Jump to content

Bujii Originale Pentru 1.4 16v - Bca


john_doe252
 Share

Postare recomandată

john_doe252

Salut,

Sunt pe cale sa-mi schimb bujiile la masinuta... vroiam sa stiu daca cei care au codul asta la motor le-au schimbat?

Sunt curios pt. ca am auzit ca ar fi ceva probleme cu bujiile non-originale.. in sensul unui conportament mai ciudat al motorului.

Cele originale sunt de fapt NGK-uri cu platina. Ati incercat vreodata Denso - cele Iridium?

Multumesc anticipat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

avand in vedere ca bujiile se schimba de obicei la 60.000 km, te sfatuiesc sa faci un efort financiar si sa pui NGK PFR6Q pentru codul tau de motor - > preturi bune la volksman

ca alternativa, am auzit lucruri bune despre bosch, despre cele mentionate de tine mai sus nu stiu nimic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,pt motorul tau merg urmatoarele bujii:NGK BKUR6ET-10 sau BOSCH 14FG7DTURX.bafta.

Modificat de R Z F
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

john_doe252

:danike multumesc mult de sfat.... cred ca data viitoare o sa incerc NGK PFR6Q...

:RZF - am bagat deja NGK BKUR 6ET pt. ca ma enerva un trepidat usor la relantii din cand in cand... si se pare ca s-a rezolvat astazi cand am schimbat bujiile si filtrul de benzina...

oricum... mai astept reply-uri legate de Denso si ce experiente ati avut cu ele... cele Iridium...

cer scuze moderatorilor ca nu am postat in thread-ul cu bujii dar aveam nevoie de un raspuns rapid si legat de motorul meu nu am gasit nici un post...

multumesc..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!