Jump to content

Cehoaica Mea Roscata


xxfiles

Postare recomandată

De o saptamana si jumatate am o noua iubire. :P

Skoda Octavia Trend 1.4MPI, 80 de caluti, rosu corrida, Maxidot, cheie birceag si cam atat la dotari. Cateva instantanee cu roscata:

post-11179-1179955674_thumb.jpgpost-11179-1179954691_thumb.jpg

Link către comentariu

Salut!

Multa bafta si multe drumuri lungi si faine si (daca se poate) cat mai bune cu roscata!

Chiar daca eu am optat pentru una mai spre bej, intorc intotdeauna capul dupa Octavia II rosie... :P

E super aratoasa!

Sa avati grija multa unul de celalalt! :P

Link către comentariu

Multumesc de urari, si pentru tine asemenea. Stiu ca am fost colegi de suferinta la asteptarea masinilor asa ca astept impresii si imagini.

Pe cand vedem cateva instantanee si cu cehoaica ta?

Link către comentariu

Am avut ceva de mers in aceasta luna si jumatate de cand am masinuta si deja am ajuns la 5100km.. :P

Pe la jumatea lui iunie se mai elibereaza si la mine programul si sper sa apar cu poze frumoase din locuri mai aparte...

Sa mai pui ceva poze, ca masinuta se preteaza la asa ceva - culoarea o face (si mai) potrivita pentru photo-shooting! :P

Link către comentariu

sa o stapanesti sanatos si sa nu-ti para niciodata rau de alegerea facuta!

sa o vezi si pe a mea si sa-mi spui ce parere ai!

e marfa culoarea dar eu m-am saturat de rosu! (prima masina a mea a fost rosu imperial (dacie cumparata de la 0 Km)

Link către comentariu

sa o stapanesti sanatos si fara incidente. nu vreau sa mi-o iei in nume rau dar iti ajung cei 80 caluti,trage caroseria mare si grea?

Link către comentariu

E tare focoasa daca imi permiti expresia.....si de asemenea tare frumoasa!Eu cred ca iti ajung cei 80 de cai daca faci abstractie de unele aspecte care uneori sunt inutile si dauneaza grav sanatatii(gen depasiri la limita,liniute si restul).

Iti doresc cat mai multi km fara probleme si sa ai parte numai de clipe fericite alaturi de ea!

Drive safe!!!

Link către comentariu
e marfa culoarea dar eu m-am saturat de rosu! (prima masina a mea a fost rosu imperial (dacie cumparata de la 0 Km)

eu nu cred ca se poate compara culoarea,vopseaua oricarei masini cu cea de la dacie.un vecin are o dacie rosie(era rosie) si de la soare a devenit portocalie(usoare nuoante)

Link către comentariu

Cati mai multi km fara incidente.

E super culoarea,si o scoate in evidenta destul de mult ;)

bafta in continuare si tine-o spalata

si cat mai multe poze!!!!!!!!!!

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Multumesc tuturor pentru aprecieri. Masinuta trage bine de la 3000rot in sus. Consumul in oras 9.8 cu AC iar afara 5.4 fara AC. Consum mediu pentru 560km, 6.9l/100km. Cei drept nu am depasit 3500 rot (rodajul), dar nu a fost deocamdata nevoie de mai mult. Se simte totusi scaderea puterii atunci cand climatronicul este dat la maxim (16 grade). Poze cu interiorul o sa apara maine.

Modificat de xxfiles
Link către comentariu
Publicat (modificat)

post-11179-1180520743_thumb.jpgpost-11179-1180520720_thumb.jpgpost-11179-1180520695_thumb.jpgCateva pozze cu interiorul si nu numai!

Consum mediu 7.5l/100km , 25% in oras. A doua imagine este facuta la ridicarea masinii cand avea 10km.

Modificat de xxfiles
Link către comentariu

Sa fie sanatoasa, ca focoasa e !

Ma bag si eu cu critica...da jos aparatorile de noroi din spate :rolleyes:

Link către comentariu

Si eu care vroiam sa pun aparatori si pe fata :rolleyes:

Adevarul ca sunt functionale, dar din punct de vedere estetic cam lasa de dorit.

Link către comentariu

Frumoasa focoasa ta rosie! Bine ca ne-o arati si noua, s-o admiram si noi. :Driver: Buna alegerea culorii, iese din cotidian si iesi mai in fata. Sa te poarte sanatos!

Link către comentariu

Multumesc TudorM, sa ai parte numai de bucurii cu noul Leon. Asteptam o rubrica cu masina ta care se remarca atat prin design cat mai ales prin culoare.

Link către comentariu

Multumesc si eu. Si sa stii, cred ca tu esti mult mai castigat la capitolul culoare. Eu am avut "inspiratia" s-o las juma' de zi sub un pom si acum e gri si lipicioasa de zici ca-i hartie de prins muste... :P

Link către comentariu

Ciudat stiu ca la Trend plansa centrala nu arata asa,la elegance ai rostitele si butoanele etc

Si practic ca dotare optionala ''cheie tip briceag'' la ce iti foloseste??

Modificat de Shellshock
Link către comentariu

Pai e foarte comod de purtat in buzunar, integreaza incuiere/descuiere masina si descuiere separata portbagaj.

Atat :D

Link către comentariu

La Trend vine cu climatronic, adica cu rotite si butoane ca la Elegance. Cheia briceag este comoda, plus ca ai deschiderea porbagajului si inchiderea automata a geamurilor. Se putea pune si ulterior prin alarama dar costa mai mult si era inestetica.

Link către comentariu

Trend=Ambiente si are climatronic dar la Trend ai acelasi radio mp3 cu afisaju marit ca la elegance dar nu ai rotitele si ai cum sa zic..manetute.

Modificat de Shellshock
Link către comentariu

Singura diferenta la plansa de bord Elegance fata de Trend , ar fi pachetul crom. Butoanele si rotitele pentru climatronic sunt identice. Trend este un Ambiente cu cateva dotari de Elegance.

Link către comentariu

Eu cred ca vorbiti despre clima manuala si automata. Pe Ambiente pot sa fie sau rotite sau manetute, depinde ce a ales omul (AC normal sau automat).

Link către comentariu

Acuma in tara nu se mai comercializeaza Ambiente, doar Trend care are numai climatronic (din fericire).

Desi la mine in portbagaj este specificat pe sticker-ul aplicat, modelul Ambiente, este insott de o lista de optionale care include si climatronicul bi-zonal (sau bizonic , asa cum este cunoscut in cultura populara :icon_thumright: )

Link către comentariu

Am inteles ca daca ai cheie tip briceag ai optiunea de inchidere sau deschidere a tuturor geamurilor cand esti inafara masinii.La tine nu merge??

Am inteles ca trebuie sa tii apasat pe lock/unlock mai mult timp.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!