Jump to content

Accesorii Polo


emili@n
 Share

Postare recomandată

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mihai60

    9

  • Aditu

    8

  • hazin

    7

  • Dun

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

2. Usi. Au fost montate la o firma de alarme. Nu au fost trase fire suplimentare spre interiorul masinii. In usa a gasit unde trebuie legate ca sa functioneze la deschidere. ( ~ 90 RON ambele ).

Ai vazut cumva care sunt mai exact acele fire care pt lampile din usa ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Undeva in cupla un fir.

Al doilea legat pe traseul unui manunchi de cabluri.

Nu am fost interesat atata timp cat este OK.

Scuze

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

sal,covorase pt polo am luat ieri odata cu masina de la cardinal ploiesti,pret1.000.000lei. scrie pe ele vw polo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti sa pui o poza cu ele ? si au prinderea in capse ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal,am sa pun cat de curand poze....ma omoara timpul,plec dim la6 vin noaptea la11!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tot nu am reusit sa pun poza,dar AU prindere in capse{butoane). sunt speciale pt polo se vede dupa forma lor,ma uitam de ex in spate ca respecta la fix linia podelei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

stie cineva daca pentru modelul trendline pentru montarea lampii din torpedou sunt trase firele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca n-ai lampa nu cred ca ai nici fire.

Ai nevoie de un plus permanent pe care-l tragi de la priza din portbagaj, iar la firul de minus al lampii vii cu un fir din partea stanga a portbagajului; dupa ce dai mocheta laterala la o parte o sa vezi acolo doua mufe, una maro si una neagra. La mufa neagra conectezi firul in pozitia numarul 5 (e numerotat pe mufa).

Cateva poze sunt aici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hazin nu pentru lumina din portbagaj intreb ci pt cutia aia de acte(torpedou)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze!! Ai scris clar in postul tau ca era vorba de torpedou..., greseala mea ca am inteles portbagaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Covorase pentru Polo le-am luat din Metro Craiova...aproape 90 RON. Am vazut ca au si niste gauri in ele presetate insa nedecupate pentru a le prinde de podea, insa sunt mai bine asa, pt ca stau putin ridicate si retin zapada de pe pantofi iar apa ramasa sta "cuminte " si nu se duce prin alte unghere ale podelei. In momentul care le-am luat scria pe ele ca sunt compatibile si cu Vw Polo. Sunt 2 mari de fata si 2 mici pentru spate...suficient!

Regards!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Nu sunt trase fire. Am luat curent ( + permanent ) de la firele care duc la CD-Player. Masa sasiu.

A mea este Confort-Line si tot nu avea.

Mihai

Modificat de mihai60
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@last nu mai e valabila oferta de pe ebay...poti sa revii asupra ei pls...

" stefanelli Polo poate fi echipat cu cotiera din fabrica.

Ca sa iti faci o idee cum arata aceasta cotiera originala arunca o privire aici.

Ce vezi aici este o replica a cotierei OEM."

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uitati aici o cotiera foarte misto, care nu ocupa locurile pentru peturi din spatele franei de mana http://www.polo9n.info/page.php?p=anleitun...0Mittelarmlehne.

E misto ca au si !! RACIRE !!, deci poti sa tii Schlossgoldu la rece in ea. Costa un pic mai mult decat ce e pe aici da zic ca e misto.

LE: Pentru Polo 9N nu am gasit model cu racire, dar exista 3 modele, de la 108 E la 186 E. Primul e nasol, al doi-lea e cu stofa si al tri-lea cu piele. Au si un distribuitor pe Romania, daca va intereseaza, il gasiti voi. http://www.kamei.de/ww/en/pub/

Modificat de Ciobu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fara suparare: mie mi se par o prostie cotierele astea. De fapt ... montarea lor mi se pare exagerata. Cotierele astea nu sunt de acolo.

Se livreaza undeva in lume, din fabrica, Polo cu cotiera?

Parerea mea despre cotiera ... daca nu arata ca aia de pe Golf - aia care vine din fabrica - nu are ce cauta acolo.

Stie careva daca in Polo se poate monta suport - de fapt cred ca este o cutie - pentru ochelari in plafon? M-ar interesa o chestie originala produsa de Volkswagen pentru modelul Polo. Ma intereseaza daca are cineva si detalii de montare.

De asemenea, ma intereseaza detalii de montare si pentru cutia de pe bord?

Cataline, poti sa te interesezi la Cardinal Ploiesti daca mai au covorase la banii astia? Chiar sunt cele originale? Sunt uimit pentru ca atunci cand am luat masina prietenei mele astia de la Porsche cereau fix 100 de eurici pe covorasele originale. Poate reusesti sa pui niste poze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate monta suport pentru ochelari. Uite aici cum; ai si codul pentru reper. Mi-am pus si eu, pretul a fost cam 80 ron.

Cutia de pe bord m-a costat cam 180 ron. Tavita aia care o ai acum pe masina e prinsa in cateva cleme. O scoti dupa ce le eliberezi pe cele doua pe care le-am incercuit in poza de mai jos. Eu am bagat niste cartele ca sa eliberez clemele alea doua. Cica ar merge si sa tragi de ea (vezi poza a doua) dar eu nu am reusit.

Uite si aici putin.

post-7784-1202024533_thumb.jpg

post-7784-1202024623_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Perfect!

Multam fain.

Eu credeam ca suportul pentru ochelari se poate pune in plafon, in fata oglinzii retrovizoare, deasupra cutiei de pe bord. Nici prin cap nu imi trecea ca exista solutia asta, in lateral.

De unde pot fi achizitionate cele doua ... chestii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cele doua "chestii" eu le-am cumparat de la reprezenta VW.

Te duci cu codurile si faci comanda. Codul pentru cutie vezi ca e intr-un post anterior; a pus mihai60 o poza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK. Multam fain pentru informatie.

Insist totusi pentru treaba cu suportul pentru ochelari: m-ar interesa o cutie care poate fi pusa in plafon, central, in continuarea blocului cu luminile de interior.

Am sa incerc sa pun o poza ceva mai tarziu.

Si ma repet cu intrebarea despre cotiera din Polo: se comercializeaza pe undeva prin lume Polo cu cotiera din fabrica? Poate vedem si ceva poze in sensul asta daca raspunsul este afirmativ.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fara suparare: mie mi se par o prostie cotierele astea. De fapt ... montarea lor mi se pare exagerata. Cotierele astea nu sunt de acolo.

Se livreaza undeva in lume, din fabrica, Polo cu cotiera?

Nu stiu daca se pun din fabrica, dar am condus pe autostrada un Golf 4 care avea din fabrica una si e mult mult mai relaxant. In ideea in care tii volanul cu o singura mana, si te saturi sa o tot tii pe aia stanga sprijinita pe portiera. Crede-ma ca dupa vreo 4-5 ore de condus chiar simti nevoia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu de existenta vreunei cutii sau dispozitiv care sa se poata monta in locul specificat de tine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pacat.

Am sa ma mai interesez. Eu sunt sigur ca exista. Si cand spun asta ma bazez pe doua lucruri: Octavia are in locul ala suport pentru ochelari si locul respectiv din Polo ... parca o cere.

Mai sapam.

Multam fain pentru ajutor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am climatronic, si locul respectiv e luat de niste senzori de temeperatura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!