Jump to content

Martor Placute Frana Aprins


tidess
 Share

Postare recomandată

adica de vina este martorul luminos ? are vreo "buba" si doar prin dezactivare cu vag-com se poate scapa de el ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E o lipitura rece in ceasurile de bord la unul din pinii mufei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu prea am inteles :) adica s-a desfacut lipitura aia si se poate remedia prin demontarea ceasurilor de bord ?

sau a 2 a varianta : dezactivare cu vag-com.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutari, se pare ca am si eu probleme cu celebru martor de placute, eu am observat ca mi se aprinde doar cand virez maxim stanga si ori dau intro groapa, ori vreau sa o ridic pe o bordura etc., deci doar la viraj si doar cand e groapa. Am dat roata jos si am aruncat un ochi la senzorul de placute, pare in regula, nu sunt firele rupte sau altceva... Sa-l schimb totusi cu unul nou?

Ma gandesc ca nu poate sa fie din bord totusi din cauza ca se aprinde doar cand virez...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Radu90: La mine chiar a fost din cauza" lipiturilor reci" din bord si......era sa dau 2000 de lei pe un bord nou dar la tine se poate sa fie de la placute.Nu trebuie sa vezi fire rupte, cand se uzeaza placutele, odata cu uzura, se modifica circuitul(semnalul) care vine de la placute spre  bord.......se vede doar la demontarea placutelor.

Drumuri faine!

Modificat de FLO-RIN
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LA polo este recunioscuta probleam cu lipiturile reci din ceasurile de bord.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da faza este ca placutele sunt aproape noi ...tocmai dasta ma gandeam sa nu fie problema cu senzorul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

salut. am schimbat discurile si placutele. dupa ce am pus contact, a ramas aprins martorul de uzura placute. ce pot sa fac?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

desfa ceasurile si refa lipiturile de la pinii de la mufa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e de la mufa in care intra mufa placutei de frana. nu are treaba cu bordul in cazul meu... a scos placuta cineva si a pus'o iar... si nu mai e aprins acum. are problema cu un crac din interiorul mufei. nu mai sta bine acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!