Jump to content

Setare Limba Computer De Bord


GBRHans
 Share

Postare recomandată

Buna dragilor,

Am un A6 model 2003 si dintr-o data mi-a venit ideea de a-i schimba limba afisajelor de la computerul de bord din germana in engleza. Are cineva idee de cum se poate face aceasta operatiune ?

Dau o multime de beri ptr solutia salvatoare ! :) :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu ajutorul Vag Com:

[select]

[17 - Instruments]

[Adaptation - 10]

Enter channel 04

The available languages are :

00001 - German

00002 - English

00003 - French

00004 - Italian

00005 - Spanish

00006 - Portuguese

[save]

Daca faceai search cred ca gaseai mai repede.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merge si la un a4 oare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hai mai crassh...chiar asa? tu esti user mai vechi, nu ma asteptam la intrebarea asta...si stii ca s-a mai discutat si ca "search-ul" trebuie folosit in astfel de situatii... pai ce exemplu dam celor noi veniti. :) Da. Metoda de mai jos merge si pe A4 si pe Skoda si pe Passat...si pe orice alta masina din grup care este mai noua de 2000 (nu sunt sigur de restul)

P.S. GBRHans, dupa cum a spus si colegul Radu Gica, ar fi trebuit sa folosesti "search" inainte de a posta. Asta e o regula de pe acest forum...iti sugerez (fara rautate), sa citesti regulamentul daca nu ai facut-o deja. Asta ca sa eviti discutii sau warn-uri la adresa ta. Bine ai venit pe forum! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar daca nu am BC si doresc sa imi apara doar mesajele de atentionare de la service in engleza pot sa folosesc aceasta metoda?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da ANdi B. vor aparea in engleza. De fapt tu ai BC dar probabil nu ai "trip computer" sau nu ai un "BC plus"... Desi, daca e vorba de masina din semnatura ta, ar trebui sa ai. Nu am vazut Audi care sa nu afiseze informatiile astea. Oricum, cu metoda de mai jos, toate mesajele ce iti vor aparea, vor fi in Engleza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Thx Rapier, ies acum in parcare sa imi fac de cap cu ea :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru informatii, dragilor.

Ptr viitor promit solemn :) sa folosesc "search" inainte de a pune o intrebare de amator.

toate bune,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!