Jump to content

Accesorii Polo


emili@n
 Share

Postare recomandată

Aaaa ... cum ?

Si masina asta este tot cu climatronic dar ...

Adica in locul ala se afla niste senzori? Acolo sus, in zona pe care am marcat-o cu rosu?

Sau nu ne-am inteles noi?

post-4613-1202166258_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mihai60

    9

  • Aditu

    8

  • hazin

    7

  • Dun

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

sebastian stefan

Acolo sunt senzorii de monitorizare a interiorului pt masinile cu alarma,senzorul de temperatura e in blocul de comanda al climei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma scuzati...credeam ca fantele respective sunt de la climatronic. Eu am si alarma.. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti sa iti cumperi suport de ochelari in locul arm-resterului de la sofer.nu stiu de unde dar am vazut la mai multi asa.o sa revin cu detalii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!! Am vazut ca este un topic dedicat accesoriilor si atunci, as vrea sa va intreb, stie cineva unde pot gasi ornamente pt ceasurile din bord pt polo 9n 2002?

Daca-mi puteti zice adresa unui magazin virtual din romania, as fi recunoscator.Va multumesc anticipat :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

era pe 4tuning unu care aducea, nu mai stiu exact care insa nu strica sa arunci un ochi pe acolo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pt raspuns silu's, dar poti fi mai explicit pt ca sunt o groaza de de lucruri si persoane pe care le poti gasi pe 4tuning.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu cand am cautat am folosit search'ul si am dat peste unu care vindea indele cromate pt mai multe modele de masini printre care si polo 9n, da si tu un search si scrie "inele cromate"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Se da urmatoarea dorinta/problema :lol: :

- cum pot sa montez si eu o priza de 12 v in portbagaj la polo 9n?

sau mai pe scurt de unde sa treg firele de curent... fara sa risc sa dau foc la masina sau sa ard sigurnate...Plus ca as vrea sa nici nu demontez tot interiorul?

Eu nu am asa ceva in portbagaj...nici macar lumina nu am. Ma gandeam deci sa imi trag curent in portbagaj cat sa leg o lampa si o priza de 12v

Multumesc!

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau si eu priza la masina din semnatura

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uitati-va si voi putin pe aici. Poate va ajuta; mai nasol ca e in germana, dar daca va descurcati cu engleza sau franceza se poate traduce cu http://babelfish.altavista.com/tr.

Oricum, pozele nu au nevoie de traducere.

"Aditu", pentru lampa in portbagaj citeste postul #34.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da e util...desi in gemana :P

eu cred ca am sa trag fire de priza in spate si apoi la priza o sa leg o lampa din comert.

eu nu am remarcat sa am fire nici in stanga nici in dreapta (spate normal) lasate libere. chiar m-am uitat inainte sa intreb aici

Multumesc! o sa studiez in weekend problema :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau si eu priza are cineva?

pls

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,hazin esti super tare!nu stiu cum faci de aflii toate siteurile astea dar m-ai impresionat!bravo!

dun?imi pare rau dar nu am cum sa pun poze cu covorasele,imi cer scuze,sincer. iar locul ala de care intrebi tu pt suport de ochelari daca citesti manualul de polo ai sa aflii cu surprindere ca este destinat pt....trapa(deschiderea ei manuala in cazul in care se intampla ceva...)eu asa imi amintesc....dar poate gresesc! de paste cand o sa am si eu ceva timp liber fac pozele promise...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
vreau si eu priza are cineva?

pls

Gasesti la orice dealer sau magazin de piese auto, nu cred sa coste foarte mult.

Bricheta in portbagaj 1J0 919 309

post-9920-1206731234_thumb.jpg

Capac bricheta spate cu piulita 7L6 919 341 F

post-9920-1206731260_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Gasesti la orice dealer sau magazin de piese auto, nu cred sa coste foarte mult.

Bricheta in portbagaj 1J0 919 309

post-9920-1206731234_thumb.jpg

Capac bricheta spate cu piulita 7L6 919 341 F

post-9920-1206731260_thumb.jpg

mersi mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://www.memm.de/polo/ablage.html

Un link util . Aveti in partea de sus a pagini niste mici imagini care prin click pe ele schimba obiectul "home made"-ului :(

Succes!

parerea mea este ca are sa dea naspa cum vrei u sa pui priva aia in portbagaj una este aia din fabrica si lumina separat si alta are sa fie cea pe care o vei pune u acum nu syiu u stii mai bine

dar nu cred ca are sa te coste mult investitia sa cumperi priza cu capacul si lumina separat in portbagaj

nu stiu acum u stii mai bine :lol: :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, am studiat link-ul si l-am pus aici.

