Jump to content

Capace/Jante Touran Trendline Pe 16.


Extreme
 Share

Postare recomandată

Nu are nimeni niste capace pe 16 am nevoie de 2.

Am postat aici deoarece aici intrati mai des cei cu touran decat la sectiunea anunturi online.

Scuze administratilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Capacele nu cred ca sunt specifice Touranului, cred ca sunt standard VW pentru roti de 16'. Si eu am unul cam lovit din pacate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ba da sunt design special pt versiunea trendline.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astea sunt capacele 123ne8.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic totusi ca sint universale :D Cam sint de acord cu RaduMan :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok universale cum or fi ideea este ca am nevoie de 2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aici ai drepatate :)). De unde le luam in caz de nevoie si sa nu dai pe un capac cat pe o janta de aliaj (ca la reprezentanta).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vi le-as da eu pe ale mele, insa am doua probleme:

- au antifurt montat pe ele deci rezulta ca cineva va fi fara cheie

- sint la Iasi acum. Le-am lasat acolo ca eu nu le folosesc. Si eu stau in Bucuresti. Nah belea ! :))

- bonus: capacele sint pe 15" Alta belea :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

si mi-e mi-au furat doua - si am mai ramas cu doua - sunt la fel cu cele din foto - daca gasesti o sursa ma intereseaza si pe mine sa cumpar

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Si eu am reusit sa pier unul aseara. Voi ati reusit sa gasiti ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am reusit sa gasesc set dar nu este original. L+am cumparat din Vitan cu 60 ron setul. Un capac original la reprezentanta din pacate costa 100 ron. Cele false sunt identice cu cele originale, difera numai consistenta lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poi si le-ai pus pe toate sau ti-au mai ramas?

Nu vinzi doua?

Sau cei carora le mai trebuie haide-ti sa punem bani si sa luam un set si le impartim.

Modificat de aryes13
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

ma bag si eu, mai ales ca imi trebuie doar unul (dar nu asta ar fi pb) si nu prea am cum sa ajung in Vitan la sfarsit de sapt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu trebuie sa ajungi in week-end , gheretele sunt deskise in fiecare zi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca va luati si va raman nu pote-ti sa trimiteti pana la bisrita 2 sau 3?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi pare rau.Mi-au ramas vreo 2 capace dar le-am dus la tara. Cind ajung la tara o sa le iau si o sa le donez touranistilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le cumpar eu cu cat zici daca le trimiti pana la Bistrita

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

postez aici sa nu mai deschid alt topic.

am si eu o intrebare: aveti idee daca jantele de passat masina din semnatura se potrivesc la un turan?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu e la fel cu 112 dar difera ET, astfel poti afirma ca se potrivesc dar si NU se potrivesc. Eu personal nu jonglez cu ET-urile....hai maxim 2-3 mm.

Masina echipata cu ET-uri diferite pe rotile pe aceea parte nu va mai calca pe aceasi urma, fara sa luam in considerare ca ecartamentul nu este identic la rotile din fata si spate.

Modificat de janos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat sa pun si eu niste jante de passat pe rouran dar aveau ET 37 si ieseau prea mult in afara aripilor pe fata si am preferat jante de audi A6 7Jx16 ET45 si vin perfect.

post-36634-1260902890_thumb.jpg

post-36634-1260903101.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

stiti cam cat ar costa un set de jante de aliaj de 16" pt. touran v.1? si de unde as putea sa cumpar, ca vreau sa pun pe jantele astea de tabla cauciucuri de iarna si sa-mi iau un set de aliaj pt. vara...am fost acum cateva zile la service...la Tirighina (sunt din Galati :cheers: ) sa-mi dau comanda de un bandou ca nici nu am cumparat-o bine si au inceput deja sa apara idiotii...mi-au luat bandoul fata dreapta...asa cum ziceam am fost sa-mi dau comanda de bandou si am vazut un poster pe acolo cu jantele lor de aliaj...dar nu prea ma incanta sa ma uit la ele cand am aflat ca ma costa 174 lei bandoul...zic daca ma uit si la jante...mai vad si acolo niste "scoruri" :huh: ... daca stiti ceva preturi si de unde as putea cumpara (dar nu chinezarii jante calumea) v-as fi recunoscator pentru niste raspunsuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!