (o fi maf-ul pe duca?). Are ceva daca o tuneaza don Voinea cu problemele astea?

Modificat de zaxas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la 170 ramai fara putere brusc? cel mai bine ar fi inainte de tuning sa fecti si un log la turbina si debitmetru

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut la toti.fum nu scoate deloc si nici ulei nu mananca.am vorbit cu un prieten cu un a6 130 de cai si la el la fel face.nu stiu ce sa cred.face asa ca e grea si nu poate motorul sau are ceva.cred ca am s-o pun pe tester.,daca mai stiti ceva lasa-ti scris ca ramane la toti.multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!