Nu stiu in primul rand de unde sa leg priza sau lumina pentru ca am tras de capitonaje si nu am nici un fir lasat liber. De aceea m-am gandit sa ma leg cu un fir de la bricheta din fata si sa il trag pe sub consola in spate, iar in portbagaj sa pun o priza dubla aftermarket unde sa pot sa leg si o lampa si un alt accesori daca o sa fie nevoie, desi nu cred. Iar ca sa se aprinda la deschiderea portbagajului chiar nu stiu cum as putea face. Asa ca am zis sa aplica metoda de mai inainte si cu intrerupator manual :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vrei priza in portbagaj atunci trebuie sa-ti tragi fire:

- fie de la bricheta,

- fie de la sigurante, nr 49.

Dupa ce-ti pui priza, poti sa tragi firul de plus de la ea si pentru lumina in portbagaj (lampa are locul ei in partea dreapta a portbagajului) si-l conectezi la plusul lampii (lampa are in ea o dioda, asadar curentul circula prin ea intr-un singur sens, are plus). Si ca sa se stinga la inchiderea hayonului si sa se aprinda la deschidere, tragi de la lampa, de la minus, un fir, in partea stanga a portbagajului (acolo unde se prinde trusa sanitara), dai mocheta la o parte si legi firul la mufa neagra, in pozitia 5, unde deja ai un fir maro/gri.

Si daca nu ma insel, parca bricheta are curent in ea permanent, asta insemnand ca daca lasi haionul ridicat o ora, lampa din portbagaj arde si ea tot o ora fara sa se stinga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super informatia hazin :lol:

Merici!

De la siguranta cum pot sa ma leg? cred ca ar fi mai simplu decat sa demontez consola. POate sunt cam stupide intrebarile si simpliste, dar e prima mea masina personala si sunt cam afon si mi-e si teama sa nu ii dau foc :rolleyes:

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai doua variante :

1. Bagi pini in locasurile de siguranta care nu sunt completate si ai siguranta separata pentru priza spate. De la blocul de sigurante este un pic mai dificil. Trebuie sa-l dai jos.

2. Te legi de firul care duce spre priza normala ( in spatele panoului de sig. sau direct pe firul din priza originala deja montata ). Maresti siguranta la cat vrei. Nu exagera.

Mihai

PS. Eu am cumparat o priza pentru portbagaj ( originala VW ). Dupa ce am vazut ca totusi este destul de greu ( si periculos ) am renuntat. De cate ori crezi ca vei folosi acea priza ? Daca ai un aspirator ( compresor ) fii convins ca firul ajunge si pana in spate. Daca vrei sa alimentezi permanent ceva trage un prelungitor de bricheta pentru acea perioada.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa imi pun o lampa pe care sa o folosesc noaptea sa vad in portbagaj...sau nu stiu cu ce o sa mai fie nevoie vreodata. Dar ocazional. Nu vreau sa pun aspirator sau compresor acolo. De ce spui ca ar fi periculos?

Deci ti-ai facut pana la urma?

Eu ma gandeam sa trag un prelungitor de la bricheta permanent, mascat...sau dac anu de la birchete de la sigurante. Pana acum nu mi-am facut curaj insa :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru ca nu stiu daca firul care va fi tras este suficient de bine izolat. Poate daca-l trag printr-o camasa atunci ar fi OK.

Pentru a vedea ( a pune becul original ) in portbagaj nu este mai simplu sa vezi daca ai intrerupator in broasca ?

Nu am mai montat bricheta.

Daca am nevoie folosesc un prelungitor alimentat din bricheta.

Mihai

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cumparat un prelungitor cu 2 socluri de pricheta, pe care o sa il atasez undeva ascuns in portbagaj. Iar la celalalt capat, o sa desfac fierele din jack-ul ala de inta in priza de bricheta si o sa il leg... undeva de unde sa iau curent.

Nu am nici lumina nici priza in portbagaj din serie, iar intrerupator in broasca...nu stiu unde sa ma uit sa vad daca am sau nu. Sa demontez broasca de pe haion sau de pe portbagj?

As fi preferat sa fi avut trase din fabrica niste fire sub mocheta, dar am cautat si nu am gasit.

O sa incerc intr-o zi cand am timp, sau daca nu merg la un electrician... desi cred ca m-as putea descurca singur.

Multumesc de ajutor!

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!