Jump to content

Huse + Covorase


horia2005
 Share

Postare recomandată

Salutare tuturor!

Am o intrebare: cine poate sa-mi spuna unde gasesc huse si covorase pentru Touran-ul meu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Covorase cele originale le am eu si imi plac ca se prind in podea. E posibil sa fie ceva mai ieftine aftermarket tot cu prindere pe podea. De cauciuc recomand. Huse nu e bine sa pui ca sigur ai airbag in scaune. Doar daca sint de alea crapate acolo unde e airbag-ul. Acum folosesc cele care doar pe sezut si spate si se prind cu elastic de scaun. Mi se par de ajuns. La Cora au tot felul de chestii de astea universale. Husele sigur se gasesc acolo. Cit despre covorase intreaba pe la un dealer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci pentru raspuns. O sa caut la un dealer iar despre huse ai dreptate. Am air-bag in scaune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am interiorul bej si mi-am lua de la OMW covorase bej de Mercedes am dat 1 mil si ceva pe ele , dar sun rezisente.

Acuma dupa 75.000 km a inceput sa se gaureasca cel de la sofer in rest celelalte par ca noi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista si huse speciale pt scaune cu airbag.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Si eu as vrea huse pentru touran.A inceput sa se toceasca panza de pe marginea scaunului de la sofer.Am fost la reprezentanta si se fac la comanda la pretul de 800 ron.Stie careva mai ieftin in alta parte?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit eu o firma la tg mures care face huse adevarate .mie mi-au facut oferta de pret la 814roni,daca e cea ce zic ei ca sunt materiale de calitate eu zic ca merita si in prezentarea lor chiar arata bine...

http://www.husa-auto.ro/catalog/index.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,chiar arata foarte bine in prezentare si foarte frumos lucrate.Din ce material ai cerut sa fie husele la pretul asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ei spun ca materialul folosit la huse este identic cu cel din care se executa tapiteria la audi si vw, adica ei lucra scaunele acestor firme si fa pe langa asta si huse din aceleasi materiale...modelul RS DESIGN RED

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut si eu cum arata husele alea live. Isi merita toti banii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-am luat covorase acum o luna de la userul themircea de pe forum. se potrivesc perfect si au venit si cu suruburi de prindere din plastic. Pun si un link cu thread-ul lui , sper sa nu se considere reclama :) Covorase

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat deja legatura cu cei de la tg mures si luni o sa ma intalnesc cu un reprezentant al lor,in Bucuresti sa vad live,detalii si eventuala comanda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa ne spui si noua, vrem detalii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

eu am facut comanda la adria de covorase originale de touran din cauciuc si am dat 30 euro pe alea din spate si 22 euro pe ale din fata dar sunt foarte frumoase si rezistente fac toti banii!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

Nu stiu cum arata in masina dar in poze nu ma atrag deloc, mai bine lipsa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pun eu o poza cum arata in masina mea, am castigat la licitatie pe ebay 0,99lire dar a trebuit sa ma duc 80 mile dupa el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Cat este covorul din cauciuc portbagaj si de unde este luat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salut! Stiti cumva prin Cluj-Napoca magazine unde pot gasi covorase tip tavita? Am vazut diferite modele pe net (emag :D) dar nu stiu sigur daca sunt compatibile + nu stiu calitatea materialului. La unul am vazut un review cum ca ar fi din ceva material subtire, si atunci as vrea sa le vad inainte de a le cumpara :)

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
  • 2 months later...

Ce covorase tip tavita recomandati? 

Am gasit cateva variante aftermarket, pe la 150 de lei.  

A luat cineva? merita? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!